Jump to content

WebTV List για τον Edison ARGUS miniplus

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Webtv List.rar

Χρήστο  για δοκίμασε αυτήν και δές αν ....παίζει κάποιο κανάλι ;  είναι λίγο παλιά.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

WebTV List(4).rar

Δοκίμασε και αυτή μήπως και παίζει κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

α τελικα το βρηκα δεν είναι και τοσο δυσκολο οσο φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την 2η και παιζει μονο 2 καναλια τον φαρο και το ραδιο επιστροφη

ψαχνω τωρα για νεωτερα link .

Και ημουν ετοιμος να αγορασω τον αμικο 8265+ :classic_biggrin:

αλλα από ότι ειδα εχει το ιδιο μενου με τον εντισιον περιεργο αυτό οντως

Ευχαριστω για την γρηγορη βοηθεια  :default_post_thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε την προχειρη λιστα μου οποιος θελει η εχει webtv Receiver 

WebTV List.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Θα την δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα αναφέρω τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δέν μπορώ να την περάσω στον δέκτη,,,,,,,μου λέει ότι το αρχείο δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

6 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Δέν μπορώ να την περάσω στον δέκτη,,,,,,,μου λέει ότι το αρχείο δεν υπάρχει.

 

για ποιον δεκτη όμως εχεις ?

ισως να μην ταιριαζει

Επεξεργάστηκε από xristos1964
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Edision Argus miniplus highspeed ...κανονικά  η λίστα πρέπει να ταιριάζει σε όλους τους δέκτες  Edision.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τασούλη όταν βρεις λίγο χρόνο  αν μπορείς φτιάξε μια καινούργια web.tv liste γιατί αυτή που έχουμε δεν παίζει σχεδόν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ανανεωμενη λιστα με πολλα περιφερειακα 

WebTV List.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Χρήστο κάτι κάνεις λάθος......το αρχείο δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ενοεις το rar η το WebTVlist?

για δοκιμασε τωρα με αυτο

WebTV List.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τό αρχείο για να το περάσω στον δέκτη πρέπει πρώτα να το αποσυμπιέσω και στην προκειμένη περίπτωση το δικό σου αρχείο δεν αποσυμπιέζεται ....ενώ οι παλιότερες λίστες απο τον καλό μου φίλο  τον Τασο ανοίγουν μια χαρά...άσχετο αν δεν παίζουν πια τα καναλια.

Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόγραμμα εχεις το winrar η τo winzip?

σε μενα παντως ανοιγουν όλα 

 

αλλα το εκανα και σε winzip τωρα 

WebTV List.zip

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ωραίος ...τώρα μάλιστα....φόρτωσα την λίστα κάποια παίζουν..... το θέμα όμως είναι στην αλλαγή των καναλιών απο την λίστα  π.χ όταν θέλω να αλλάξω κανάλι ο δέκτης κάνει επανεκκίνηση και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο.....προσπαθώ με διάφορα λογισμικά μπας και στρώσει ο δέκτης.

Link to comment
Share on other sites

13 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

 

δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως συμβαινει με τον δεκτη  σου Γιαννης.

όταν αλλαζεις καναλι καλο είναι να είναι σε μικρογραφια η εικονα και όχι σε πληρη Οθονη.

εχεις το πρόγραμμα webtv στον δεκτη σου?

επισης τη λιστα δεν πρεπει να την αλλαξεις ονομα αλλοιως δεν την αναγνωριζει.

όπως και τη λιστα με mu3 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Γιαννη και Χρηστο μην παιδευεστε με την webtv για τα παλια edision. Ειναι πολυ λιγα τα καναλια της webtv που αναγνωριζουν και παιζουνε τα παλια Edision. Δωστε 40 ευρω και αγοραστε τον ΑΜΙΚΟ 8265+ που παιζει όλα τα κανάλια της webtv list  με την προυποθεση βεβαια ο πάροχος του καναλιου να διατηρησε το stream του καναλιου

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο να αγορασω παλι έναν νέο δεκτη ο οποιος είναι αντιγραφη του edision  που είναι και Ελληνικος στο κατω κατω,

δεν καταλαβαίνω το σκεπτικο σου φιλε Τασο γιατι το εχεις γραψει τοσες φορες .

Ο δεκτης που εχω edision picollo S2/T/C παιζει τα παντα από δορυφορικα terrestrisch ,kabel και ιντερνετικα το λοιπον εξηγα μου για να καταλαβω 

τι παραπανω εχει το αμικο σου.

Και θα ηθελα να σβησεις τα αρχεια που ανεβασα ηδη κι αν θες με διαγραφεις κιολας δεν εχω κανενα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Χρήστο τον δέκτη σου τον είχα στα χέρια μου λίγες μέρες πιό μπροστά.....είναι απο τους καλύτερους παίζει σχεδόν όλα τα κανάλια απο την λίστα του Τασούλη. Δεν τον κράτησα όμως γιατί το μόνο μειονέκτημα που είχε είναι ότι απουσιάζει έξοδος για τροφοδοσία δεύτερου δέκτη,η τιμή του ήταν στα 57 ευρώ και με μια αλλαγή του λογισμικού έπαιζε άψογα τα κανάλια της ERT αλλά και τα κανάλια της DIGEA:k05205:. Τώρα .....για τον ΑΜΙΚΟ καλός είναι....αλλά γούστα είναι αυτά ο καθένας μας προτιμά κάτι διαφορετικό.......σημασία έχει  ότι έκανες τον κόπο ανέβασες μια λίστα που μπορεί να βοηθήσει κάποιους που την έχουν ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως χρειαζεσαι εξοδο για δευτερο δεκτη δεν μας εξηγεις και δεν νομιζω να είναι τοσο μεγαλο εξοδο το να αγορασεις ένα τροφοδοτικο που ετσι κι αλλοιως το διαθετει ο κάθε δεκτης.

οποτε?

by the way ο δεκτης σου Edision Argus Miniplus  είναι του 2012 και ο picollo του 2019 

γιατι αγορασες κατι τοσο παλιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Χρήστο ....τον δέκτη δεν τον αγόρασα παλιό...τον αγόρασα καινούριο το 2012  στα 119 ευρώ ....τότε που είχε ξεκινήσει η DIGEA. Τον προτιμώ τον δέκτη με δεύτερη έξοδο γιατί εγώ δίνω σήμα και σε άλλον δέκτη στο άλλο δωμάτιο ( υπνοδωμάτιο)......για να σου δώσω να καταλάβεις  αν κάποιος απο την οικογένεια βλέπει  Digae εγω βλέπω στο άλλο δωμάτιο  τα  arena sport  απο τον Bulgariasat χωρίς να κατεβάζω δεύτερο καλώδιο απο το lnb. Φοβάμαι ότι ξεφεύγει η κουβέντα απο το αρχικό θέμα και είμαστε ...αλλού. Επαναλαμβάνω  και πάλι  ότι ο δέκτης σου είναι πολύ καλό μηχανάκι.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

sorry  φιλε αλλα ετσι όπως το εγραψες είναι σαν να λες δοκιμασα τον picolo και μου αρεσε αλλα επειδή δεν ειχε εξοδο προτιμησα τον miniplus.

περιμενω ακομα τον τασουλη να γραψει για ποιον λογο πρεπει κανεις να αλλαξει τον δεκτη του ,γιατι αν είναι για το webtv που όπως λεει εχει βρει και 140 καναλια αυτά τα κανει κι  ο πικολο .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Μέλος

Έπαψαν να παίζουν απο την λίστα του Χρήστου τα κρατικά κανάλια.........αναμενόμενο άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 26/7/2019 καί ώρα 9:20 ΠΜ, Ο xristos1964 έγραψε

ποιο πρόγραμμα εχεις το winrar η τo winzip?

σε μενα παντως ανοιγουν όλα 

 

αλλα το εκανα και σε winzip τωρα 

WebTV List.zip

Ακούω από την λίστα  Radio  epistrofi... με παλιά λαικά......έχω την εντύπωση χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος ότι εκπέμπει από την Πάφο της Κύπρου.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 27/7/2019 καί ώρα 6:56 ΠΜ, Ο xristos1964 έγραψε

για ποιο λογο να αγορασω παλι έναν νέο δεκτη ο οποιος είναι αντιγραφη του edision  που είναι και Ελληνικος στο κατω κατω,

δεν καταλαβαίνω το σκεπτικο σου φιλε Τασο γιατι το εχεις γραψει τοσες φορες .

Ο δεκτης που εχω edision picollo S2/T/C παιζει τα παντα από δορυφορικα terrestrisch ,kabel και ιντερνετικα το λοιπον εξηγα μου για να καταλαβω 

τι παραπανω εχει το αμικο σου.

Και θα ηθελα να σβησεις τα αρχεια που ανεβασα ηδη κι αν θες με διαγραφεις κιολας δεν εχω κανενα πρόβλημα.

 

Γεια σου Χρηστο και ηρεμησε φιλε μου. Σου απαντω τωρα γιατι ημουνα εκτος Ιντερνετ και εκτος του φορουμ λογω διακοπων.   

Σου απανταω ενα προς ενα σε ολα οσα εγραψες:

1. Δεν τον ξερω τον νεο δεκτη σου edision , νομιζα οτι ειναι ο παλιος edision miniplus highspeed που ειναι πολυ καλος δεκτης αλλα τις νεες λιστες webtv δεν τις παιζει

2. Εδω στην Τσεχια υπαρχουνε τα ΑΜΙΚΟ, σπανια να βρεις καποιον EDISION εξ ου αναφερω τον πολυ καλο ΑΜΙΚΟ 8265+ που παιζει απροβληματιστα τις λιστες webtv.

3. Γιατι να σβησω τα αρχεια που ανεβασες? Δεν υπαρχει λογο να το κανω, τα αρχεια σου μπορει να βοηθησουνε καποιον που εχει δεκτη σαν τον δικο σου

4.Γιατι να σε διαγραψω? Δεν εχεις παραβει σε τποτα τον κανονισμο του φορουμ. Απεναντιας σε συγχαιρω που προσφερεις στο φορουμ με ηθος και ευγενεια.

Παντα φιλικα

Tasos.cz

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αγόρασα τον δέκτη πριν λίγες μέρες  ΕΔΩ ....αρκετά καλός δέκτης παίζει τα περισσότερα κανάλια απο την λίστα του Χρήστου αλλά όχι τα κρατικά. Εσύ τάσο αν έχεις καμιά καινούργια λίστα ....ανέβασε την  φίλε μου.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μολις χτες εχω γυρισει και ειμαι ακομη πελαγωμενος Γιαννακη. Μολις ξεπερδεψω με τις εκκρεμοτες που εχω θα το κοιταξω το θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι φίλε μου ...μην βιάζεσαι θα σου στείλω αυτήν εδώ για να συνέρθεις διότι είσαι κουρασμένος από τις........ διακοπές.23zap.thumb.jpg.e4971f78675ecf14679c5889a6b67c1a.jpg

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τωρα μαλιστα Γιαννακη ηρθε καπακι η φωτο σου με την ημιγυμνη μαγείρισσα :k05101::k05102: .

Μα δεν ξερεις φιλε μου οτι κανω διαιτα απο τα πολλα φαγητα? Μπουγαγααααααα :k05164:

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...