Jump to content

Αναβαθμισεις δεκτων ΑΜΙΚΟ


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

και ομως θυμαμαι στην μια τηλεοραση που ειχα οτι ο δορυφορικος της δεκτης ητανε πολυ καλος, με καλυτερη εικονα στην τηλεοραση παρα μεσα απο τον ΑΜΙΚΟ και μαλιστα ειχε και πιο ευαισθητο τιουνερ, εβγαζε συχνοτητες που δεν τις εβγαζε ο ΑΜΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η ουσία είναι ότι υπάρχει μεγάλη ανάγκη από λογισμικά για τους ΑΜΙΚΟ  και η εταιρία το καθυστερεί  πάρα πολύ να τους υποστηρίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 λεπτά πριν, Ο neoktistos έγραψε

Τί λογισμικό έχει ο Amiko που αναφέρεις;

Μπορείς να μου γράφεις την έκδοση, όπως την εμφανίζει στον δέκτη;

Μιλας για τον ΑΜΙΚΟ 4Κ? Ακομα δεν ηρθε Κωστα ο δεκτης αυτος, οταν ερθει θα αναφερω την εκδοση του λογισμικου του

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
1 λεπτό πριν, Ο ioanis έγραψε

Η ουσία είναι ότι υπάρχει μεγάλη ανάγκη από λογισμικά για τους ΑΜΙΚΟ  και η εταιρία το καθυστερεί  πάρα πολύ να τους υποστηρίξει.

Το κανει για να πουλησει ολα τα μοντελα. Δεν ειναι χαζοι αυτοι εκει στους ΑΜΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η EDISION  είναι πολύ μπροστά .....μέσα σε 5 μέρες έβγαλε λογισμικό και όλοι είναι ευχαριστημένοι .

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

ΟΚ Κωνσταντινε, Κωστα, Κωστακη :action-smiley-069:

Κωστάκη;

Τώρα νιώθω... "Κλειδωμένος", όπως ο... Σπύρος Παπαδόπουλος στους "Απαράδεκτους", που είχε ψυχικό τραύμα με το... "Μαλάκα"!!!!

😁😁😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
20 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Η ουσία είναι ότι υπάρχει μεγάλη ανάγκη από λογισμικά για τους ΑΜΙΚΟ  και η εταιρία το καθυστερεί  πάρα πολύ να τους υποστηρίξει.

Πιασανε ομως ενα μεγαλο ατου αυτοι εκει στην εταιρια ΑΜΙΚΟ, το οτι σε ολα τα νεωτερα μοντελα της ΑΜΙΚΟ δωσανε το ιδιο τηλεχειριστηριο. Ετσι κρατανε τους παλιους πελατες που συνηθισαν το παλαιοτερο μοντελο ΑΜΙΚΟ και θα προτιμησουνε να πανε παλι σε ΑΜΙΚΟ που το ξερουνε ηδη

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το ίδιο συμβαίνει και με την Edision  το τηλεχειριστήριο από τον παλιό σου εντίσιον ταιριάζει σε όλα τα νέα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Η EDISION  είναι πολύ μπροστά .....μέσα σε 5 μέρες έβγαλε λογισμικό και όλοι είναι ευχαριστημένοι .

Είμαι... Λίγο περίεργος με τους δέκτες αυτής της εταιρείας.

Παλαιότερα (πριν καμιά... 15αριά χρόνια περίπου), μου είχε πέσει στα χέρια προσωρινά, ένας (τότε DVB-S με Common Interface) και δεν μου 'χει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

Τώρα φυσικά θα έχει βελτιωθεί η εταιρεία.

Για να κλείσω το "Off Topic", θυμάμαι έναν "Atom",  που δεν φτάνει ότι "άνοιγε" Γαλλικά (Multivision/TPS) και άλλα,

τ' άνοιγε σε... κλάσμα του δευτερολέπτου!

Πρώτη φορά στην ζωή μου, είχα δει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
6 λεπτά πριν, Ο neoktistos έγραψε

Κωστάκη;

Τώρα νιώθω... "Κλειδωμένος", όπως ο... Σπύρος Παπαδόπουλος στους "Απαράδεκτους", που είχε ψυχικό τραύμα με το... "Μαλάκα"!!!!

😁😁😁😁😁

Ωραιο το ονομα Κωστας, Κωνσταντινος, Κωστακης.:a0210:

Βεβαια μερικοι το καπηλευτηκαν οπως πχ ο παρακατω εικονιζομενος :aetsch:

Σκίτσα: Έφυγε από τη ζωή ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης

AP_18813568_10153956501458039_3966870970

VP_18740446_1407396222654039_68859086947

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Θεωρώ ότι οι δέκτες εντισιον όπως και οι αμικο είναι το ίδιο καλοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
4 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Θεωρώ ότι οι δέκτες εντισιον όπως και οι αμικο είναι το ίδιο καλοί.

Πραγματι ειναι. Πχ ο edision highspeed combo ητανε αχτυπητος, τον ειχα αγορασει με 100 ευρω στην Ελλαδα. Δυστυχως για αυτον το δεκτη δεν δωσανε αναβαθμιση με τα μπισκοτα για την ΕΡΤ και την DIGEA

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αν μας κάτσει λογισμικό που να δίνει φως στις 39 μοίρες έφυγα αμέσως για αγορά του ΑΜΙΚΟ ΜΙΝΙ 4Κ.

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Ωραιο το ονομα Κωστας, Κωνσταντινος, Κωστακης.:a0210:

Βεβαια μερικοι το καπηλευτηκαν οπως πχ ο παρακατω εικονιζομενος :aetsch:

Σκίτσα: Έφυγε από τη ζωή ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης

AP_18813568_10153956501458039_3966870970

VP_18740446_1407396222654039_68859086947

Όντως...

Είναι η... "Ντροπή" του ονόματός μου!!!

😁😁😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Αν μας κάτσει λογισμικό που να δίνει φως στις 39 μοίρες έφυγα αμέσως για αγορά του ΑΜΙΚΟ ΜΙΝΙ 4Κ.

Αν κατσει το λογισμικο θα παρω και αλλον ΑΜΙΚΟ 4Κ , για να εχω την αναλυση του 4Κ πανω και κατω, και στους δυο οροφους :k05164: :k05164:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
1 ωρα πριν , Ο neoktistos έγραψε

Όντως...

Είναι η... "Ντροπή" του ονόματός μου!!!

😁😁😁😁😁

Και όμως Κώστα υπάρχουνε άλλοι που έφεραν τόσο επάξια το όνομά σου Κωνσταντίνος όπως ο Μέγας Κωνσταντίνος ο ελληνικής καταγωγής Ρωμαίος Αυτοκράτορας, ο Κωνσταντίνος Παλαιολόγος ο τελευταίος βασιλεύων Βυζαντινός αυτοκράτορας, ο Κωνσταντίνος Κανάρης ο ναύαρχος στην  Ελληνική Επανάσταση του 1821 και άλλοι πολλοί.

20210630155239_megas_konstantinos.jpeg

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ο δεκτης ΑΜΙΚΟ 4Κ ηρθε χθες:k05164:. Ειναι ακομη στο κουτι, σημερα ισως ανοιξω το κουτι να δω τι εστι ο ΑΜΙΚΟ 4Κ :k0561:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
2 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Ο δεκτης ΑΜΙΚΟ 4Κ ηρθε χθες:k05164:. Ειναι ακομη στο κουτι, σημερα ισως ανοιξω το κουτι να δω τι εστι ο ΑΜΙΚΟ 4Κ :k0561:

Δηλαδή ; Τι πάει να πει.....ίσως ανοίξω το κουτί.....δεν έχεις την περιέργεια να δεις τον καινούργιο σου  δέκτη ;......:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Φίλε μου θέλουμε να δούμε και εμείς το περιεχόμενο καθώς και τις εντυπώσεις από τον ΑΜΙΚΟ 4Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το ανοιξα το κουτι και εβγαλα τον δεκτη. Ειναι μικρουλης σε μεγεθος, τοσο δα :aetsch:.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Συντονισα τον δεκτη και στα επιγειο σημα και στα δορυφορικα. Οντως ειναι 4Κ γιατι μου εβγαλα και επαιξε με πολυ καλη εικονα τα ελευθερα καναλια 4Κ που βρισκονται στους 13Ε και 19Ε

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Στις 39Ε απο τα ελληνικα παιζει μονο το ERT NEWS τα DIGEA δεν τα παιζει . Δεν μου βγαζει την εισαγωγη των μπισκοτων, γιατι η version ειναι επισημη

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Διεπιστωσα οτι τα καναλια 4Κ ο δεκτης τα παιζει με καλη εικονα και στην fuell HD 40αρα τηλεοραση, δεν χρειαζεται να ειναι η τηλεοραση 4Κ. 

Στην 55αρα 4Κ τηλεοραση μου παντως η εικονα των καναλιων 4Κ ειναι τελεια

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το λογισμικο που εχει ο δεκτης ειναι το 1.0.37 στις 16 Ιουλιου 2021

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Θα δοκιμασω την εκδοση 1.0.44 που μου εστειλε ο χρυσος φιλος μου :k05164: Γιαννης απο την διπλανη Γερμανια :action-smiley-069:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ούτε με την 1.0.44 θα ανοίξει η Digea στις 39 γιατί αν θυμάμαι καλά είναι έκδοση Μάρτιος 2022 αλλά δοκίμασε την γιατί μπορεί να σου παρέχει την δυνατότητα να περάσεις Bissκοτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
28 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Το ανοιξα το κουτι και εβγαλα τον δεκτη. Ειναι μικρουλης σε μεγεθος, τοσο δα :aetsch:.

Το ίδιο μέγεθος έχει και ο  Edision Piccollino είναι μικροσκοπικός αλλά με τεράστιες δυνατότητες :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
6 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Ούτε με την 1.0.44 θα ανοίξει η Digea στις 39 γιατί αν θυμάμαι καλά είναι έκδοση Μάρτιος 2022 αλλά δοκίμασε την γιατί μπορεί να σου παρέχει την δυνατότητα να περάσεις Bissκοτα.

Οχι δεν την περναει αυτην την αναβαθμιση, μου λεει οτι η 1.0.44 ανηκει σε αλλο μοντελο δεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η αναβαθμιση που μου εστειλες Γιαννη δεν ειναι για τον ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO. Τωρα κατεβασα την σωστη αναβαθμιση για ΑΜΙΚΟ 4K COMBO και θα σου πω αν παιζει

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αυτήν σου έστειλα.

1304971025_2022-06-21100900.thumb.png.5a67003e172ddf3c51f9cb003f00d777.png

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...