Jump to content

Αναβαθμισεις δεκτων ΑΜΙΚΟ


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος
Στής 15/6/2022 καί ώρα 7:35 ΜΜ, Ο neoktistos έγραψε

Καλησπέρα, φίλε μου, Τάσο.
Εάν γνωρίζεις από "Enigma 2" δέκτες, θα σου πρότεινα αυτόν που έχω, δηλαδή, τον "Octagon SF8008 4K Combo",
που είμαι υπέρ-ευχαριστημένος!

Έχει δυνατότητα απεικόνισης και λήψης καναλιών, σ' ό, τι... κινείται
(επίγεια, δορυφορικά καί IPTV, όπως και MultiStream κανάλια στους δορυφόρους).

Εάν γνωρίζεις από διαχείριση αρχείων μέσω FTP και χωρίς απαραίτητα να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα
που... "διαφημίζεται", δηλαδή το "DCC" (Dreambox Control Center), τ' οποίο σπάνια χρησιμοποιώ, π.χ. για "TelNet εντολές".
Το είχα αγοράσει από την Ελλάδα και το κατάστημα των Αφών Καλέμη (Αθήνα) στα 134€,
συμπεριλαμβανομένων των εξόδων αποστολής, τον Δεκέμβρη του 2018!
Σήμερα, παρατηρώ ότι η τιμή παραμένει πάνω από τα 100€, κάπου στα 119€ (χωρίς έξοδα αποστολής).

Για δέκτες κάτω των 100€, δεν γνωρίζω δυνατότητες που ν' αγγίζουν,
έστω με μερική επιτυχία τις δυνατότητες του δέκτη που έχω
(4K, Multistream, εύκολη διαχείριση, μέσω FTP κ.τ.λ.).

Και το σημαντικό: Υποστηρίζεται καί από την Octagon και από τις σχετικές ομάδες,
καθώς καί από την "δική μας" (SatDreamGr), με αρκετά μεγάλη επιτυχία θα έλεγα.

Ειναι πολυ ομορφα αυτα που λες Νεοφυτε, ξερω οτι ο δεκτης σου ειναι τελειος, ξερω οτι εχει μεγαλη υποστηριξη, θα τον αγοραζα τον δεκτη αυτον σε οποια τιμη και να ητανε, αλλα υπαρχει ενα μεγαλο αλλά,  ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΕNIGMA 2. :k0579:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Παλικαρια τωρα που θα ερθει ο δεκτης ΑΜΙΚΟ 4Κ  θα ειμαι σε αναζητηση τηλεορασης 4Κ. Πεστε μου τι τηλεοραση 4Κ να παρω?:captain: 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 15/6/2022 καί ώρα 4:45 ΜΜ, Ο ioanis έγραψε

Μόλις δω Σάββα ότι κυκλοφόρησε  λογισμικό για αυτόν τον δέκτη με χαρά θα αγοράσω έναν.....μπορεί και δύο ....με τέτοια τιμή για δέκτη 4Κ είναι ότι πρέπει. Θα φέρουν  τον ίδιο δέκτη σε Compo γύρο στα 80 ευρώ μου είπε.

Εγω τον εχω ηδη αγορασει τον combo (amiko 4k) με  64 ευρω :k05164:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
7 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Εγω τον εχω ηδη αγορασει τον combo (amiko 4k) με  64 ευρω :k05164:

Το θέμα Τασούλη σκαλώνει στο ....λογισμικό   πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
7 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Το θέμα Τασούλη σκαλώνει στο ....λογισμικό   πουθενά αλλού.

Να είσαι αισιόδοξος Γιαννάκη :action-smiley-069: . Ο δέκτης ειναι νέος και για αυτό αναμένεται να έχει πλήρη υποστήριξη του λογισμικού, μέσα σε αυτά και τα κρατικά της ΕRT καθως και τα ελληνικα ιδιωτικά της DIGEA στις 39Ε

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Να δοκιμάσεις το λογισμικό που σου έστειλα μόλις έρθει ο δέκτης και εγώ θα έχω τον νούμου   μην  τυχόν και σκάσει μύτη  κάποια νέα αναβάθμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Για την ώρα απολαμβάνω όλα τα Ελληνικά κανάλια από τις 39 μοίρες σε HD  με τον μικροσκοπικό μου Edision Piccollino.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Kαθώς και τα Diema Sport και βεβαίως...βεβαίως τα εκπαιδευτικά :classic_biggrin::classic_biggrin: που είναι 6 τον αριθμό και όλα σε HD.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Να δοκιμάσεις το λογισμικό που σου έστειλα μόλις έρθει ο δέκτης και εγώ θα έχω τον νούμου   μην  τυχόν και σκάσει μύτη  κάποια νέα αναβάθμηση.

Ο δεκτης πια εφυγε με την μεταφορικη και οδευει προς στο σπιτι μου. Μολις ελθει σιγουρα θα του βαλω το λογισμικο που εστειλες 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Για την ώρα απολαμβάνω όλα τα Ελληνικά κανάλια από τις 39 μοίρες σε HD  με τον μικροσκοπικό μου Edision Piccollino.

Και εγω για την ωρα απολαμβανω  με κρυστάλλινη εικόνα όλα τα Ελληνικά κανάλια από τις 39 μοίρες σε HD  με τον άξιο λινουξάτο δέκτη μου ΑΜΙΚΟ ΑΛΙΕΝ 8900 :k05164:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Kαθώς και τα Diema Sport και βεβαίως...βεβαίως τα εκπαιδευτικά :classic_biggrin::classic_biggrin: που είναι 6 τον αριθμό και όλα σε HD.

Σε αυτο δεν μπορει να σε συναγωνιστω :k0579: παρολο που τα εκπαιδευτικα και αθλητικα προγραμματα τα λατρευω :k0562:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Λατρεύεις τα εκπαιδευτικά .......παλιόπαιδο ;  :classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τρελαθηκα τελειως :bang:. Σκεφτομαι να αγορασω τηλεοραση 4Κ ενω στο σπιτι μου εχω ηδη δυο 55"αρες  τηλεορασεις 4Κ!!! :award::award:
Νομιζα οτι ειναι και οι δυο τηλεορασεις fuell HD (1920χ1080) γιατι δεν χρησιμοποιησα ποτε το 4Κ, κοιτωντας σημερα στα χαρακτηριστικα διαπιστωσα οτι ειναι και οι δυο 4Κ. Μαλιστα και οι δυο τηλεορασεις εχουνε λειτουργικο συστημα Android. :Banane0::Banane0:

Την μια την αγορασα περυσι τον Μαιο σε τιμη προσφορας μολις 7851 Kč (314 ευρω), ειναι μαρκα Star-Light 55SLTA8500USA 4K UHD Android LED TV και ειναι αυτη εδω:  https://edigital.cz/led-televizory/star-light-55slta8500usa-4k-uhd-android-led-tv-p762452
Την τηλεοραση αυτη την εξουσιαζει απολυτα η γυναικα μου :aetsch:.

Για αυτο περυσι τον Σεπτεμβρη αγορασα με τιμη 11490 Kč (460 ευρω) την αλλη 55αρα τηλεοραση 4Κ επισης σε Android, ειναι μαρκα 55" JVC LT-55VA3035 και ειναι αυτη εδω: https://televize.heureka.cz/jvc-lt-55va3035/#specifikace/

 

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ούτε εσύ ξέρεις τι έχεις στο σπίτι σου Τασούλη....είναι δυνατόν να αγνοείς δύο τηλεοράσεις και μάλιστα αυτού του μεγέθους και οι δύο είναι 4Κ τι άλλο θέλεις ; νεαρέ σε παρακαλώ ,,,,,σύνελθε..:aetsch::aetsch:..δεν χρειάζεται να προβείς σε νέα αγορά.:classic_biggrin:. Άντε να έρθει και ο δέκτης και να μας πεις τα αποτελέσματα.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ξερω πολυ καλα τι εχω στο σπιτι μου νεαρουλη μου :k05164:. Διπλη ησυχια, διπλη ταξη, διπλη καθαριοτητα, διπλο καλο φαγητο, 2 πατωματα, 2 καλες τηλεορασεις 55αρες, 7 καλους δορυφορικου δεκτες (οι τρεις ειναι combo) και .... μια καλη γηναικα :k05164:

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τυχεράκια......ξέχασες τα δύο αυτοκίνητα όμως :classic_biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ναι βεβαιως βεβαιως 2 αυτοκινητα συνολικου κυβισμου 4700cc( 2700cc+2000cc) και 4 ποδηλατα .... ανευ κυβικων :aetsch:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Είπαμε....άρχοντας ο Τασούλης.....καλά να είσαι και να τα απολαμβάνεις καλέ μου φίλε.....χαίρομαι :SFGSFGSF:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δε μου λες τον δέκτη πότε τον παραλαμβάνεις  ;

Link to comment
Share on other sites

Στής 17/6/2022 καί ώρα 11:55 ΜΜ, Ο tasos.cz έγραψε

Συμφωνω απολυτως με το Γιαννη. Εαν κατορθωσεις Νεοφυτε να μας "διδαξεις επιτυχως" τα ακαταλαβιστικα για μας σχετικα με το enigma 2 τοτε ισως θα στραφουμε στον δεκτη σου Octagon SF8008 4K Combo που ξερουμε οτι ειναι πολυ καλος δεκτης. Ομως αμφιβαλλω το φροντιστηριο να πετυχει  :classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

Δυστυχώς, φίλε μου, Αναστάσιε, μόνο από κοντά, μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις!

😏😏😏😏😏

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
4 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Δε μου λες τον δέκτη πότε τον παραλαμβάνεις  ;

Μεσα στην εβδομαδα που ερχετε 100% :k05164:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 λεπτά πριν, Ο neoktistos έγραψε

Δυστυχώς, φίλε μου, Αναστάσιε, μόνο από κοντά, μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις!

😏😏😏😏😏

Ουτε απο κοντα θα βοηθουσε Νεκταριε το φροντιστηριο:k0562:. Οταν κατι δεν θελεις να το μαθεις δεν το μαθαινεις ποτε :k0561:

Link to comment
Share on other sites

13 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Τρελαθηκα τελειως :bang:. Σκεφτομαι να αγορασω τηλεοραση 4Κ ενω στο σπιτι μου εχω ηδη δυο 55"αρες  τηλεορασεις 4Κ!!! :award::award:
Νομιζα οτι ειναι και οι δυο τηλεορασεις fuell HD (1920χ1080) γιατι δεν χρησιμοποιησα ποτε το 4Κ, κοιτωντας σημερα στα χαρακτηριστικα διαπιστωσα οτι ειναι και οι δυο 4Κ. Μαλιστα και οι δυο τηλεορασεις εχουνε λειτουργικο συστημα Android. :Banane0::Banane0:

Την μια την αγορασα περυσι τον Μαιο σε τιμη προσφορας μολις 7851 Kč (314 ευρω), ειναι μαρκα Star-Light 55SLTA8500USA 4K UHD Android LED TV και ειναι αυτη εδω:  https://edigital.cz/led-televizory/star-light-55slta8500usa-4k-uhd-android-led-tv-p762452
Την τηλεοραση αυτη την εξουσιαζει απολυτα η γυναικα μου :aetsch:.

Για αυτο περυσι τον Σεπτεμβρη αγορασα με τιμη 11490 Kč (460 ευρω) την αλλη 55αρα τηλεοραση 4Κ επισης σε Android, ειναι μαρκα 55" JVC LT-55VA3035 και ειναι αυτη εδω: https://televize.heureka.cz/jvc-lt-55va3035/#specifikace/

 

Έχουν δορυφορικό δέκτη (οι τηλεοράσεις);

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Ουτε απο κοντα θα βοηθουσε Νεκταριε το φροντιστηριο:k0562:. Οταν κατι δεν θελεις να το μαθεις δεν το μαθαινεις ποτε :k0561:

Ε, χμ... "Νεόκτιστος" (κατά κόσμον... Κωνσταντίνος)!

😎😎😎😎😎

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Μόλις τώρα , Ο neoktistos έγραψε

Ε, χμ... "Νεόκτιστος" (κατά κόσμον... Κωνσταντίνος)!

😎😎😎😎😎

ΟΚ Κωνσταντινε, Κωστα, Κωστακη :action-smiley-069:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
5 λεπτά πριν, Ο neoktistos έγραψε

Έχουν δορυφορικό δέκτη (οι τηλεοράσεις);

Απ ότι βλέπω η δεύτερη  ΝΑΙ   πολύ πιθανόν και η πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
6 λεπτά πριν, Ο neoktistos έγραψε

Έχουν δορυφορικό δέκτη (οι τηλεοράσεις);

Κωστα η μια η ακριβωτερη τηλεοραση εχει και δορυφορικο δεκτη (εχει τρια τιουνερ, δορυφορικο, καλωδιακο, επιγειο). Η αλλη 4Κ εχει δυο τιουνερ (καλωδιακο και επιγειο DBT2)

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Σε οσες τηλεορασεις ειχα με δορυφορικο τιουνερ τελικα δεν  χρησιμοποιησα το δορυφορικο τιουνερ σχεδον ποτε για τον λογο οτι δεν μπορουσα εκει να περασω τα μπισκοτα της ERT και της DIGEA

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το ίδιο και εγώ.....ποτέ δεν κατάφερα να δω κάτι περισσότερο με τρόπο.....πλάγιο :k05115:

Link to comment
Share on other sites

Τί λογισμικό έχει ο Amiko που αναφέρεις;

Μπορείς να μου γράφεις την έκδοση, όπως την εμφανίζει στον δέκτη;

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...