Jump to content

Αναβαθμισεις δεκτων ΑΜΙΚΟ


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Κάτσε να σου στείλω και την προγενέστερη.

AMIKO Mini 4K S2X_V1.0.41_EMU_20012022.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Την σωστη αναβαθμιση 1.0.44 για τον ΑΜΙΚΟ 4K COMBO την πηρε ο δεκτης, ομως βλεπω οτι δεν παιζουνε ολα τα καναλια της ΕΡΤ στις 39, επισης ουτε της DIGEA και δεν εχει τροπο να εισαγεις τα μπισκοτα. Ο γνωστος τροπος info μετα κοκκινο (η πρασινο) κουμπι δεν ανοιγει το μενου για τα μπισκοτα

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καμμια απο τις αναβαθμισεις που εστειλες Γιαννη δεν ειναι για ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO. Πρεπει να γραφει  ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO. Αυτη εδω ειναι η σωστη:

AMIKO 4K COMBO.jpg

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Και ΕΔΩ που κοίταξα τα ίδια λογισμικά έχει. Ο δέκτης σου είναι καινούργιος και η μεταφορά της Digea  στον  HellasSat είναι πρόσφατη άρα είναι νωρίς ακόμα για κάποιο λογισμικό ....πρέπει να περιμένεις. Προσπάθησε  να βάλεις  ένα πιο παλιό λογισμικό  ώστε να έχεις την δυνατότητα να βάλεις κλειδιά χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Την τσεχικη καρτα Skylink ο δεκτης ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO την διαβαζει, οποτε προς το παρον βλεπω τουλαχιστον τα τσεχικα κωδικοποιημενα καναλια στον δορυφορο. Με το επιγειο τιουνερ βγαζω τα τσεχικα επιγεια DVBT2 καναλια και επισης τα πολωνικα επιγεια καναλια γιατι ειμαστε στα πολωνικα συνορα. Τα 4Κ δορυφορικα καναλια το δορυφορικο τιουνερ τα πιανει χωρις  προβλημα. Δεν ειναι απαραιτητη η υπαρξη τηλεορασης 4Κ, ο δεκτης βγαζει τα 4Κ δορυφορικα καναλια με βιντεοσημα με πολυ καλη εικονα στην φουλ HD 40αρα τηλεοραση μου. Επισης βγαζω το ελληνικο καναλι ERT NEWS στις 39Ε. Αναμενω ποτε θα υπαρξει νεα αναβαθμιση με ολα τα καναλια της ERT και της DIGEA. Τωρα θα δοκιμασω και την webtv list και θα αναφερω τα συμπερασματα εδω

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Και ΕΔΩ που κοίταξα τα ίδια λογισμικά έχει. Ο δέκτης σου είναι καινούργιος και η μεταφορά της Digea  στον  HellasSat είναι πρόσφατη άρα είναι νωρίς ακόμα για κάποιο λογισμικό ....πρέπει να περιμένεις. Προσπάθησε  να βάλεις  ένα πιο παλιό λογισμικό  ώστε να έχεις την δυνατότητα να βάλεις κλειδιά χειροκίνητα.

Απο αυτην την σελιδα που αναφερεις κατεβασα την παλαιωτερη αναβαθμιση 1.0.41, ο δεκτης την επαιξε αλλα το μενου με τα μπισκοτα δεν εμφανιστηκε. Προφανως προκειται για επισημα λογισμικα απο την σελιδα που παρεθεσες Γιαννακη. Βρες μου αν μπορεις καλε μου φιλε καποιο ανεπισημο λογισμικο για τον ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

AMIKO Mini 4K Combo_V1.0.40_MCAS_09112021.rar (4.91 MB)

Για δοκίμασε  αυτά εδώ.

 

AMIKO Mini 4K Combo_V1.0.40_EMU_09112021.rar

 

 

AMIKO Mini 4K Combo_V1.0.40_MCAS_09112021.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
47 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Απο αυτην την σελιδα που αναφερεις κατεβασα την παλαιωτερη αναβαθμιση 1.0.41, ο δεκτης την επαιξε αλλα το μενου με τα μπισκοτα δεν εμφανιστηκε. Προφανως προκειται για επισημα λογισμικα απο την σελιδα που παρεθεσες Γιαννακη. Βρες μου αν μπορεις καλε μου φιλε καποιο ανεπισημο λογισμικο για τον ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO

Αν δεν σου βγάζει εφαρμογή για Biss τότε το λογισμικό είναι  original  (  επίσημο).

Ένα επίσημο λογισμικό δεν υποστηρίζει  ποτέ....κλειδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
1 λεπτό πριν, Ο ioanis έγραψε

Αν δεν σου βγάζει εφαρμογή για Biss τότε το λογισμικό είναι  original  (  επίσημο).

Ένα επίσημο λογισμικό δεν υποστηρίζει  ποτέ....κλειδιά.

Οχι Γιαννης .... Γιαννακης :k05164:. Αυτο ειπα και εγω παραπανω καλε μου φιλε :action-smiley-069:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
25 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

AMIKO Mini 4K Combo_V1.0.40_MCAS_09112021.rar (4.91 MB)

Για δοκίμασε  αυτά εδώ.

 

AMIKO Mini 4K Combo_V1.0.40_EMU_09112021.rar 4 MB · 1 download

 

 

AMIKO Mini 4K Combo_V1.0.40_MCAS_09112021.rar 4 MB · 0 downloads

Ουτε αυτες οι αναβαθμισεις δεν βγαζουνε την λιστα με τα "μπισκοτα"

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Για όσους δεν γνωρίζουνε για τον ΑΜΙΚΟ 8265+ βγήκε καινούργια αναβάθμιση η AMIKO_HD8265 Plus_V1.5.61_EMU_19052022  με την οποία μπορείτε να δείτε τα κανάλια της DIGEA από τις 39Ε εισάγοντας τα γνωστά "μπισκότα". Αυτό ισχύει μόνο για τα SD κανάλια της DIGEA, τα HD κανάλια DIGEA παραμένουν βυθισμένα στο μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Πολύ δύσκολος πελάτης μας προέκυψες Τασούλη  το ξέρεις ;  πώς να σε εξυπηρετήσουμε  .....που να βρούμε λογισμικό να σε βοηθήσουμε  ψάχνω.....ψάχνω  και αποτέλεσμα ....μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μην αγχωνεσαι καλε μου φιλε, προς το παρον ο ΑΜΙΚΟ 4Κ COMBO μπηκε στο κουτι του, απο οπου θα βγει μονο αν βγει λογισμικο για τα ελληνικα καναλια.

Προς το παρον απολαμβανω τα ελληνικα HD , τα τσεχικα HD και αλλα καναλια με τελεια εικονα με το ΑΜΙΚΟ ΑΛΙΕΝ 8900.

Ο ΑΜΙΚΟ ΑΛΙΕΝ ειναι ο καλυτερος δεκτης που ειχα ποτε :award:

Link to comment
Share on other sites

Μια που απ' ό, τι βλέπω, φίλε Τάσο, ότι ο δέκτης, έχει την δυνατότητα να λαμβάνει καί εκπομπές "DVB-S2X",
μπορείς να μου πεις -αφού πρώτα αναφέρεις αν λαμβάνεις τους δορυφόρους που περιέχουν
τις σχετικές συχνότητες- μήπως μπορείς να δεις κανάλια πολλαπλής ροής (multistream);
Ενδεικτικά. ένας δορυφόρος, που πιθανώς να λαμβάνεις κάποιες συχνότητες, είναι ο EutelSat 9B ( Ανατολικά) και ιδίως
τις "Γερμανικές", μια που βρίσκεσαι πιό κοντά στην Γερμανία ή ακόμη κι αν σου "βγαίνουν" τα Ιταλικά κανάλια!

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
11 ωρες πριν , Ο neoktistos έγραψε

Μια που απ' ό, τι βλέπω, φίλε Τάσο, ότι ο δέκτης, έχει την δυνατότητα να λαμβάνει καί εκπομπές "DVB-S2X",
μπορείς να μου πεις -αφού πρώτα αναφέρεις αν λαμβάνεις τους δορυφόρους που περιέχουν
τις σχετικές συχνότητες- μήπως μπορείς να δεις κανάλια πολλαπλής ροής (multistream);
Ενδεικτικά. ένας δορυφόρος, που πιθανώς να λαμβάνεις κάποιες συχνότητες, είναι ο EutelSat 9B ( Ανατολικά) και ιδίως
τις "Γερμανικές", μια που βρίσκεσαι πιό κοντά στην Γερμανία ή ακόμη κι αν σου "βγαίνουν" τα Ιταλικά κανάλια!

ΟΚ φίλε Κώστα, θα το κοιτάξω και θα το αναφέρω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δοκίμασα Κώστα με τον καινουργιο δεκτη μου ΑΜΙΚΟ 4K COMBO την λήψη multistream στους διαφορους δορυφορους χωρις να βγαλω κανενα. Ο λόγος είναι ότι έχω μικρό κάτοπτρο (60αρι) δεν μπορώ να βγάλω την λήψη των multistream σε κανένα δορυφόρο.

Συγκεκριμένα  για τα ιταλικά multistream 1,2,3,4,5, 13,14,17, 23,24,25, 33, 34, 35 και 36 από τον δορυφόρο στις 9°E για την περιοχή της Κεντρ.Τσεχίας  απαιτείται κάτοπτρο 120 έως 160εκ. Εγω που είμαι στην Ανατολική Τσεχία θα χρειαστώ ακόμη μεγαλύτερο κάτοπτρο.

Για τα ιταλικά multistream 1,3,4,5,7,8,10, 11,20 από τον δορυφόρο στις 5°W για την περιοχή της Κεντρ.Τσεχίας  απαιτείται κάτοπτρο τουλάχιστο 80 εκ. Εγω που είμαι στην Ανατολική Τσεχία θα χρειαστώ ακόμη μεγαλύτερο κάτοπτρο.

Για τα ιταλικά multistream 11,20 από τον δορυφόρο στις 5°W για την περιοχή της Κεντρ.Τσεχίας  απαιτείται κάτοπτρο τουλάχιστο 70 εκ. Εγώ που είμαι στην Ανατολική Τσεχία θα χρειαστώ ακόμη μεγαλύτερο κάτοπτρο.

Για τα γαλλικά multistream 1,2,3,4,6 από τον δορυφόρο στις 5°W για την περιοχή της Κεντρ.Τσεχίας  απαιτείται κάτοπτρο τουλάχιστο 80 εκ. Εγώ που είμαι στην Ανατολική Τσεχία θα χρειαστώ ακόμη μεγαλύτερο κάτοπτρο.

Για το βουλγαρικό multistream 3 από τον δορυφόρο στις 33 °E για την περιοχή της Κεντρ.Τσεχίας  απαιτείται κάτοπτρο τουλάχιστον 90 εκ

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ωραία.....και τι κάθεσαι ;  να βάλεις κάτοπτρο 1.20,,,,,,ορίστε μας βρήκαμε τώρα δικαιολογία τάχα μου ...τάχα μου ότι έχεις μικρό κάτοπτρο.:aetsch::classic_biggrin::classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

1,20μ:captain:? Που τετοια τυχη, δεν εχω χωρο να βαλω τετοιο κατοπτρο:aetsch:. Αν ειχα χωρο θα εβαζα κατευθειαν την 150αρα Gibertini που την πουλανε εδω 400 ευρω μαζι με τα μεταφορικα :k0561:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η αλήθεια είναι ότι η δέσμη Ιταλίας είναι πολύ περιορισμένη  ....μόλις που φτάνει στην νότια Γερμανία ούτε εδώ στο Wuppertal  δεν φτάνει το σήμα της.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...