Jump to content

Τα τραγούδια που αγαπάτε

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Μέλος

Για να θυμηθούμε και τον αξέχαστο Μάικλ Τζάκσον

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ! Ιαπωνική μπάντα έπαιξε «Τα καγκέλια» της Γωγώς Τσαμπά και ήταν απλά υπέροχη.

Μάχη μέχρις εσχάτων αναμένεται να δοθεί μέχρι το τέλος του χρόνου για το απόλυτο viral τραγούδι του 2019…


Αν και μόλις Ιανουάριος, το «Μην παραχαράζετε την ιστορία» έχει ήδη πάρει τον τίτλο του φαβορί για  viral της χρονιάς.

Είναι γνωστό και στην τελευταία άκρη της χώρα, έχει γίνει ήχος κλήσης σε κινητά, ενώ φήμες που ελέγχονται ως ανακριβείς, το τοποθετούν ως το επικρατέστερο σε περίπτωση αλλαγής του Εθνικού Ύμνου.
Οι Ιάπωνες Pyramidos όμως που έχουν διασκευάσει και στο παρελθόν ελληνικά κομμάτια, έρχονται με… φόρα για να ανταγωνιστούν τον Μακεδονικό ύμνο.

Η ιαπωνική μπάντα όχι μόνο ερμηνεύει με μεγάλη επιτυχία «Τα καγκέλια» που έκανε γνωστά η Γωγώ Τσαμπά, αλλά τα χορεύουν κιόλας, προσφέροντάς μας ένα μουσικοχορευτικό viral.

Πηγή Makeleio

 

 

 

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Μέλος

Για όλους τους φίλους του φορουμ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τι εγινε Γιαννακη? Τον συμπατριώτη μου τον Μαργαρίτη εβαλες? :k05164:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Και εγω θα σου βαλω τον δικο σου συμπατριωτη τον υπέροχο Σάββα Σιάτρα :k05164:

 

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ναί ανέβασα αυτό το τραγούδι που είναι σχετικό με μας εδώ αυτό τον καιρό, μας πήρε και μας σήκωσε όλους μαζί αφού έχουμε ......αλαλούμ  απόψεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ευχομαι στους νοσταλγους του παρελθοντος  να τους φωτίσει ο Θεός και να παψουν να εχουνε φρούδες ψευδαισθησεις.

Οτι και να γινει η ζωη συνεχιζετε και παει μπροστα .

Ακουστε τα  λογια του σοφου γέροντα του φόρουμ :grandpa:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ενα τραγουδι για τα παιδια της νυχτας δηλαδη για εμενα και τον Admin που μονοι μας μεσα στην νυχτα ενημερωνουμε το φορουμ μας

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μπραβο Αυγερινε, πολυ ομορφο τραγουδι, το πιο ομορφο σου τραγουδι

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Γεια σου Νότη. Μπορείς να τα έκανες μπάχαλο στα πολιτικά αλλά έχεις μοναδική φωνάρα.

Εδώ στα ξένα που είμαι συγκινούμαι σφόδρα όταν ακούω το τραγούδι σου "Μα εγώ είμαι Έλληνας"

 

 

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος

Ενα ακομη ομορφο τραγουδι το Νοτη "Ο αετος"

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 2/3/2019 καί ώρα 2:11 ΠΜ, Ο tasos.cz έγραψε

Γεια σου Νότη. Μπορείς να τα έκανες μπάχαλο στα πολιτικά αλλά έχεις μοναδική φωνάρα.

Εδώ στα ξένα που είμαι συγκινούμαι σφόδρα όταν ακούω το τραγούδι σου "Μα εγώ είμαι Έλληνας"

 

 

Το ίδιο συμβαίνει και με μένα Τασούλι.....βλέπεις οτι ο νόστος για την πατρίδα είναι πάντα ....νόστος.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον Νότη, διαφωνώ ως προς την δημόσια τοποθέτησή του για την πίστη μας.

Ως προς το πατριωτισμό του, αγγίζει -αν δεν άγγιξε ήδη- τα όρια της γραφικότητας.

Εκεί που πάει να περάσει ένα σωστό μήνυμα για τον πατριωτισμό, κάπου -λόγω αφέλειας θες ή ακόμη και σκοπιμότητας ίσως- παρουσιάζει μια κάπως "θολή" εικόνα και αυτό τα χρόνια που διανύουμε δυστυχώς δεν μας εξυπηρετεί όπως θα 'πρεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

 

 

Σπύρος Ζαγοραίος μάγκας από τους λίγους....

Επεξεργάστηκε από Takis67
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 21/11/2018 καί ώρα 5:29 ΠΜ, Ο tasos.cz έγραψε

Και φυσικά δεν πρεπει να ξεχασω να ανεβάσω εδω το «Kiki do you love me - Greek clarinet (full version) | 2018»   ΤΟ ΒΙΝΤΕΟΚΛΙΠ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...... Μου το έστειλε ο φίλος μου ο Γιάννης από την Γερμανία και μου έφτιαξε υπέροχα το κέφι. Στο βιντεοκλίπ ο νεαρός με το κλαρίνο είναι φανταστικός, η κοπελιά που τραγουδάει το Κικι είναι επίσης υπέροχη, όπως και η άλλη κοπελιά που χορεύει με την χορογραφία της. Ε βρε τι βγάζει η Πατρίδα μας ακόμη και τώρα με αυτά τα νέα παιδιά. Αυτό το βιντεοκλίπ έπρεπε να παίζετε σε όλο τον κόσμο. Μπράβο στα Ελληνόπουλα αυτά. Ακόμη μια φορά thank you my friend ioannis.


 

Παραλείψαμε Τασούλη να αναφέρουμε ότι αυτό το βίντεο κλίπ είναι γυρισμένο στην όμορφη Κέρκυρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος

Το όμορφο τραγούδι του Σάκη Ρουβα "Να μαγαπάς" όπως  παρουσιάζεται σε ρωσικό ιντερνετ

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Μέλος

Το υπέροχο τραγουδι "Φεγγάρι μάγια μου΄κανες" του Μίκη Θεοδωρακη σε ερμηνεια του μοναδικου Γρηγόρη Μπιθικώτση αφιερώνεται σε όλους εμάς τους ξενητεμένους Ελληνες

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ευδιάθετος είσαι  σήμερα φίλε μου Τασούλη  :music-smiley-006:.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ειμαι ευδιάθετος και χαρουμενος που εχω τον φιλο μου Γιαννακη απο την διπλανη Γερμανια που με καταλαβαινει απόλυτα :k05164:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος

PYRAMIDOS  και....... ξερό ψωμί  λέμε...........δώσεεεεεε!!!!. Την   επόμενη  χρονιά θα τους καλέσω στο πανηγύρι του   χωριού.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Μέλος

Στην μνημη του Λαυρεντιου Μαχαιριτσα που εφυγε ξαφνικα απο την ζωη σε ηλικια 63 ετων. Τα ομορφα του τραγουδια θα μας τον θυμιζουν παντα

 

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...