Jump to content

Τα τραγούδια που αγαπάτε

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Τα τραγούδια που αγαπάτε

Δημιούργησα αυτήν την όμορφη ενότητα  για να βάζετε εδώ τα  τραγούδια που αγαπάτε.

 

Και ξεκινώ με το όμορφο τραγούδι California Blue του αξέχαστου Roy Orbison

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Και ένα ακόμη τραγούδι του Roy Orbison , το "Only the Lonely"  απο το  Black and White Night

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Και φυσικά δεν πρεπει να ξεχασω να ανεβάσω εδω το «Kiki do you love me - Greek clarinet (full version) | 2018»   ΤΟ ΒΙΝΤΕΟΚΛΙΠ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...... Μου το έστειλε ο φίλος μου ο Γιάννης από την Γερμανία και μου έφτιαξε υπέροχα το κέφι. Στο βιντεοκλίπ ο νεαρός με το κλαρίνο είναι φανταστικός, η κοπελιά που τραγουδάει το Κικι είναι επίσης υπέροχη, όπως και η άλλη κοπελιά που χορεύει με την χορογραφία της. Ε βρε τι βγάζει η Πατρίδα μας ακόμη και τώρα με αυτά τα νέα παιδιά. Αυτό το βιντεοκλίπ έπρεπε να παίζετε σε όλο τον κόσμο. Μπράβο στα Ελληνόπουλα αυτά. Ακόμη μια φορά thank you my friend ioannis.


 

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΚΛΑΙΕΙ.

Αφιερώνω σε όλους τους λάτρεις του ήχου του κλαρίνου, το παρακάτω συγκινητικο Βορειοηπειρωτικό μοιρολόι με το κλαρίνο του μοναδικού Πετρολουκά Χαλκιά.

Ειδικά το αφιερώνω στον φίλο μου Γιάννη απο την Γερμανία (ioannis) που κατάγεται απο την Ηπειρο που νοιώθει απόλυτα το μέγεθος του πόνου στο Βορειοηπειρωτικό αυτο μοιρολόι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ας αφήσουμε για την ώρα τα κλαρίνα της Πατρίδας και ας ακούσουμε ένα όμορφο τραγούδι το "Dreams" από το συγκρότημα The Cranberries και την υπέροχη φωνή της Ιρλανδέζας Dolores O'Riordan που πέθανε αιφνίδια φέτος στην αρχή του χρόνου σε ηλικία 46 ετών.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγώ είμαι Λάτρης του Στελάρα , και του Παλιού, Λαϊκού, Γνήσιου Ρεπερτορίου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αφού είσαι λάτρης του Στέλιου σου αφιερωνω αυτο το υπέροχο τραγουδι του  Καζαντζιδη  :k0512:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγώ είμαι λάτρης και σε ......αυτά.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τα παρακάτω τραγούδια του Στέλιου  αφιερώνονται σε όσους λατρευουν τον Στέλιο 'οπως  ο transporter245 και εγώ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καλημέρα σε όλους:k0507: . Άς ξεκινήσουμε την ημέρα με το όμορφο τραγούδι "Εσύ είπες πως μ'αγαπάς" απο τους 2002GR. Άραγε θυμάται κανένας σας το παλιό αυτό ελληνικό συγκρότημα? :k05105:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Προσωπικά είμαι fun των 80's !!!!
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Παραθέτω μερικά όμορφα τραγούδια από τους Modern Talking. Οι Modern Talking ήταν γερμανικό μουσικό συγκρότημα (ντουέτο) με μέλη τον Dieter Gunther Bohlen (τραγουδιστής, συνθέτης, στιχουργός και παραγωγός) και τον Thomas Anders με το πραγματικό όνομα Bernd Weidung (τραγουδιστής) . Οι δυο τους για πρώτη φορά συναντήθηκαν σε συνεργασία το 1983. Το καλοκαίρι του 1984 ο Dieter Bohlen ρώτησε τον Thomas Anders από την φωνή του οποίου ήταν ενθουσιασμένος, αν θέλει να τραγουδήσουν μαζί το τραγούδι "You're My Heart, You're My Soul" και ο Thomas απάντησε αμέσως καταφατικά. 

Ωστόσο η επιτυχία του τραγουδιού ήλθε τον Ιανουάριο του 1985 όταν στην τηλεοπτική εκπομπή «Formel 1» και «Tele-Illustrierte» εμφανίστηκαν δύο νεαροί. Ο ένας με μακριά χαίτη και έντονο βλέμμα και ο δεύτερος ξανθός με πλατύ χαμόγελο. Παρουσιάστηκαν με το όνομα Modern Talking και τραγούδησαν το τραγούδι "You're My Heart, You're My Soul" ("είσαι η καρδιά μου, είσαι η ψυχή μου"). Μέχρι τότε ούτε καν μπορούσαν να φαντασθούν ότι χάρη σε αυτό το όμορφο τραγούδι άνοιξε διάπλατα ο δρόμος στην λαμπρή μουσική τους καριέρα και σύντομα θα κερδίσουν πολλούς χρυσούς και πλατινένιους δίσκους. Οι Modern Talking κατατάσσονται στα μουσικά στυλ Eurodance, Euro Disco και Synthpop.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

ENYA. Άραγε τι θα κάναμε χωρίς την φωνή της ΕΝΥΑ? Ο μουσικός κόσμος χωρίς την υπέροχη φωνή της θα ήτανε πραγματικά φτωχός. Τα τραγούδια της ΕΝΥΑ δεν είναι απλώς τραγούδια, είναι πραγματικοί ύμνοι.


Η Enya είναι Ιρλανδή τραγουδίστρια, συνθέτης, στιχουργός και πιανίστρια. Γεννήθηκε το 1961 σαν το πέμπτο παιδί από εννέα της οικογένειας σε ένα μικρό χωριό το Dore στην κελτική περιοχή της βορειοδυτικής Ιρλανδίας. Η οικογένειά της έχει βαθιά μουσική παράδοση. Οι γονείς έπαιζαν σε οικογενειακή χορευτική μπάντα, η μητέρα ήταν δασκάλα μουσικής, οι μεγαλύτεροι αδελφοί δημιουργησαν ενα μουσικό συγκρότημα και η ίδια η Enya έμαθε να παίζει πιάνο από μικρή ηλικία.


Η ΕΝΥΑ άρχισε την μουσική σταδιοδρομία της το 1980, με το συγκρότημα κέλτικης φολκ μουσικής Clannad. Διεθνή επιτυχία γνώρισε το 1988 με το τραγούδι Orinoco Flow πλέον σαν σόλο τραγουδίστρια. Έκτοτε η μουσική της καριέρα απογειώθηκε, κατορθώνοντας συνολικές πωλήσεις 80 εκατομμυρίων αντιτύπων παγκοσμίως. Το 2001 κέρδισε το βραβείο της πιο εμπορικής τραγουδίστριας στα World Music Awards. Συνολικά, έχει βραβευτεί με 7 World Music Awards, 4 Βραβεία Γκράμι, 4 Βραβεία BRIT και 1 βραβείο Ivon Novello.


Η Enya έγινε γνωστή για τον ξεχωριστό ήχο της, ο οποίος χαρακτηρίστηκε από τη στρωματοποίηση των φωνών, τις φολκ μελωδίες και τις αιθέριες αντηχήσεις. Εξαιτίας της ανάμειξης στοιχείων εκκλησιαστικής, φολκ, κέλτικης και κλασσικής μουσικής με τον ήχο του συνθεσάιζερ, η μουσική της θεωρήθηκε πρωτοποριακή. Έχει τραγουδήσει σε 10 γλώσσες και θεωρείται η πιο επιτυχημένη σόλο καλλιτέχνης της Ιρλανδίας.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αγαπάμε και Κρήτη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Για όλους τους φίλους του  Newsat.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Γιά όσους αγαπούν τον Στελάρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η επιτυχία της Suzi Quatro "She's in love with you" το 1978 και το ίδιο τραγούδι με την ίδια τραγουδίστρια 34 χρόνια μετά το 2012. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Candy Dulfer σαξονοφωνάρα και γυναικάρα, δύο σε ένα  :default_post_thumbup:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Μέλος

Να καούν τα κάρβουνα.........λέμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Οι γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς είναι μέρες χαράς για τα παιδιά όλου του Κόσμου.

Για αυτό θεωρώ επίκαιρο να αναρτήσω το παρακάτω όμορφο youtube με παιδικά τραγούδια και κάλαντα για τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.

.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καί καλά έκανες ....παιδάκι  .....θα μας πείς και λίγο τα κάλαντα  Παιδάκι;

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...