Jump to content

ΕΡΤ στις 39'Ε στον AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Αν φυσικα βρω αλλον AMIKO ALIEN γιατι ειναι πολυ δυσεύρετοι δέκτες :captain:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
1 ώρα πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Νεαρούλη εισαι ακομα εκει? Θα μας δωσεις νερο να πιουμε η να φυγω? Πρεπει να φυγω βρεεεεε :animals1_4:

Δέν υπάρχει ούτε ......σταγόνα νεαρέ μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

https://www.ebay.com/itm/AMIKO-ALIEN-SHD-8900-Linux-FullHD-Spark-Receiver/143127073793?hash=item215309d401:g:Qn0AAOSwKphcSMTZ:rk:7:pf:0

 

Δεν ξέρω αν στέλνει στην χώρα σου, αλλά είναι μια καλή ευκαιρία αν.....

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εδώ Γερμανία είναι αυτό. Είναι ακόμα σε δημοπρασία θα ανέβει κι,άλλο η τιμή.https://www.ebay.de/itm/AMIKO-ALIEN-SHD-8900-Linux-FullHD-Spark-Receiver/143127073793?hash=item215309d401:g:Qn0AAOSwKphcSMTZ:rk:2:pf:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Σιγουρα θα ανέβει. Απλά να έχεις το νου σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ξέρεις Γιώργο υπάρχουν κάτι τύποι που τα χτυπάνε στο τελευταίο δευτερόλεπτο ....άσε που κάποιες φορές την ώρα που τελειώνει η δημοπρασία δεν είμαι σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Διαβαστε οσα γραφω στην εικονα, για μενα ο δεκτης αυτος δεν ειναι προσιτος, δεν στελνεται στην Τσεχια

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ναί αυτός είναι ο δέκτης ήδη εχω κάνει προσφορά τον  παρακολουθώ αμα όμως ανέβει πολύ η τιμή θα τον παρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
15 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Ναί αυτός είναι ο δέκτης ήδη εχω κάνει προσφορά τον  παρακολουθώ αμα όμως ανέβει πολύ η τιμή θα τον παρατήσω.

Βαλε 5 λεπτα πριν το τελος προσφορα 60 Ε και αφησε το. Ετσι μπορεις να τον παρεις. Ετσι τους πηρα εγω τους 2 δεκτες σε τσεχικο διαγωνισμο. Εβαλα 5 λετα πριν το τελος 60Ε, οι τσεχοι το κτυπησανε απο τι ειδα μετα με 15 προσφορες δεν μπορεσανε να το παρουνε και εμεινε με την αρχικη προσφορα 30Ε για τον δεκτη που τον αγορασα

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τι 5 λεπτα......εχω βάλει 1 λεπτό πρίν και έχω χάσει δέκτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ναι βεβαια οι Γερμανοι εχουνε περσοτερα λεφτα απο τους Τσεχους, δεν κολανε σαν τους Τσεχους

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τάσο αυτό εδώ  https://www.ebay.de/itm/143127073793 .

Ενας ακόμα δέκτης  θα μπεί στην συλλογή μου  από την επόμενη βδομάδα θα έρθει με το DHL.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Είσαι τυχαίος! Τίμια τιμή!

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

 Η τιμή είναι πολύ καλή...λέει όμως ότι έπαψε να λειτουργεί πια το τηλεχειριστήριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
15 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Τάσο αυτό εδώ  https://www.ebay.de/itm/143127073793 .

Ενας ακόμα δέκτης  θα μπεί στην συλλογή μου  από την επόμενη βδομάδα θα έρθει με το DHL.

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ. Πολυ καλο μηχανημα που το αγορασες ΤΖΑΜΠΑ!!! Πως τα καταφερες βρε θηριο? Εκανες αυτο που σου ειπα και για αυτο δεν προλαβαν να το χτυπησουνε παραπανω οι Γερμανοι?

5 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

 Η τιμή είναι πολύ καλή...λέει όμως ότι έπαψε να λειτουργεί πια το τηλεχειριστήριο.

Βρε συ χωρις τηλεχειστηριο θα το δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το χτύπησα στα τελευταία 10 δεύτερα ετσι ώστε να μην προλάβει άλλος να κουνηθεί.

2 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ. Πολυ καλο μηχανημα που το αγορασες ΤΖΑΜΠΑ!!! Πως τα καταφερες βρε θηριο? Εκανες αυτο που σου ειπα και για αυτο δεν προλαβαν να το χτυπησουνε παραπανω οι Γερμανοι?

Βρε συ χωρις τηλεχειστηριο θα το δουλευεις?

όχι βέβαια ...έχω εδω καμιά 15αρια......στο κάτω κάτω υπάρχουν και τηλεχ. μαίμού.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Πιστεύω με καλό καθαρισμό το τηλεκοντρόλ θα λειτουργεί. Σίγουρα μέσα θα έχει πολύ βρομιά. Δοκίμασε το 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
5 λεπτά πριν, Ο GEORGE M. έγραψε

Πιστεύω με καλό καθαρισμό το τηλεκοντρόλ θα λειτουργεί. Σίγουρα μέσα θα έχει πολύ βρομιά. Δοκίμασε το 

Αυτο πιστευω και εγω. Λυσε το τηλεχειριστηριο Γιαννακη, κανε το βιδες και καθαρισε προσεκτικα ολες τις βρωμιες ειδικα εκει κατω απο το πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγώ τα σαπουνιζω όλα, εκτός την πλακέτα φυσικά και τα αφήνω να στεγνώσουν έντελος. Την πλακέτα την καθαρίζω με καθαρό οινόπνευμα και βαμβάκι. Πάντα πετυχαίνει και δουλεύουν όλα ρολόι 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

to ioanis

Και τωρα νεαρουλη μου να ριχτεις με τα μουτρα να διαβασεις και να μαθεις το πολυ καλο μηχανημα  που πηρες. Ξερεις οτι λεγεται πως ο ΑΜΙΚΟ alien 8900 κανει ληψη και multistream συχνοτητων?:k05164:

Απο πληροφοριες εμαθα οτι την ληψη των multistream συχνοτητων την κανει ο ΑΜΙΚΟ ΑΛΙΕΝ 8900 με το openpli 5 by taapat

Ψαξτο φιλε μου μας ενδιαφερει και τους δυο αμεσα :k05107:

 

9 λεπτά πριν, Ο GEORGE M. έγραψε

Εγώ τα σαπουνιζω όλα, εκτός την πλακέτα φυσικά και τα αφήνω να στεγνώσουν έντελος. Την πλακέτα την καθαρίζω με καθαρό οινόπνευμα και βαμβάκι. Πάντα πετυχαίνει και δουλεύουν όλα ρολόι 

Την πλακετα να την καθαριζεις με γομολαστιχα, πιανει το κολπο αυτο :a0210:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Γομολαστιχα? Δεν το έχω ακούσει ξανά! Θα το δοκιμάσω όταν κάνω κάποια καθαριότητα 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
9 λεπτά πριν, Ο GEORGE M. έγραψε

Γομολαστιχα? Δεν το έχω ακούσει ξανά! Θα το δοκιμάσω όταν κάνω κάποια καθαριότητα 

Ναι μου το ειπε φιλος στην Θεσσαλονικη που ειχε συνεργειο επισκευης τηλεορασεων. Και μου ειπε να μην το πω σε κανεναν, προφανως για να μην χανει πελατες :classic_laugh: 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγώ αφού ανοίξω το τηλεχ. το καθαρίζω με φωτιστικό οινόπνευμα και στη συνέχειa068.thumb.jpg.d8bafdf9da9d1d7f671180a3a2158ee7.jpg βάζω πάνω στις επαφές απο αυτό εδώ το υγρό  που ειναι για αυτή την δουλειά και δουλέυει καλύτερα απο καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ολα καλα για το τηλεχειριστηριο αλλα δεν μας ειπες για την ταμπακιερα που σου ανεφερα πριν. Τωρα που εχεις τον ΑΜΙΚΟ ALIEN 8900 να τον ξεσχισεις να βγαλει τις multistream συχνοτητες 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Θα δούμε....θα δούμε  νεαρέ .......και εγώ μην νομίζεις ότι τα πάω καλά με τους Linux δέκτες δεν έχω πείρα δυστυχώς  κάτσε πρώτα να έρθει αφού πρέπει την δευτέρα να προκαταβάλλω  τα  χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Λοιπόν Γιαννάκη ένα άλλο καλό που έχει ο δέκτης μας ΑΜΙΚΟ ALIEN 8900 είναι ότι πατώντας το ΟΚ εμφανίζονται τα κανάλια με τους δορυφόρους και μετά πατώντας με το βελάκι δεξιά εμφανίζεται σε περιγραφή το πρόγραμμα  που παρουσιάζουνε αυτήν την στιγμή τα κανάλια. Μάλιστα  βλέπεις  με φωτεινή μπάρα σε ποια χρονική στιγμή είναι το πρόγραμμα που παίζει αν δηλαδή άρχισε η είναι στην μέση η αν τελειώνει. Πολύ με βολεύει αυτό γιατί με τα βελάκια πάνω κάτω πηγαίνω κατευθείαν στο πρόγραμμα που εκείνη την στιγμή με ενδιαφέρει αντί να κάνω τυφλό διαδοχικό ζαπιγκ από κανάλι σε κανάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Για δες την σχετικη φωτο ΚΑΝΑΛΙΑ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:k05164:

ΚΑΝΑΛΙΑ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αυτό είναι το λεγόμενο.....Edivision, δείχνει την πορείς του προγράμματος του κάθε καναλιού, αυτό το έχουν όλοι οι δέκτες.Θα αναρτήσω φωτο και απο τον Edision.

001.thumb.jpg.ff2bad8e3abf5f57b170d6f5f193d6c8.jpg

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καλά μην φανταστείς ότι καιγόμουνα για να αποκτήσω τον ΑΜΙΚΟ αλλά τον πήρα έτσι να λέω ότι έχω και αμικο,συνολικά με τον αμικο έχω 8 δέκτες ,δύο έχω σε λειτουργία και οι άλλοι είναι παρκαρισμένοι στο ντουλάπι.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
16 λεπτά πριν, Ο ioanis έγραψε

Αυτό είναι το λεγόμενο.....Edivision, δείχνει την πορείς του προγράμματος του κάθε καναλιού, αυτό το έχουν όλοι οι δέκτες.Θα αναρτήσω φωτο και απο τον Edision.

001.thumb.jpg.ff2bad8e3abf5f57b170d6f5f193d6c8.jpg

Με το edivision αυτο βλεπεις μονο 5 καναλια ενω ο ALIEN δειχνει 10 καναλια

Γιαννακη γραφεις οτι εχεις κατοπτρο  90 εκατοστων. Τα 90cm ειναι η μεγαλυτερη διαμετρος?

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...