Jump to content

Wavefrontier Toroidal 90 - 16 δορυφόροι στο πιάτο σας!

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Τελικα το απαιτουμενο στήριγμα-τρίποδα για το δορυφορικό πιάτο Toroidal T-90 το πληρωσα και το παρηγγειλα απο την Ρουμανια. Αγορασα κατευθειαν 2 κομματια (2 στηριγματα-τριποδες)  σε περιπτωση που πετυχει η εγκατασταση Toroidal T-90 στο σπιτι :award:να κανω και δευτερη εγκατασταση Toroidal T-90 στο εξοχικο μου :k0562:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Μέλος

Ηρθαν οι 2 τριποδες απο την Ρουμανια. Μολις θα εχω χρονο θα ασχοληθω με την εγκατασταση της T-90. Χωρια που αυτες τις ημερες βρεχει συχνα εδω στην Τσεχια

Link to comment
Share on other sites

Στής 13/7/2023 καί ώρα 11:52 ΠΜ, Ο tasos.cz έγραψε

σε περιπτωση που πετυχει η εγκατασταση Toroidal T-90 στο σπιτι :award:να κανω και δευτερη εγκατασταση Toroidal T-90 στο εξοχικο μου :k0562:

Ειμαι σιγουρος οτι θα το πετυχεις, απλα θελει αρκετη υπομονη αυτη η κεραια, ειχα παλια τετοια και μετανιωσα που την πουλησα. Αν και εχω εδω και πολλους μηνες που δεν ασχολουμε και πολυ με τα δορυφορικα οπως τα προηγουμενα χρονια θα την ξανα αγοραζα μονο και μονο για να μην εχω οπως τωρα 3 δορυφορικα πιατα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Με δύο τέτοια κάτοπτρα μπορεί κάποιος να καλύψει το μεγαλύτερο τμήμα από το γεώτοξο στην περιοχή του και έτσι να μπορεί να κάνει ζάπινγκ όλους τους δορυφόρους που κατεβάζει σε χρόνο ......μηδέν.  Αααα ρε Τασούλη  ....γκουρού της δορυφορικής λήψης  σε λίγο θα μιλάς με .....εξωγήινους.:worshippy:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καποτε λεγαμε "Η ελευθερια ερχεται απο τον ουρανο με τα δορυφορικα". Οι καιροι περασαν, η ελευθερια στα δορυφορικα περιοριστηκε κατα πολύ αφου τα περισσοτερα δορυφορικα καναλια ειναι πια κλειδωμενα. Τωρα πια λεμε "Η ελευθερια ερχεται απο το Ιντερνετ" . Οποτε  Γιαννακη ακου αυτα που σου τα λεει οχι ο γκουρου της δορυφορικης αλλα ο λατρης και ο γκουρου του Ιντερνετ :grandpa:

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μάλιστα σοφέ......γέροντα  έχεις   απόλυτο δίκιο ....έτσι έχουν τα πράγματα :worshippy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Μέλος

Tελικά τασούλη τι έγινε με την Τ90 την έβαλες σε λειτουργία ή όχι ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Όχι ακόμη. Οι λόγοι είναι πολλοί. Κυρίως δεν έχω χρόνο, δεν προλαβαίνω. Επίσης ο καιρός δεν είναι πολύ καλός, συχνά βρέχει, δεν κοιτάζω σχεδόν καθόλου τηλεόραση, περισσότερο είμαι στο Ιντερνετ. Είπαμε Γιαννάκη, η ελευθερία δεν έρχεται πια από τον ουρανό με τα δορυφορικά, αλλά από το Διαδικτυο μέσω Ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Μέλος

Ξενιτεμένε   αδελφέ Τασούλη  δεν μας ενημέρωσες για την τύχη της  Τ90 ......έχει περάσει τόσος καιρός από τότε που την αγόρασες  και σύ δεν μας είπες αν την έστησες  ή τελικά κατέληξε σε κάποια αποθήκη ή μήπως σου πέρασε το μεράκι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αυτος ο καιρος (κρυα, βροχες, κλπ) δεν ειναι καταλληλος για στησιμο του ποιο περιπλοκου δορυφορικου κατοπτρου οπως ειναι αυτο της Toroidal :aktion033:

Ας ερθει με το καλο η ανοιξη και καλοκαιρι και βλεπουμε :aetsch:

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...