Jump to content

Επιλογή πεδιομέτρου για ερασιτεχνική χρήση


neoktistos

Recommended Posts

  • Super Συντονιστής
22 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Αυτό   ΕΔΩ    να πάρεις  έχει  7  ίντσες οθόνη   . Μάζεψε λεφτά και χτύπατο θα έχεις για πάντα ένα από τα καλύτερα μηχανάκια....και θα είσαι  ο πρώτος σε όλο τον νομό της Φλώρινας και περιχώρων.:classic_biggrin::classic_biggrin:

Σ' ευχαριστώ, φίλε Ιωάννη, μόνο που... η Έδεσσα, είναι στο νομό Πέλλας και δη η πρωτεύουσά του!!! Η Φλώρινα, βρίσκεται ΒΔ και ανήκει στο νομό Φλώρινας!

Να 'σαι καλά, φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

14 ωρες πριν , Ο Δημητρης έγραψε

Πώς μπορώ να το παραγγείλω; Δεν έχω παραγγείλει στο παρελθόν απ' αυτό το site! Πόσο υπολογίζεις, θα μου κοστίσει με τα μεταφορικά ή και οποιαδήποτε υπηρεσία μεσολαβεί, αν ζητηθεί να σταλεί στην Έδεσσα;

Επίσης, λογικά (μπορεί και να 'χω άδικο) θα έχει ελαφρώς διαφορετικό λογισμικό από το προηγούμενες μοντέλο.

Σωστά;

 

* Τώρα που το ξανακοίταξα, μόνο δορυφορικό πρέπει να είναι! Μ' ενδιαφέρει να έχει καί επίγεια μέτρηση!

Επεξεργάστηκε από neoktistos
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
3 ωρες πριν , Ο neoktistos έγραψε

Σ' ευχαριστώ, φίλε Ιωάννη, μόνο που... η Έδεσσα, είναι στο νομό Πέλλας και δη η πρωτεύουσά του!!! Η Φλώρινα, βρίσκεται ΒΔ και ανήκει στο νομό Φλώρινας!

Να 'σαι καλά, φίλε μου...

Ωπ ...σε έκανα ετεροδημότη αλλά πάντα Μακεδόνας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
11 ωρες πριν , Ο neoktistos έγραψε

Πώς μπορώ να το παραγγείλω; Δεν έχω παραγγείλει στο παρελθόν απ' αυτό το site! Πόσο υπολογίζεις, θα μου κοστίσει με τα μεταφορικά ή και οποιαδήποτε υπηρεσία μεσολαβεί, αν ζητηθεί να σταλεί στην Έδεσσα;

Επίσης, λογικά (μπορεί και να 'χω άδικο) θα έχει ελαφρώς διαφορετικό λογισμικό από το προηγούμενες μοντέλο.

Σωστά;

 

* Τώρα που το ξανακοίταξα, μόνο δορυφορικό πρέπει να είναι! Μ' ενδιαφέρει να έχει καί επίγεια μέτρηση!

Το παρακάτω ειναι combo.Για να παραγγείλεις απο ali χρειάζεται να κανεις λογαριασμό. Η πληρωμή γινετε με κάρτα. 

https://www.aliexpress.com/item/1005004746713653.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.70812553FxuU0f&algo_pvid=47b94f6f-13fc-4e2c-a540-2cd920e192c8&algo_exp_id=47b94f6f-13fc-4e2c-a540-2cd920e192c8-3&pdp_npi=3%40dis!EUR!336.36!252.27!!!368.78!!%40210217c716898575543678139d0773!12000030324606158!sea!GR!756564621&curPageLogUid=j7fwdXZARIZ7

Link to comment
Share on other sites

 

Από την τιμή, δυστυχώς, ξεφεύγω από το προϋπολογισμό... 

Πάντως, το έχω σαν τρίτη και τελευταία επιλογή, με βάση το οικονομικό φάσμα που ανέφερα στα προηγούμενα μηνύματα!

Στής 20/7/2023 καί ώρα 9:54 ΜΜ, Ο Δημητρης έγραψε

Πώς μπορώ να το παραγγείλω; Δεν έχω παραγγείλει στο παρελθόν απ' αυτό το site! Πόσο υπολογίζεις, θα μου κοστίσει με τα μεταφορικά ή και οποιαδήποτε υπηρεσία μεσολαβεί, αν ζητηθεί να σταλεί στην Έδεσσα;

Επίσης, λογικά (μπορεί και να 'χω άδικο) θα έχει ελαφρώς διαφορετικό λογισμικό από το προηγούμενες μοντέλο.

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

 

Από την τιμή, δυστυχώς, ξεφεύγω από το προϋπολογισμό... 

Πάντως, το έχω σαν τρίτη και τελευταία επιλογή, με βάση το οικονομικό φάσμα που ανέφερα στα προηγούμενα μηνύματα!

Επίσης, δεν βλέπω ν' αναφέρει στην υποστήριξη προβολής εικόνας μετάδοσης, την συμπίεση "HEVC" ή "H.265"!!! Λογικά -θέλω να πιστεύω- το υποστηρίζει! Από την άλλη, επειδή παλαιότερα, είχα "κατεβάσει" λογισμικό που να "εξελληνίζει" τις λειτουργίες του οργάνου, υπάρχει και σ' αυτό αντίστοιχη έκδοση ή μπορεί να ενημερωθεί με το αρχείο που είχα αποθήκευσει;

Στής 20/7/2023 καί ώρα 9:54 ΜΜ, Ο Δημητρης έγραψε

 

Επεξεργάστηκε από neoktistos
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
Στής 22/7/2023 καί ώρα 1:04 ΜΜ, Ο neoktistos έγραψε

 

Από την τιμή, δυστυχώς, ξεφεύγω από το προϋπολογισμό... 

Πάντως, το έχω σαν τρίτη και τελευταία επιλογή, με βάση το οικονομικό φάσμα που ανέφερα στα προηγούμενα μηνύματα!

Επίσης, δεν βλέπω ν' αναφέρει στην υποστήριξη προβολής εικόνας μετάδοσης, την συμπίεση "HEVC" ή "H.265"!!! Λογικά -θέλω να πιστεύω- το υποστηρίζει! Από την άλλη, επειδή παλαιότερα, είχα "κατεβάσει" λογισμικό που να "εξελληνίζει" τις λειτουργίες του οργάνου, υπάρχει και σ' αυτό αντίστοιχη έκδοση ή μπορεί να ενημερωθεί με το αρχείο που είχα αποθήκευσει;

Για να μην μπερδευτούμε για ποιο πεδιόμετρο ρωτάς τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ο Δημητρης έγραψε

Για να μην μπερδευτούμε για ποιο πεδιόμετρο ρωτάς τώρα? 

Για το Dr.HD 1000 Combo, που μου προτείνεις...

Στής 20/7/2023 καί ώρα 9:54 ΜΜ, Ο Δημητρης έγραψε

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Για το H-265 δεν γνωριζω να σου πω μια και ουτε ο κατασκευαστής αναφέρει κατι. https://dr-hd.com/product/satfinders/dr-hd-1000-combo.html

Aπο εδω http://satellites-xml.org/  κατεβάζεις λίστα με οτι δορυφόρους σε ενδιαφέρει και την περνάς με usb στο όργανο. Επίσης και η αναβάθμιση γινετε εύκολα με usb. 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Για το AMIKO που ρωτάς υπάρχει μια παρουσίαση στο digitaltvinfo.

 

https://digitaltvinfo.gr/archeio-periodikoy/2020/teychos-145/amiko-tsc-1100-tsc-1270/

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...