Jump to content

Βοήθειαααααα.

Αξιολογήστε το θέμα


panagiotis

Recommended Posts

Σας παρακαλώ γνωρίστε μου  βήμα βήμα πως θα περάσω το biss keys digea tou MEGA στον δέκτη EDISION progressiv HD c σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Αλλάζεις το SID  στην συχνότητα 12720 από 900 σε 384 και λογικά θα παίξει και το Mega.

Καλώς ήρθες. Αν θες πέρνα κι από εδώ για ένα χαιρετισμό.  https://www.newsat.gr/forum/forum/5-καλώς-ήρθατε-περιοχή-για-τα-νέα-μέλη/

 

Link to comment
Share on other sites

To SID για AMIKO MIRA HD για το Mega ποιο είναι, αν γνωρίζεις Δημήτρη;

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
4 ωρες πριν , Ο savvas70 έγραψε

To SID για AMIKO MIRA HD για το Mega ποιο είναι, αν γνωρίζεις Δημήτρη;

To sid ειναι ένα για κάθε κανάλι δεν αλλάζει. Αν δεν σου ανοίγει κατι άλλο συμβαίνει. Σε ποια συχνότητα κάνεις λήψη? 12720?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
22 ωρες πριν , Ο Δημητρης67 έγραψε

Αλλάζεις το SID  στην συχνότητα 12720 από 900 σε 384 και λογικά θα παίξει και το Mega.

Καλώς ήρθες. Αν θες πέρνα κι από εδώ για ένα χαιρετισμό.  https://www.newsat.gr/forum/forum/5-καλώς-ήρθατε-περιοχή-για-τα-νέα-μέλη/

 

Αν όμως κατεβάζει το MEGA από την 12737 τότε το SID είναι .....000e10.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 16/5/2021 καί ώρα 9:10 ΜΜ, Ο panagiotis έγραψε

Σας παρακαλώ γνωρίστε μου  βήμα βήμα πως θα περάσω το biss keys digea tou MEGA στον δέκτη EDISION progressiv HD c σας ευχαριστώ πολύ

menou - tv system - red button.......γιά δοκιμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
3 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Αν όμως κατεβάζει το MEGA από την 12737 τότε το SID είναι .....000e10.

Ναι σωστά αλλα το θέλουμε σε μορφή hex στον δέκτη, χρειάζεται μετατροπή. 

Για την 12737 από kingofsat αναφερει σαν SID 3600. Αν αυτό ειναι σωστό τότε το sid που θα βάλουμε ειναι E10

Link to comment
Share on other sites

16 ωρες πριν , Ο Δημητρης67 έγραψε

To sid ειναι ένα για κάθε κανάλι δεν αλλάζει. Αν δεν σου ανοίγει κατι άλλο συμβαίνει. Σε ποια συχνότητα κάνεις λήψη? 12720?

Ναι, είναι από την 12720Η. Μου ανοίγει όλα τα υπόλοιπα κανάλια. Έχω μπει στο μενού, σύστημα πρόσβασης - επεξεργασία κλειδιών, αλλά αυτά που μου βγάζει μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Λόγο που δεν εχω τον δέκτη για να γνωριζω το μενου, αν μπορείς βγάλε μια φωτο με το κινητό σου και ανέβασε την εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
15 λεπτά πριν, Ο savvas70 έγραψε

Ναι, είναι από την 12720Η. Μου ανοίγει όλα τα υπόλοιπα κανάλια. Έχω μπει στο μενού, σύστημα πρόσβασης - επεξεργασία κλειδιών, αλλά αυτά που μου βγάζει μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...

Δες εδω  edision-progresive      μπας και θα σε βοηθησει 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
16 ωρες πριν , Ο savvas70 έγραψε

Ναι, είναι από την 12720Η. Μου ανοίγει όλα τα υπόλοιπα κανάλια. Έχω μπει στο μενού, σύστημα πρόσβασης - επεξεργασία κλειδιών, αλλά αυτά που μου βγάζει μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...

Δείξε μας τι σου βγάζει.....ανέβασε φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει: 

Photo1615.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Δυστυχώς η φωτο εχει χαμηλή ανάλυση και εγω τουλάχιστον δεν ξεχωρίζω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το ίδιο και εγώ....δεν βλέπω τίποτα αλλά δεν νομίζω να είναι δύσκολα να περαστούν τα Bissκοτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
8 λεπτά πριν, Ο savvas70 έγραψε

Αυτό βγάζει: 

Photo1615.jpg

Σάββα τράβα με σταθερό χέρι μία καθαρή φώτο και όσο μπορείς κοντά στην τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Σάββα κάνε ότι θα σου πω : Πάτα μιά φορά και ξανά μιά φορά το κουμπί με την ....πληροφορία  που λέει info μετά πάτα μία φορά το πράσινο κουμπί και να αντικαταστήσεις τα 16 μηδενικά με 16 άσσους και στην συνέχεια πάτα OK για να γίνει αποθήκευση και είσαι έτοιμος.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Photo0013.jpg.ebf1ccd8af60025b68792b73adf13c19.thumb.jpg.450c3ac31b8e336ece9821d6e5a6f83a.jpg

Ανάποδα μας την έστειλες....τώρα είναι σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την πρώτη (κόκκινη) στήλη να την αντικαταστήσω με 16 άσσους; Πάντως αυτή δεν έχει ούτε 1 μηδενικό...

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Λοιπόν Σάββα ....πάτα στον δέκτη σου το κανάλι MEGA και ας δείχνει μαύρο  μέτά πατάς ΜΙΑ φορά το κουμπί info και στην συνέχεια το πράσινο κουμπί από κει και πέρα δεν έχεις παρά να αντικαταστήσεις τα 16 μηδενικά με 16 άσσους. Και μετά πατάς ΟΚ. και είσαι πανετοιμος  κάντο και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκαμα αλλά καμία στήλη δεν εχει 16 μηδενικά αλλά άλλους αριθμούς και ψηφία. Φοβάμαι μήπως κάτι λάθος και χάσω και τα υπολοίπα καναλιά...

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

CAID        Servid        Συχνότητα        Τύπος                           KeyData

2600         000e10      12737               Key8                               11  11  11  11  11  11  11  11

Link to comment
Share on other sites

Είναι 8 στήλες όμως, όχι μια...

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Σάββα αν θέλεις δώσε μου ένα σταθερό τηλέφωνο να σε πάρω εγώ....μην φοβάσαι  δεν χρεώνομαι.

Link to comment
Share on other sites

********* με τον κωδικό της Κύπρου μπροστά.

Επεξεργάστηκε από Δημητρης67
Καλο ειναι να μην δίνουμε δημόσια στο forum τηλεφωνικά νούμερα
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
1 ώρα πριν, Ο savvas70 έγραψε

********* με τον κωδικό της Κύπρου μπροστά.

Τι κωδικό έχει η Κύπρος ;

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τέλος καλό ....όλα καλά ....ο καλός μας φίλος Σάββας από την Κύπρο έχει τώρα ...φως και στο  κανάλι MEGA.:k05205:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ Ιωάννη για τη βόηθειά σου!! Έχω βρει και τον τρόπο να αλλάζω απευθείας τα κλειδιά χωρίς να μπω στο μενού. Info και μετά 2 φορές το κόκκινο κουμπί. Μένουν μόνο τα κλειδιά για ΕΡΤ2 HD και EPT3 HD (βλέπω μόνο τα SD) και είμαι πλήρης!

Επεξεργάστηκε από savvas70
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
15 ωρες πριν , Ο savvas70 έγραψε

Eυχαριστώ πολύ Ιωάννη για τη βόηθειά σου!! Έχω βρει και τον τρόπο να αλλάζω απευθείας τα κλειδιά χωρίς να μπω στο μενού. Info και μετά 2 φορές το κόκκινο κουμπί. Μένουν μόνο τα κλειδιά για ΕΡΤ2 HD και EPT3 HD (βλέπω μόνο τα SD) και είμαι πλήρης!

Το ίδιο εύκολα είναι και τα κρατικά κανάλια....μην αγχώνεσαι φίλε μου ...όποια δυσκολία προκύψει είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Τελικά το πρόβλημα ποιο ήταν και φίλος μας ο Σάββας παιδευόταν? :default_cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...