Jump to content

Λήψη Eutelsat 9B @ 9° East ( Nordic Baltic Beam )

Αξιολογήστε το θέμα


Kypros_Pambou

Recommended Posts

  • Μέλος

Λήψη της Nordic Baltic Beam από την Μεγαλόνησο

9E - 12188 Ver ( XtraTV Package ) @ Nordic Baltic - AMS 3.4m (CSC).jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αφού μπορείς και κατεβάζεις αυτή την δέσμη και μάλιστα απο την Κύπρο.....εγώ σου βγάζω το καπέλο. Όλα είναι αποτέλεσμα των μεγάλων κατόπτρων που διαθέτεις.Απο εδώ που είμαι δεν την κατεβάζω την δέσμη της Βαλτικής αλλά ούτε και την Ιταλική,βέβαια με 90αρι κάτοτρο δεν περιμένω θεαματικά αποτελέσματα.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ελα καλά είσαι Γιαννάκη μην γκρινιάζεις. Στην περιοχη σου που εισαι (και λιγο κοντα και εγω) βομβαρδιζομαστε απο δορυφορους και απο ισχυρο  σημα που οι φίλοι στην Πατριδα και ακομη περισσοτερο ο φίλος Κύπρος δεν μπορεί ούτε να ονειρευτούνε.

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Κοίτα Τασούλη όταν η δέσμη Nordic Baltic Beam φτάνει μέχρι την γειτονιά μου και δεν θέλει να κατεβεί στο κατοπτρό μου .....εεε είναι θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δυστυχώς ο δορυφόρος που έχω πρόβλημα τα τελευταία χρόνια γιατί άλλαξαν τις δέσμες και τα επίπεδα εκπομπών για την Μεγαλόνησο είναι ο Astra 2 στις 28.2Ε.
Αλλά πάλι και εκεί βρήκα λύση μέσω των gateways που διαθέτω.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μήν μου πείς οτι κατεβάζεις συχνότητες και απο την δέσμη Αγγλίας...θα πετάξω τους δέκτες μου απο το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
18 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

Μήν μου πείς οτι κατεβάζεις συχνότητες και απο την δέσμη Αγγλίας...θα πετάξω τους δέκτες μου απο το παράθυρο.

Η δέσμη της Αγγλία δεν "κατεβαίνει" αλλά τα κανάλια της π.χ. ITV&BBC  "κατεβαίνουν" :k0511:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Μέλος

Η τοποθέτηση του AMC PE στο πακέτο της Eutelsat ( 12226 Ver )

9E - 12226 Ver ( Eutelsat ) @ Nordic Baltic with 3.4m (CSC).png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Στής 27/11/2018 καί ώρα 8:01 ΠΜ, Ο Kypros_Pambou έγραψε

Η δέσμη της Αγγλία δεν "κατεβαίνει" αλλά τα κανάλια της π.χ. ITV&BBC  "κατεβαίνουν" :k0511:

Όταν λες "κατεβαίνουν", εννοείς ως IPTV;

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Πραγματι ευλογο το ερωτημα του Νεκταριου, το ιδιο ερωτημα εχω και εγω ιατρε, πως μπορει η δέσμη της Αγγλία σε σενα δεν "κατεβαίνει" αλλά τα κανάλια της π.χ. ITV&BBC  "κατεβαίνουν"?:captain:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Απάντησε ο Νεκτάριος !!!! Αλλά παιδιά σαν την δορυφορική εικόνα δεν υπάρχει.Υπάρχει ακόμη αρκετή απόσταση μεταξύ δορυφορικής και iptv.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...