Jump to content

TBS DVB Cards

Αξιολογήστε το θέμα


Kypros_Pambou

Recommended Posts

  • Μέλος

Κυκλοφόρησε στις αρχές του χρόνου ένα ωραίο " παιχνιδάκι " PCIe Dual Tuner από την TBS Technologies.

https://www.tbsdtv.com/products/tbs6903-x-professional-dvb-s2x-dual-tuner-pcie-card.html

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Από τιμή  τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Φτηνή ειναι μωρέ μολεις 300 δολάρια. :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η ιστοτομία είναι 1 $ = € 0,8765 άρα 300 ντολαρς =263 ευρω. Τζάμπα πράγμα δηλαδή. 4 φορές περισσότερο από τους δυο δορυφορικούς δέκτες enigma2 που αγόρασα χτες, Παναγίτσα μου:classic_blink:.

 

Τα ντολαρς μου θύμισαν χτες την υπέροχη ελληνική κωμωδία "Θα σε κάνω βασίλισσα" που είδα χτες και γέλασα πάλι με την καρδιά μου. Την έπαιζε χτες το STAR με τους αξέχαστους Θανάση Βέγγο και τον Λάμπρο Κωνσταντάρα.

 

Ο  Κωνσταντάρας που έπαιζε τον "θειο από την Αμερική" και έστελνε ντολαρς στην ανιψιά του που ήτανε γυναίκα του Βέγγου όταν ήρθε από την Αμερική έπιασε στα πράσα τον Βέγγο που έπαιζε τον "εκατομμυριούχο τσιγκούνη σύζυγο" και που σκαρφίστηκε να κάνει τον πεθαμένο στον θειο για να μην χάσει τα ντολαρς που έστελνε ο θειος στην υποτιθέμενη χήρα γυναίκα του Βέγγου την οποια επαιζε η ομολογουμένως ομορφη ξανθια Νικη Λινάρδου.

 

Λέει τότε σε μια σκηνή του έργου ο Κωνσταντάρας στον Βέγγο να του γυρίσει τα ντολαρς, για καλαμπούρι βέβαια για να τον γιατρέψει από την τσιγγουνιά προς την ταλαίπωρη γυναίκα του Βέγγου και ο Βέγγος που πάντα υπολογίζει όλα μέχρι την τσακιστή δεκάρα του λέει, "πως θέλεις θειε να σου τα γυρίσω, σε δραχμές η σε δολάρια, γιατί πρώτα το δολάριο είχε 15 δραχμές ενώ τώρα ο Μαρκεζίνης τοκανε 30 δραχμές". Και του απαντάει ο Κωνσταντάρας "δεν ξέρω τι θα κάνεις εγώ δολάρια σου έστελνα, δολάρια θέλω πίσω". :k05164:

 

Η ταινια ειναι αυτην στο youtube που παραθετω. Η ατάκα που αναφέρω παίζεται στο 1:26:56 του έργου. Έχει πολλές όμορφες ατάκες η ταινία, αξίζει να την δείτε όσοι δεν την έχετε δει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Από την επίσημη ιστοσελίδα της TBS

https://shop.tbsdtv.com/tbs6903x-professional-dvbs2x-dual-tuner-pcie-card-p-227.html

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Όλα τα λεφτά, είναι η ψύξη της !! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...