Jump to content

Αναλυτής φάσματος Universal Dr.HD 1000 Combo


lap

Recommended Posts

Αναλυτής φάσματος Universal Dr.HD 1000 Combo

Μια εξαιρετική συσκευή για τη δημιουργία δορυφορικής, καλωδιακής και επίγειας τηλεόρασης, δορυφορικού Internet και κάμερες παρακολούθησης βίντεο. 

Η συσκευή διαθέτει ευρείες δυνατότητες, ένα σύνολο επαγγελματικών λειτουργιών, φιλικό προς το χρήστη περιβάλλον, ζωντανό φάσμα,

μια "ανθεκτική" μπαταρία και πολλά είδη "καλών" και καμπάνες και σφυρίχτρες που θα εκτιμήσουν τόσο οι ερασιτέχνες όσο και οι επαγγελματίες εγκαταστάτες.

Περιγραφή

Τόσο οι επαγγελματίες εγκαταστάτες όσο και οι απλοί ερασιτέχνες εκτιμούν την απλότητα και την ευκολία χρήσης των πολυλειτουργικών οργάνων μέτρησης σειράς Dr.HD 1000. Ένα σύνολο λειτουργιών, ταχύτητας και εξοπλισμού - δεν είναι κατώτεροι (και κατά κάποιο τρόπο ακόμα ανώτεροι!) Στις πιο γνωστές και πολύ πιο ακριβές συσκευές άλλων εμπορικών σημάτων. Και η ποιότητα και η υπηρεσία της εταιρείας μας θα εκπλήξει ευχάριστα ακόμη και τους πιο απαιτητικούς πελάτες.

Συμπαγής και εύχρηστη συσκευή σε ανθεκτική μεταλλική θήκη. Δεν καταλαμβάνει πολύ χώρο, εύκολο στη μεταφορά, δεν φοβάται τις σταγόνες και την υγρασία 

Φωτεινή και αντιληπτή έγχρωμη οθόνη LCD 3,5 ιντσών με ανάλυση 320x240 άνετη αντίθεση, δεν αναβοσβήνει στον ήλιο

Υποστήριξη για δορυφορικές ζώνες DVB-S / S2 , επίγεια DVB-T / T2 και καλωδιακά DVB-C

Αποδιαμορφωτής: DVB-S QPSK, DVB-S2 8PSK / APSK16 / APSK32, DVB-T QPSK 16QAM / 64QAM, DVB-T2 QPSK 16QAM / 64QAM / 256QAM

Εύρος συχνοτήτων από 45 έως 2350 MHz

Σούπερ ζωντανό φάσμα p - 9 καρέ ανά δευτερόλεπτο (110ms)! Πρέπει να το δείτε με τα μάτια σας!   

 

Λειτουργία αναγνώρισης Sat - αυτόματος προσδιορισμός της τροχιακής θέσης μέσω ψηφιακών δεδομένων από ψηφιακή ροή για την ταχύτερη και πιο αποτελεσματική λειτουργία

Η πιο ενημερωτική ένδειξη RSSI, C / N, LM, MER, CBER, PE

Συμπέρασμα συμπέρασμα - Για πραγματικούς επαγγελματίες

Τάση εξόδου και ρεύμα LNB και επίγεια κεραία

Διπλή έγχρωμη οθόνη LED πολλαπλών λειτουργιών για ευκολότερη ρύθμιση

Ένδειξη ήχου για τη λήψη σήματος

Αδιάβροχο πληκτρολόγιο

Διεπαφή USB για τη σύνδεση μιας μονάδας USB για λήψη / φόρτωση λιστών δορυφόρων, συχνοτήτων και καναλιών (αρχεία xml), καθώς και λογισμικού

3-σε-1 θήκη γενικού μετασχηματιστή : τοποθέτηση στο λαιμό, ζώνη, βραχίονας + προστασία από την σκόνη και την υγρασία + προσωπίδα

Γρήγορη αναζήτηση καναλιών σε αυτόματους και τυφλούς τρόπους και αναζήτηση NIT

Παρακολουθώντας ψηφιακά επίγεια, καλωδιακά και δορυφορικά τηλεοπτικά κανάλια

Υποστήριξη του DISEqC 1.0 / 1.1 / 1.2 / USALS / Unicable I + Unicable II (EN50494 / EN50607) για τη διαμόρφωση των συστημάτων κεραίας οποιασδήποτε πολυπλοκότητας

Οπτικός έλεγχος των υπηρεσιών FTA στο μενού NIT: SDT σε "ζωοτροφές"

Ρύθμιση αναλογικών κάμερες CCTV - για πολυετείς εγκαταστάτες

Περιλαμβάνεται βολικό τηλεχειριστήριο

Έξοδος HDMI για τη σύνδεση της συσκευής στις τηλεοράσεις

Μπαταρία ιόντων λιθίου υψηλής χωρητικότητας 3400 mAh που τροφοδοτείται από μπαταρίες Panasonic

Λειτουργεί χωρίς μπαταρία, καταναλώνοντας 10-15V στο ομοαξονικό καλώδιο από τον δέκτη

Προστασία από βραχυκύκλωμα, υπεράνω ρεύματος, χαμηλής ποιότητας καλώδια και άλλα προβλήματα

Επιλογές: Θήκη μετασχηματιστή, τροφοδοτικό 12V, πίνακας ελέγχου, φορτιστής αυτοκινήτου, καλώδιο προσαρμογέα για τη σύνδεση κάμερας παρακολούθησης, καλώδιο εξόδου AV, προσαρμογέας RS232

 

Μια νέα σειρά καινοτομιών έχει προστεθεί στο νέο λογισμικό, το οποίο επιτρέπει όχι μόνο τον εύκολο και γρήγορο συντονισμό των κεραιών, αλλά και τη διάγνωση του συστήματος λήψης, το οποίο σας επιτρέπει να ελέγχετε και να εγγυάστε την ποιότητα του έργου που εκτελεί ο πελάτης.

https://sat.com.ru/shop/izmeritelnoe-oborudovanie/drhd-1000-combo

το εχω σχεδων 2 χρονια το λογια ειναι περιτα 

το εχω παρει συνολικα με εξοδα αποστολης απο γερμανια 230euro

https://www.froggit.de/?cat=c35_Satfinder-Satfinder.html   αλλα βλεπω δυστυχως οτι δεν υπαρχει πλεων

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα! Έχω το συγκεκριμένο όργανο για προσωπική χρήση, δεν είμαι επαγγελματίας. Θεωρώ ότι είναι το καλύτερο από άλλα που πέρασαν από τα χέρια μου σε αυτή την κατηγορία τιμής. Το έχει περιγράψει αναλυτικά ο φίλος Lap. Να προσθέσω την ευκολία με την οποία με την οποία μπορούμε να ενημερώσουμε τις συχνότητες στο όργανο. Σε άλλα όργανα που είχα παλιότερα μου έπαιρνε αρκετή ώρα, κάποιο μάλιστα  δεν είχε έντιτορ για τον υπολογιστή και έπρεπε οι όποιες αλλαγές στις συχνότητες να περαστούν από το πληκτρολόγιο του οργάνου!  Επίσης μου αρέσει που αποθηκεύει τις μετρήσεις σε στικάκι. Δουλεύει με δύο μπαταρίες 18650 κολλημένες πάνω σε μία μικρή πλακέτα οι οποίες πιστεύω ότι μπορούν να αντικατασταθούν όταν χρειαστεί από κάποιον που "πιάνουν" τα χέρια του. Δεν μου έχει παρουσιάσει μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα και το προσέχω "σαν τα μάτια μου"!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...