Jump to content

Για το Forum

Αξιολογήστε το θέμα


Δημητρης

Recommended Posts

  • Super Συντονιστής

Καλησπέρα!

Ξέρω χάθηκα θα πείτε, τα πράγματα δεν έρχονται όμως όπως τα θες πάντα. Λίγο η βαρεμάρα της ηλικίας, λίγο τα ενδιαφέροντα που αλλάζουν, τα οικονομικά και αρκετά ακόμα. Λοιπόν Θελω να μιλήσω ξεκάθαρα για το forum.

1 Δεν έχω χρόνο ελεύθερο να συνεχίσω να ασχολούμαι τόσο με την συντήρηση του site με τα τυχόν προβλήματα, με της νέες εγγραφές και γενικά με πολλά πράγματα ακόμα που αφορούν την διαχείριση του forum αλλά και με τον server γι αυτό και πριν μερικές μέρες είχε κλείσει για τεχνικούς λόγους.

2 Η δουλειά μου (ηλεκτρονικός) δεν πάει καλά δυστυχώς πολλά τα έξοδα, νοίκια το ρεύμα να ανεβαίνει κάθε μέρα, τα ψώνια στο σουπερμάρκετ η βενζίνη και πολλά ακόμα. (Εχω πολλες σκοτούρες και θέματα να λύσω στο μυαλό μου). Και ακόμα δεν είδαμε τίποτα οπως φαίνεται και μας λένε.

Για αυτό λοιπόν σαν εναλλακτική λύση προτείνω μια free λύση που ούτε χρήματα χρειάζονται ούτε συντήρηση από πλευράς μας.

Αν συμφωνείτε μετακομίζουμε και συνεχίζουμε να γράφουμε στο facebook στην σελίδα του newsat η μπορούμε να δημιουργήσουμε μια νεα σελίδα η μια ομάδα, θα το δούμε αυτό. Θα γράφετε οτι και εδώ φυσικά με την διαφορά ότι εκεί δεν υπάρχουν κατηγορίες, οκ μικρό το κακό. Το fb εχει πολλά υπερ που δεν μπορώ να τα αναφέρω τώρα. Ξέρω δεν αρέσει σε όλους αλλα καλός κακός όλες οι σελίδες σε λίγο καιρό εκεί θα πάνε όπως και ο κόσμος από όλα τα foums (όσα ειναι online ακόμα). Τα forums σαν το δικό μας έχουν πεθάνει εδώ και πολυ καιρό, μηδενική κίνηση κ.τ.λ.π.

ΥΣ. Το hosting για το forum ειναι πληρωμένο για ακόμα 3 μήνες περίπου. Μετά από αυτό το διάστημα δεν ξέρω τι θα γίνει.

Περιμένω της απαντήσεις σας. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αν μπει το φόρουμ στο facebook εμένα να με ξεχάσετε. Δεν μπαίνω στο facebook που έχει πολλές αρνητικές κριτικές και δεν θα μπω ποτέ σε αυτό το αμερικανικό σάϊτ. Τους λόγους δεν θα τους αναλύσω είναι λίγο πολύ γνωστοί, όπως η παραβίαση του απόρρητου των χρηστών, η πολιτική χειραγώγηση των χρηστών, η μαζική παρακολούθηση των χρηστών κλπ. κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, αν θέλετε, μπορείτε να γράφετε δωρεάν στο φόρουμ που έχω, το doriforiki.forumgreek.com. Αν θέλετε, μπορείτε να γίνετε και διαχειριστές.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
2 ωρες πριν , Ο doriforiki.forumgreek.com έγραψε

Αγαπητοί φίλοι, αν θέλετε, μπορείτε να γράφετε δωρεάν στο φόρουμ που έχω, το doriforiki.forumgreek.com. Αν θέλετε, μπορείτε να γίνετε και διαχειριστές.

Ωραίο αυτό το φόρουμ doriforiki.forumgreek.com. Μου άρεσε η παρακάτω εικόνα στην στήλη "Για τους άρρωστους δορυφορομανείς"

 

Για τους άρρωστους δορυφορομανείς.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ο Τάσος έγραψε : Αν μπει το φόρουμ στο facebook εμένα να με ξεχάσετε.

Tο ίδιο να κάνετε και με εμένα......ξεχάστεμεεεε...βαρέθηκα τις μετακομίσεις.....μπούχτισα κάθε λίγο και λιγάκι τα ίδια και τα ίδια.:k05115:

Πάνω που αγόρασα καινούργιο Laptop για να εξυπηρετούμαι  για το χρονικό διάστημα που  θα είμαι στην Ελλάδα.:classic_biggrin:

 

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
4 ωρες πριν , Ο doriforiki.forumgreek.com έγραψε

Αγαπητοί φίλοι, αν θέλετε, μπορείτε να γράφετε δωρεάν στο φόρουμ που έχω, το doriforiki.forumgreek.com. Αν θέλετε, μπορείτε να γίνετε και διαχειριστές.

Τα βλέπεις Δημήτρη ; 15 μηνύματα έχει ο άνθρωπος  και μόλις είδε ότι το μαγαζί πάει για κλείσιμο έκανε την .....πρόταση του.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
7 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Αν μπει το φόρουμ στο facebook εμένα να με ξεχάσετε. Δεν μπαίνω στο facebook που έχει πολλές αρνητικές κριτικές και δεν θα μπω ποτέ σε αυτό το αμερικανικό σάϊτ. Τους λόγους δεν θα τους αναλύσω είναι λίγο πολύ γνωστοί, όπως η παραβίαση του απόρρητου των χρηστών, η πολιτική χειραγώγηση των χρηστών, η μαζική παρακολούθηση των χρηστών κλπ. κλπ.

Τασο από τα δισεκατομμύρια που έχουν κάνει εγγραφή στο fb είσαι η εξαίρεση στον κανόνα! Αν αυτό που λες ήταν ορθό τότε για πες μου οι οργανισμοί, οι επιχειρήσεις, τα τηλεοπτικά κανάλια και πολλά ακόμα  που έχουν εκεί σελίδες ειναι χαζοί και δεν θα το γνώριζαν? Υπάρχει μια παρακολούθηση αλλα οχι στον βαθμό που αναφέρεις. Αν ειχες στην κατοχή σου site θα τα γνώριζες καλύτερα. Εχεις ιδεα τι ειναι τα cokies τα οποία υπάρχουν στο fb αλλα και εδω στο newsat που ειναι χρήσιμα για την λειτουργια του site τα οποία και αποδέχτηκες όταν έκανες την εγγραφή? Eδω τα δέχτηκες δηλ και στο fb σε χαλάει!  Και στο κάτω κάτω έχεις να κρύψεις κατι και φοβασαι? Ξέρεις υπάρχει και το VPN στην τελική που σε κρύβει.

Για του λόγου το αληθές, τι και πως παρακολουθεί. 

https://www.facebook.com/policy/cookies/printable

Τεσπα την σέβομαι την απόφαση σου, αλλά η ένσταση περί παρακολούθησης σε τόσο μεγάλο βαθμό δεν ειναι ορθή να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το Facebook είναι μια διαδικτυακή υπηρεσία κοινωνικής δικτύωσης  που ανήκει στην αμερικανική εταιρεία Meta Platforms.Το Facebook αποτελεί αντικείμενο πολλών αντιπαραθέσεων και έχει συχνά επικριθεί για ζητήματα όπως το απόρρητο των χρηστών (όπως στην περίπτωση του σκανδάλου δεδομένων Cambridge Analytica), την πολιτική χειραγώγησης (όπως στην περίπτωση των εκλογών του 2016 στις ΗΠΑ) και την μαζική παρακολούθηση. Οι αναρτήσεις που προέρχονται από τη σελίδα Facebook του Breitbart News , ενός οργανισμού μέσων ενημέρωσης που παλαιότερα συνδέθηκε με την Cambridge Analytica, συγκαταλέγονται επί του παρόντος στο πιο κοινό πολιτικό περιεχόμενο στο Facebook. Το Facebook έχει επίσης επικριθεί για ψυχολογικές επιπτώσεις όπως ο εθισμός και η χαμηλή αυτοεκτίμηση και διάφορες διαμάχες περιεχομένου όπως ψεύτικες ειδήσεις, θεωρίες συνωμοσίας, παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων και ρητορική μίσους . Οι σχολιαστές κατηγόρησαν το Facebook ότι διευκόλυνε πρόθυμα τη διάδοση τέτοιου περιεχομένου και επίσης υπερέβαλλε τους αριθμούς χρηστών του για να απευθύνεται στους διαφημιστές.

Πηγή: https://en.wikipedia.org/wiki/Facebook

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
2 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Το Facebook είναι μια διαδικτυακή υπηρεσία κοινωνικής δικτύωσης  που ανήκει στην αμερικανική εταιρεία Meta Platforms.Το Facebook αποτελεί αντικείμενο πολλών αντιπαραθέσεων και έχει συχνά επικριθεί για ζητήματα όπως το απόρρητο των χρηστών (όπως στην περίπτωση του σκανδάλου δεδομένων Cambridge Analytica), την πολιτική χειραγώγησης (όπως στην περίπτωση των εκλογών του 2016 στις ΗΠΑ) και την μαζική παρακολούθηση. Οι αναρτήσεις που προέρχονται από τη σελίδα Facebook του Breitbart News , ενός οργανισμού μέσων ενημέρωσης που παλαιότερα συνδέθηκε με την Cambridge Analytica, συγκαταλέγονται επί του παρόντος στο πιο κοινό πολιτικό περιεχόμενο στο Facebook. Το Facebook έχει επίσης επικριθεί για ψυχολογικές επιπτώσεις όπως ο εθισμός και η χαμηλή αυτοεκτίμηση και διάφορες διαμάχες περιεχομένου όπως ψεύτικες ειδήσεις, θεωρίες συνωμοσίας, παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων και ρητορική μίσους . Οι σχολιαστές κατηγόρησαν το Facebook ότι διευκόλυνε πρόθυμα τη διάδοση τέτοιου περιεχομένου και επίσης υπερέβαλλε τους αριθμούς χρηστών του για να απευθύνεται στους διαφημιστές.

Πηγή: https://en.wikipedia.org/wiki/Facebook

Μάλιστα! Σε ρωτάω για δεύτερη φορά. Τα τόσα δισεκατομμύρια χρήστες που ειναι γραμμένοι μαζί και εγω, είμαστε χαζοί, είμαστε αφελείς η και εγω δεν ξερω τι άλλο και εσυ είσαι ο σωστός που διαβάζεις  και πιστεύεις αυτά που ποστάρεις από την wiki? Tους ξέρεις μήπως? Εχεις αναρωτηθεί τα συμφέροντα που μπορεί να έχουν και τα γράφουν αυτά? Μαλον όχι! 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Και για να επανέρθουμε λίγο στο θέμα. Εγω δεν θέλω να κλείσω το forum με τίποτα. Ομως οπως εχω γράψει, δεν εχω χρόνο να ασχολούμαι πλέον ούτε την διάθεση αλλά και χρήματα.

Σας εχω ζητήσει και παλιά ένας από εσάς να πάρετε την διαχείριση και δεν δέχτηκε κανείς. Οπως επίσης και ότι είναι το μοναδικό forum που δεν υπάρχει κανένας moderator στο forum να επιβλέπει τα post και τα μηνύματα κ.τ.λ.π. Ούτε αυτό το δέχτηκε κανένας από εσάς. Ε πείτε μου τι άλλο να κανω μόνος μου δηλαδή ως πότε θα μπορούσα να αντέξω? 

Κανένα site από μόνο του δεν μπορεί να σταθεί online.Χωρίς συντήρηση χωρίς, χωρίς, χωρίς, πολλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

 

21 ωρες πριν , Ο Δημητρης έγραψε

Μάλιστα! Σε ρωτάω για δεύτερη φορά. Τα τόσα δισεκατομμύρια χρήστες που ειναι γραμμένοι μαζί και εγω, είμαστε χαζοί, είμαστε αφελείς η και εγω δεν ξερω τι άλλο και εσυ είσαι ο σωστός που διαβάζεις  και πιστεύεις αυτά που ποστάρεις από την wiki? Tους ξέρεις μήπως? Εχεις αναρωτηθεί τα συμφέροντα που μπορεί να έχουν και τα γράφουν αυτά? Μαλον όχι! 

Μην κουράζεσαι , δεν πρόκειται να με πείσεις. Καλό ταξίδι στο ονειρεμένο σου facebook  με τα εκατομμύρια των συνοδοιπόρων σου εύχομαι. Εγώ έχω κάνει την επιλογή μου ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
21 ωρες πριν , Ο Δημητρης έγραψε

Και για να επανέρθουμε λίγο στο θέμα. Εγω δεν θέλω να κλείσω το forum με τίποτα. Ομως οπως εχω γράψει, δεν εχω χρόνο να ασχολούμαι πλέον ούτε την διάθεση αλλά και χρήματα.

Σας εχω ζητήσει και παλιά ένας από εσάς να πάρετε την διαχείριση και δεν δέχτηκε κανείς. Οπως επίσης και ότι είναι το μοναδικό forum που δεν υπάρχει κανένας moderator στο forum να επιβλέπει τα post και τα μηνύματα κ.τ.λ.π. Ούτε αυτό το δέχτηκε κανένας από εσάς. Ε πείτε μου τι άλλο να κανω μόνος μου δηλαδή ως πότε θα μπορούσα να αντέξω? 

Κανένα site από μόνο του δεν μπορεί να σταθεί online.Χωρεις συντήρηση χωρείς, χωρείς, χωρείς, πολλά ακόμα.

Αν δεν μπορείς να ασχολείσαι με το φόρουμ σου δώστο σε κάποιον που μπορεί και θέλει να γίνει moderator. Όπως για παράδειγμα το μέλος doriforiki.forumgreek.com. Φαίνεται ορεξάτος ο άνθρωπος, ίσως θα θέλει να γίνει moderator στο φόρουμ σου. Η κάποιος άλλος φιλόδοξος που θα θέλει να γίνει moderator στο φόρουμ σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
21 ωρες πριν , Ο Δημητρης έγραψε

....Χωρεις συντήρηση χωρείς, χωρείς, χωρείς, πολλά ακόμα.

ΥΓ. χωρεις γράφεται με ι δηλαδή ....Χωρίς συντήρηση χωρίς, χωρίς, χωρίς, πολλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
41 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

Αν δεν μπορείς να ασχολείσαι με το φόρουμ σου δώστο σε κάποιον που μπορεί και θέλει να γίνει moderator. Όπως για παράδειγμα το μέλος doriforiki.forumgreek.com. Φαίνεται ορεξάτος ο άνθρωπος, ίσως θα θέλει να γίνει moderator στο φόρουμ σου. Η κάποιος άλλος φιλόδοξος που θα θέλει να γίνει moderator στο φόρουμ σου.

Το εχω ζητήσει και παλιά και δεν δεχτήκατε μην το ξεχνάς αυτό.Και πρώτος πρώτος εσυ ήσουν. 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
41 λεπτά πριν, Ο tasos.cz έγραψε

ΥΓ. χωρεις γράφεται με ι δηλαδή ....Χωρίς συντήρηση χωρίς, χωρίς, χωρίς, πολλά ακόμα.

Ολα τα μηνύματα περνάω από ορθογραφικό έλεγχο της google και το εχει με ει

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Οπως προανέφερα, δεν θέλω να το κλείσω για κανένα λόγο. Όμως για να παραμείνει ανοιχτό το forum εκτός του οικονομικού, χρειάζεται να βρεθεί κάποιος που να μπει admin. Να βοηθάει το forum με της ενέργειές του ώστε να φύγει η πολύ σκοτούρα από πάνω μου και να μην ειμαι αναγκασμένος να είμαι 24ωρες online, ώστε να εχω και εγω τον χρόνο να κάνω της δουλειές μου. Αν βρείτε κάποιον πείτε μου να το συζητήσουμε. Διαφορετικά μπορεί κάποια στιγμή να το δείτε κλειστό για μέρες για τεχνικούς λόγους οπως είχε γινει πριν μέρες ξανά, και να μην προλαβαίνω να κανω της απαραίτητες ενέργειες διόρθωσης.

Νομίζω είμαι όσο ποιό ξεκάθαρος μπορώ σχετικά με το θέμα που εχει δημιουργηθεί. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, στο δικό μου, δεν είμαι συνέχεια online. Μήπως δεν χρειάζεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
30 λεπτά πριν, Ο doriforiki.forumgreek.com έγραψε

Εγώ πάντως, στο δικό μου, δεν είμαι συνέχεια online. Μήπως δεν χρειάζεται αυτό;

Μπορεί να μην είναι 24ωρο, αλλα οι ωρες που ασχολούμαι μου τρώνε ώρα και χρόνο που θα μπορούσα να της αξιοποιήσω αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 18/9/2022 καί ώρα 11:07 ΜΜ, Ο Δημητρης έγραψε

Ολα τα μηνύματα περνάω από ορθογραφικό έλεγχο της google και το εχει με ει

Τώρα σώθηκες, ελληνική ορθογραφία να την διορθώνει το αμερικανικό google. Τι ξέρουνε τα αμερικανάκια από ελληνικά, μόνο να σπέρνουνε πολέμους σε όλη την Υφήλιο ξέρουνε. Ξυπνήστε βρεεεε, πάψτε να είστε υποχείρια των αμερικανικών ιστοσελίδων και δικτύων, οπως facebook, google, youtube, twitter, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Εχει προστεθεί donate (δωρεά) στην αρχική σελίδα μέσω του paypal. Οποιος μπορεί ας βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Super Συντονιστής

Με την δωρεά κάποιου φίλου από το Forum που δεν θέλει να κατονομαστεί τον οποίο ευχαριστώ και από εδώ, συνεχίζεται κανονικά η λειτουργία του site. 

Το παρόν θέμα γίνετε lock.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...