Jump to content

Πώς κατασκευάζονται δορυφορικά κάτοπτρα χωρίς υψηλή τεχνολογία Video

Αξιολογήστε το θέμα


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

 Πώς κατασκευάζονται δορυφορικά κάτοπτρα χωρίς υψηλή  τεχνολογία.

Made in Pakistan

https://www.youtube.com/watch?v=SXyDkEsLR2M

 

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο! Όμως μια παρατήρηση: Το αυτοκόλλητο με το λογότυπο ''5G'' τι σχέση μπορεί να έχει με το πιάτο και τη δορυφορική λήψη γενικότερα;:classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Τρύπες στην τύχη χωρείς κανένα σημάδι, γύρισμα του βραχίονα που κρατά το lnb και αυτό στην τύχη και οσο πάει. Βάψιμο χωρείς κανένα μέτρο προστασίας (μάσκα). Η λαμαρίνα ειναι τόσο ψιλή που σε 1-2 μποφόρ αέρα θα το κυνηγάς να το πιάσεις και θα ψάχνεις το σήμα. Είμαι 1000% σίγουρος οτι αν μετρήσεις απόδοση σε πεδιόμετρο όλα θα έχουν και διαφορετικά db. Kαι να μου χάριζαν κάτι τετοιο θα το πετούσα! 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
9 ωρες πριν , Ο Δημητρης έγραψε

Τρύπες στην τύχη χωρείς κανένα σημάδι, γύρισμα του βραχίονα που κρατά το lnb και αυτό στην τύχη και οσο πάει. Βάψιμο χωρείς κανένα μέτρο προστασίας (μάσκα). Η λαμαρίνα ειναι τόσο ψιλή που σε 1-2 μποφόρ αέρα θα το κυνηγάς να το πιάσεις και θα ψάχνεις το σήμα. Είμαι 1000% σίγουρος οτι αν μετρήσεις απόδοση σε πεδιόμετρο όλα θα έχουν και διαφορετικά db. Kαι να μου χάριζαν κάτι τετοιο θα το πετούσα! 

Το τονίσαμε  Δημήτρη....Made in Pakistan...προίόντα μαίμού .....τι περιμένεις; ρομποτική  τεχνολογία  δεν την γνωρίζουν ...το μόνο που ξέρουν είναι το σφυρί και η ψαλίδα και να δουλεύουν στο πάτωμα.:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
16 ωρες πριν , Ο savvas70 έγραψε

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο! Όμως μια παρατήρηση: Το αυτοκόλλητο με το λογότυπο ''5G'' τι σχέση μπορεί να έχει με το πιάτο και τη δορυφορική λήψη γενικότερα;:classic_tongue:

Πακιστανικές μ@λ@κίες....καμιά σχέση δεν έχει...έτσι για ...μόστρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής και iso. Να το βάλεις αυτό σε παραθαλάσσιο μέρος με αέρηδες, για να σκοτώσεις το γείτονα! Εδώ εγώ που έβαψα δυό πιάτα, με σπρέυ και όχι πιστόλι, μάσκα (βοήθησε ο covid), σε εξωτερικό χώρο και με τον αέρα από πίσω μου (προς το πιάτο)..

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...