Jump to content

Ραδιοφωνικό τοπίο, στην Αττική fm

Αξιολογήστε το θέμα


Michaeldx

Recommended Posts

  • Μέλος

Off,οι πειρατικοί σταθμοί από Υμηττό 91.4 Λύρα fm,96.1 96 fm,98.1 free fm,99.5 Πειρατικός,99.8,103.3 blackman,104.9 over fm,106.5 και blue space 107.2,εκτός από τον κρήτη fm 87.5.11:40.11:44 off,και ο Κρήτη fm 87.5.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τώρα,που είναι κλειστός ο 106.5,λαμβάνω με λίγα χιόνια το ράδιο αργοσαρωνικός 106.4 έχει και rds,που γράφει ως ένδειξη ΑΚΟΥΤΕ RADIO ARGOSARONIKOS.Βγάζω επίσης τώρα που είναι κλειστός ο 99.8,και το Δεύτερο πρόγραμμα 99.9 από Γεράνεια καμπάνα με stereo rds.  

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθαν όλοι οι πειρατικοί από Υμηττό.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Εδω και μέρες εχω στείλει μήνυμα στο fb του blue space οτι υπάρχει πρόβλημα με το αριστερό κανάλι ήχου οτι παίζει χαμηλά σε σχέση με το δεξιό. Ακόμα δεν το έχουν διορθώσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off,ο μεράκι 88.3.Επίσης έχει επιστρέψει ο Δίας fm 107.6,μάλλον από Πάρνηθα.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθε ο Μεράκι 88.3.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off,ο Κρήτη fm 87.5,πριν λίγα λεπτά,έπαιζε με χαμηλή ισχύ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Δεν ξέρω αν εχει κατεβάσει ισχύ ο 107,2 αλλα στο αυτοκίνητο τον ακούω με πολλές διαλείψεις στο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Στην περιοχή μου,ίδιο σήμα έχουνε ο blue space 107.2 και ο Κόσμος,απλώς σε κάποια σημεία,λίγο καλύτερο σήμα έχει ο Κόσμος 107.0,με λίγες πλευρικές στον blue space 107.2.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Μιχαηλ σε αμάξι τον έχεις ακούσει καθόλου? Αν η λήψη ειναι από σταθερό δέκτη τότε ίσως να μην επηρεάζεται τόσο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δημήτρη,ναι έχεις δίκιο στο αυτοκινητό μου, ακούγεται καλύτερα ο blue space 107.2,χωρίς πλευρικές παντού από τον κόσμος 107.0,γιατί έχει λίγο καλύτερο διαχωρισμό,από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off ο star fm 107.8.Επανήλθε ο Κρήτη fm 87.5,εδώ και μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθε,ο 107.8 με όνομα καινούργιο με την ένδειξη rds LAIKOS και την ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
1 ώρα πριν, Ο Michaeldx έγραψε

Επανήλθε,ο 107.8 με όνομα καινούργιο με την ένδειξη rds LAIKOS και την ώρα. 

O LAIKOS έκπεμπε εχθές, έτυχε και τον άκουσα με πολύ καλό σήμα και στέρεο αλλά υπερβολικά μπάσα. Στο RDS εμφάνιζε και ορίσμενα λάθος σύμβολα. Σήμερα δεν εκπέμπει ο λαικος αλλα λαμβάνω άλλον με χαμηλό σήμα stereo - rds αλλα λόγο χαμηλού σήματος δεν βγάζει data να δω όνομα, και αυτή την στιγμή παίζει το γνωστό τηλεφωνικό κουιζ απάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εκτός λειτουργίας,ο 103.3 blackman,και ο Λύρα 91.4.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Τελικά ο laikos ειναι αυτός που άκουγα, απλά τώρα εχει χαμηλό σήμα. Δεν ξέρω πάντως αν είναι ο παλιός star. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθαν οι 91.4,και 103.3.Δημήτρη ναι,αλλά το αφαίρεσε το rds ο λαικός στους 107.8,είναι ο σταρ fm που συνεχίζει.  

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Προβλήματα στην ροη του bluespace εδώ και ώρα. Παίζει κολλάει, πηδάει track, σταματάει.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Χθες κατά την εκπομπή της Τζένης διορθωθήκανε τα προβλήματα. Εχω κάποιες απορίες σχετικά με τον 107,2.

Την συχνότητα αυτή μέχρι και το 2001 που έγινε η μεγάλη επέμβαση από τα ματ στον Υμηττό και έκλεισαν δεκάδες ραδιόφωνα, την είχε ο BlueSky (ίδιος ιδιοκτήτης που εχει και τον τηλεοπτικό με την ίδια ονομασία). Μετά εμφανίστηκε στην ιδια συχνότητα ο bluespace o οποίος στην πορεία άλλαξε σε BAD RADIO και αργότερα ξανά σε BlueSpace. Δεν εχω καταλάβει αν ο τωρινός 107,2 εχει συνέχεια και είναι ο ίδιος με τον παλιό? Τωρινός ιδιοκτήτης παντως εμφανίζεται ο dj kyprianos. 

Γνωριζει καποιος σχετικά να μας απαντήσει? 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Ξανά προβλήματα στην ροη του προγράμματος του 107.2.Παιζει μόνο το spot του σταθμού.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Το διόρθωσαν προς το παρών παίζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Χθες το απόγευμα στους 108,00 άκουγα έναν ερασιτέχνη με παλαιά λαικά τραγούδια. Καλο σχετικά σχήμα διαμόρφωση οχι και τόσο. Ο μοναδικός ερασιτέχνης που περνάει εδω τον εχω ακούσει και άλλες φορές. Παλιά θυμάμαι άκουγα στην ιδια συχνότητα καποιον Σταμάτη α1 η α21 δεν ειμαι σίγουρος, με πολυ καλό σήμα.

Εχει επανέρθει ο Διας 107,6 με πολυ χαμηλό σήμα.

Ο ερασιτέχνης στους 108 ήταν ανοιχτός ξανά πρίν λίγο.

Στους 106.00 λαμβάνω κάποιον με κλαρίνα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off τώρα ο 99.8,και ο blackman 103.3 από χθες.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθαν ο 99.8,και ο 103.3 blackman.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Μέλος

Αφαίρεσε το rds ο αρτ fm 90.6 εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής
53 λεπτά πριν, Ο Michaeldx έγραψε

Αφαίρεσε το rds ο αρτ fm 90.6 εδώ και καιρό.

Πρέπει να το εχει αλλα μάλλον εχει βλάβη. Στο αμάξι μου βγάζει ένα αστέρι για λίγο χάνετε και ξανά το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off,ο λύρα fm 91.4,και ο blackman 103.3.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Κλειστοί όλοι σχεδών οι πειρατικοί απο Υμηττό αυτή την στιγμή. Ανοιχτοί ειναι μόνο 88,3 και 108.

Ο ART επανέφερε το rds που παίζει κανονικά αλλά αυτή την στιγμή δεν έχει ήχο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθαν,όλοι οι πειρατικοί από Υμηττό.Τώρα,παίζει κανονικά και ο αρτ 90.6 με το rds του.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Ο 107.2 κλειστος από το πρωί, μάλλον βλάβη. Ο art εχει φτιάξει αρκετά τον ηχο παρατήρησα σε σχέση με παλιά αλλά το rds εχει ξανά τα ίδια προβλήματα. Στους 100,1 αυτή την στιγμή μάλλον ερασιτέχνης με παλαιά ξένα τραγούδια, (στερεο αλλα μόνο στο λαμπάκι, διαχωρισμός καναλιών 0) και με κακή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...