Jump to content

ABS 2A:  To Sports UDAR HD με νέο ρυθμό συμβόλων

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

ABS 2A:  To Sports UDAR HD με νέο ρυθμό συμβόλων

Το νέο ρωσικό αθλητικό κανάλι UDAR HD στη διεθνή έκδοση μπορεί ακόμα να ληφθεί δωρεάν (FTA) από τον δορυφόρο ABS 2A (74,7 ° E). Ο πάροχος άλλαξε μία από τις παραμέτρους μετάδοσης - μείωσε τον ρυθμό συμβόλων (SR) και το πακέτο πρέπει να συντονιστεί εκ νέου.

Η αλλαγή έχει ένα θετικό αποτέλεσμα - το multiplex μπορεί πλέον να συντονιστεί σε πολλούς δέκτες. Στην αρχική μετάδοση του πακέτου με SR 45 Msymb / s  ορισμένοι δέκτες παρουσίασαν πρόβλημα στην λήψη.

196.jpg
UDAR HD Int. - στιγμιότυπο λήψης του καναλιού 

Το multiplex με το UDAR HD Int. εκπέμπεται από τον δορυφόρο ABS 2A (74,7 ° E) από τη ρωσική δέσμη. Η κάλυψη απευθύνεται κυρίως στην επικράτεια της Ρωσικής Ομοσπονδίας. Η λήψη είναι επίσης δυνατή σε γειτονικές χώρες, συμπεριλαμβανομένης της Κεντρικής Ευρώπης.

τρέχουσες τεχνικές παράμετροι - JWL, TDK, UDAR HD:
ABS 2A (74,7 ° E), συχνότητα 11,040 GHz, θέση H, SR 35000, FEC 3/4, DVB-S2 / 8PSK

Πηγή: parabola.cz, Επιμέλεια: Tasos.cz

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μην μου πεις ότι κατεβάζεις κανάλια από τις 74,7 μοίρες γιατί θα....... πηδηχτώ από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Οχι δεν κατεβαζω τα καναλια απο τις 75Ε εχω μικρουλι κατοπτρο. Η ανατολικοτερη θεση που βγαζει το κατοπτρο μου ειναι η θεση 50Ε οπου κατεβαζω ενα καναλι το TURKSAT TANITIM

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγώ τον ανατολικότερο δορυφόρο που κατεβάζω στην άκρη...άκρη  του τόξου  είναι  ο Intelsat 20/36 at 68.5°E.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Οπως πάντα είσαι και ο πρώτος Γιαννάκη :award:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Και μια και το έφερε η κουβέντα δυτικότερος δορυφόρος  στην λήψη για το δικό μου τόξο είναι ο  Intelsat 14 at 45.0°W.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η δικια μου πιο δυτικη θεση ειναι η 12,5W

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...