Jump to content

Περίεργη βλάβη στην LED TV 32" Hyundai DLH 32195 MP4CR

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Χαιρετώ την παρέα. Διαπίστωσα σήμερα την εξής περίεργη βλάβη στην LED TV 32" Hyundai DLH 32195 MP4CR. Πατώντας το τηλεκοντρόλ στο πάνελ δεν εμφανίζεται η εικόνα ούτε ο ήχος στην TV την οποία έχω συνδεδεμένη με τον δορυφορικό μου δέκτη μέσω HDMI. Όταν συνδέσω τον δορυφορικό δέκτη με την TV μέσω scart και ανοίξω την TV τότε ακούω τον ήχο του καναλιού του δορυφορικού δέκτη δεν βλέπω όμως την εικόνα του καναλιού. Που μπορεί να έχει η βλάβη η TV?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Χαιρετώ την παρέα. Διαπίστωσα σήμερα την εξής περίεργη βλάβη στην LED TV 32" Hyundai DLH 32195 MP4CR. Πατώντας το τηλεκοντρόλ στο πάνελ δεν εμφανίζεται η εικόνα ούτε ο ήχος στην TV την οποία έχω συνδεδεμένη με τον δορυφορικό μου δέκτη μέσω HDMI. Όταν συνδέσω τον δορυφορικό δέκτη με την TV μέσω scart και ανοίξω την TV τότε ακούω τον ήχο του καναλιού του δορυφορικού δέκτη δεν βλέπω όμως την εικόνα του καναλιού. Που μπορεί να έχει η βλάβη η TV?

 
Τάσο η τηλεόραση έχει μόνο μία είσοδο HDMI? Γιά δοκίμασε σε μια άλλη .

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τωρα δεν μπορει να δοκιμασω, η τηλεοραση δεν την εχω εδω αλλα στο εξοχικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Τωρα δεν μπορει να δοκιμασω, η τηλεοραση δεν την εχω εδω αλλα στο εξοχικο.
Ωραία ... όταν πας στο εξοχικό δοκίμασα μια άλλη πόρτα....μου έχει συμβεί και σε μένα και είχε καεί η HDMI έξοδος απο τον δέκτη γιατί τον είχα μέρα νυχτα ανοιχτο.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Η τηλεοραση αυτη δεν ητανε συνδεδεμενη με δεκτη, τον δεκτη τον ειχα συνδεσει με την LCD  SAMSUNG που ειχα επισκευασει και που εχει καλυτερη εικονα

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Η τηλεοραση αυτη δεν ητανε συνδεδεμενη με δεκτη, τον δεκτη τον ειχα συνδεσει με την LCD  SAMSUNG που ειχα επισκευασει και που εχει καλυτερη εικονα
Υποθέτω να μην λειτουργεί πιά η έξοδος απο τον δέκτη.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Τασο δοκιμασε πρώτα ένα άλλο καλώδιο hdmi, και αν δεν δουλέψει βρες μια αλλη πηγή πχ dvd να δώσεις σήμα στην tv.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

OK. παιδια θα κανω ολα αυτα που ειπατε και θα σας ενημερωσω. Παντως εχω υποψια οτι κατι επαθε το firmware της τηλεορασης γιατι οταν ανοιξω την τηλεοραση φαινεται σαν να ψαχνει να κανει την σωστη εκκινηση αλλα δεν την βρισκει και σταματαει εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αυτή η τηλεόραση θα με τρελάνει :classic_blink:. Άλλαξα καλώδια HDMI, SCART, εξωτερικές πηγές, επίγειους δέκτες, δορυφορικούς δέκτες, μέχρι και DVD έβαλα, όμως τίποτα. Καμία εικόνα δεν εμφανίστηκε στην τηλεόραση. Με τα πολλά μάζεψα  την TV, την φόρτωσα στο αυτοκίνητο και την έφερα στο σπίτι. Μόλις την έβαλα στην πρίζα η τηλεόραση άρχισε να παίζει!:classic_blink: Ακούω τις απόψεις σας, τι λέτε άραγε να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Αυτή η τηλεόραση θα με τρελάνει :classic_blink:. Άλλαξα καλώδια HDMI, SCART, εξωτερικές πηγές, επίγειους δέκτες, δορυφορικούς δέκτες, μέχρι και DVD έβαλα, όμως τίποτα. Καμία εικόνα δεν εμφανίστηκε στην τηλεόραση. Με τα πολλά μάζεψα  την TV, την φόρτωσα στο αυτοκίνητο και την έφερα στο σπίτι. Μόλις την έβαλα στην πρίζα η τηλεόραση άρχισε να παίζει!:classic_blink: Ακούω τις απόψεις σας, τι λέτε άραγε να φταίει?
Κλασική περίπτωση ....βλάβης όπως έλεγε και ο Τσάκωνας......τι να σου πώ ρε Τασούλη ακούγεται πολύ κωφό είναι απο τις τρελές περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Πολλά μπορεί ναι είναι.

1 Πρόβλημα στο ρεύμα της ΔΕΗ (χαμηλή τάση) και όταν άλλαξες σπιτι δούλεψε.

2 Για καποιο λόγο μπορεί να είχε φάει κόλλημα και βγάζοντας και βάζοντας ξανά στην πρίζα δούλεψε.

3 Ίσως καποια κακή επαφή η ψυχρή κόλληση σε πλακέτα και με την μεταφορά κουνήθηκε και τώρα πατάει.

Δούλεψε την και αν στο ξανά κάνει θα μπορούμε ίσως τότε να βρούμε άκρη. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Να την πετάξει ...να πάρει άλλη έτσι κι αλλιώς εχουν πέσει η τιμές για τα χριστούγεννα......έλα δεν τον φοβάμαι τον Τάσο θα την φτιάξει....είναι καλό μαστόρι.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγω ξερω γιατι  κανει  τα τρελλα της η LED TV 32" Hyundai:classic_happy:. Θυμωσε που ειπα οτι η LCD TV 32'' SAMSUNG εχει καλλιτερη εικονα και θα μεινει σπιτι ενω η LED TV 32" Hyundai θα παει στο εξοχικο. Με εκδικηθηκε :classic_tongue:  οπως τραγουδαει ο μεγαλος Τόλης.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...