Jump to content

Σταματάνε τα κανάλια της Novasports στη Vodafone TV από 15 Οκτωβρίου


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

Σταματάνε τα κανάλια της Novasports στη Vodafone TV από 15 Οκτωβρίου

09/09/2021

Vodafone-TV.jpg.24d291254f31b452362a8c699c619df2.jpg

Δεν θα είναι πλέον διαθέσιμα  από 15 Οκτωβρίου τα κανάλια Novasports στη  Vodafone TV, λόγω της λήξης της σχετικής συμφωνίας με τον πάροχο περιεχομένου (Forthnet).  Τα κανάλια ήταν διαθέσιμα στο πακέτο Vodafone TV Sports kids της υπηρεσίας Vodafone TV, είτε ως πρόσθετη υπηρεσία στο πρόγραμμα Vodafone Home Triple Play είτε ως ξεχωριστή υπηρεσία συνδρομητικής τηλεόρασης για τους συνδρομητές Vodafone Home Double Play Oι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν, ανάλογα με το ενεργό τους πρόγραμμα, το δικαίωμα καταγγελίας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις) εντός δύο μηνών από τις 15/10/2021.

www.typologies.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Χωρίς Nova η Vodafone TV, με Nova η WIND

13/09/2021

vodafoneTV.thumb.png.76583acd1e9536b8cd2d5d0842a73dce.png

Δεν επήλθε συμφωνία μεταξύ Vodafone και Forthnet για τα κανάλια Novasports. Η Vodafone TV δεν θα μεταδίδει τα αθλητικά κανάλια της Nova από τις 15 Οκτωβρίου. Προηγουμένως, οι δύο πλευρές συζητούσαν για εμπορική συνεργασία στην κινητή τηλεφωνία, αλλά ακολούθησε η συμφωνία Wind – BC Partners/United Media, που επιτρέπει σε περίπου οκτώ μήνες από σήμερα να επεκταθεί ο Όμιλος απευθείας στην κινητή τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Βλέπω να χάνει αρκετούς πελάτες η vodafone.  

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ένας από αυτούς, (θα) είμαι κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

neoktistos  για πές μου πόσο κοστίζει....πόσο πληρώνεις τον μήνα για τα κανάλια της Vodafone TV;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ιωάννη.

Έχω προσφορά από πέρυσι τον Ιούνιο (εδώ και 15 μήνες περίπου) όλα τα κανάλια εκείνης της περιόδου νομίζω (Vodafone + Kids + NovaSports + Ταινίες/Σειρές) στα 22.74€ + 2,5€ συσκευή Adroid (δεν μ' ενημέρωσαν τότε για το επιπλέον ποσό του δέκτη όταν μού ΄καναν την τηλεφωνική προσφορά) σε 24άρα ADSL γραμμή.

Τότε βέβαια δεν είχε άλλες εφαρμογές παρά μόνο YouTube, Amazon Prime και το Kids, ενώ προστέθηκαν λίγο αργότερα το NetFlix και τώρα τελευταία την εφαρμογή του... FRANCE 24 (Τί χρειάζεται αυτό, τώρα; )!!!

Να σημειώσω ότι πέρα από την τελευταία ενημέρωση που έχει στο EPG των NovaSports για την διακοπή (κακήν κακώς) των καναλιών (15/10/2021), είχε διακόψει και το κανάλι One του Μαρινάκη, το Ιταλικό RAIUNO και κάποιο άλλο που δεν θυμάμαι, ενώ το MEGA είναι το μόνο από τα επίγεια που το βλέπω ως IPTV (όπως και τα κανάλια που προσφέρει). Επίσης, έχει και το καλό ότι έχει σύνδεση για επίγεια λήψη από την επίγεια κεραία.

Τέλος, στην τελική τιμή, συμπεριλαμβάνονται και οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και Internet.

Δεν μπορούσε να κρατήσει τα κανάλια μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος και μετά να έκανε μια οποιαδήποτε προσφορά ήθελαν;

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...