Jump to content

Μία πανελλαδική άδεια που αλλάζει το πολιτικό παιχνίδι

Αξιολογήστε το θέμα


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

Μία πανελλαδική άδεια που αλλάζει το πολιτικό παιχνίδι

23/10/2019

ANT1-CONTROL-ROOM.thumb.jpg.c377941f4f8d489d49596d9b0edbb050.jpg

Μία ακόμη άδεια εθνικής εμβέλειας γενικής στόχευσης παραμένει προς διάθεση από το ΕΣΡ. Όπως ορίζει ο ν. 4339/ 2015, με τις τροποποιήσεις του, η άδεια παραμένει προς διεκδίκηση μέχρι και την προκήρυξη των θεματικών αδειών εθνικής εμβέλειας από το ΕΣΡ. Όταν αυτή γίνει, στις υπάρχουσες τρεις θέσεις θα προστεθεί άλλη μία και θα διατεθούν τέσσερις. Αν το ΕΣΡ προχωρήσει στο τιτάνιο έργο προκήρυξης των περιφερειακών αδειών, ανά περιφέρεια σε όλη τη χώρα, αυτό πρακτικά σημαίνει πως θα υπάρχει πάντοτε η δυνατότητα για την είσοδο και έβδομου παίκτη στην αγορά της τηλεόρασης σε εθνικό επίπεδο.

Το τίμημα φυσικά δεν είναι μικρό. Για να μπει κάποιος ενδιαφερόμενος στην αγορά πρέπει να διαθέτει μια καθαρή εταιρεία με μετοχικό κεφάλαιο 8 εκατ. ευρώ και να δώσει εγγυητική επιστολή ύψους 3,5 εκατ. ευρώ, η οποία στην πραγματικότητα είναι η πρώτη δόση της άδειας. Για την άδεια ως γνωστόν θα πρέπει να καταβάλει στη δεκαετία συνολικά 35 εκατ. ευρώ, ενώ για το πρώτο έτος λειτουργίας το συνολικό ποσό υπολογίζεται περίπου στα 30 εκατ. ευρώ.

http://www.typologies.gr/mia-panelladiki-adeia-poy-allazei-to-politiko-paichnidi/

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Πρόβλεψη! Ο Μαρινάκης αγοράζει και την τελευταία άδεια. Αγοράζει τανιοθηκη καθώς και το σήμα του mega και βγαίνει ξανά στον αέρα το mega με ταινίες σειρές κ.τ λ.π

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Λες να το ξαναδούμε στις οθόνες μας ;  πήρε το αυτί σου κάτι ; ...... πάντος εγώ το βλέπω μέσα από web tv .

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
5 ωρες πριν , Ο Pd1 έγραψε

Πρόβλεψη! Ο Μαρινάκης αγοράζει και την τελευταία άδεια. Αγοράζει τανιοθηκη καθώς και το σήμα του mega και βγαίνει ξανά στον αέρα το mega με ταινίες σειρές κ.τ λ.π

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλάκα....πλάκα μπορεί και να έχεις δίκιο...λίγο παλιό το άρθρο αλά λέει πολλά :  

Τηλεοπτική βόμβα: Το Mega επιστρέφει στον αέρα στις 20 Νοεμβρίου

Μεγάλη ανατροπή!

2 Οκτωβρίου 2019 11:22

Την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου, την ημέρα που συμπληρώνονται 30 χρόνια λειτουργίας από την πρώτη μέρα που βγήκε στον «αέρα» το Mega, αν η Alter Ego καταφέρει και πάρει το κανάλι στον πλειστηριασμό, τότε δεν θα δούμε την πρεμιέρα του ONE αλλά του MEGA!

Τα τελευταία δύο χρόνια οι εξελίξεις σχετικά με το Mega είναι ραγδαίες!

 

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης θα κάνει τα πάντα, προκειμένου να πάρει το MEGA. Για την ακρίβεια, θα δώσει πολλά!

Οι εξελίξεις τρέχουν και μέσα στις επόμενες ημέρες, όλα θα… στον MEGAλο αέρα!

5 ωρες πριν , Ο Pd1 έγραψε

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Το έχω διαβάσει αυτό το άρθρο και γενικά αυτό ακούγετε εξω. Αν αγοραστεί και το σήμα (λογότυπο) είναι σίγουρο ότι θα εκπέμψει ξανά.Διαφορετικα δεν υπάρχει λόγος αγοράς του.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...