Jump to content

Απορρίφθηκαν οι εφέσεις από τον ΑΣΕΑΔ – Υποβιβάζεται ο Ολυμπιακός

Αξιολογήστε το θέμα


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

Απορρίφθηκαν οι εφέσεις από τον ΑΣΕΑΔ – Υποβιβάζεται ο Ολυμπιακός

 

34c1066b91d061a58635f8249fdf5c21_XL.thumb.jpg.764a65356028fa0c97a2d37d9b3564a5.jpg

Οριστικά στην Α2 μπάσκετ θα αγωνίζεται τη νέα αγωνιστική σεζόν ο Ολυμπιακός. Το ΑΣΕΑΔ απέρριψε και τις δύο προσφυγές της ΚΑΕ κατά της επικύρωσης της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου, αλλά και κατά της απόφασης του αθλητικού δικαστή του ΕΣΑΚΕ, χωρίς να έχει γίνει ακόμα γνωστό το σκεπτικό.

Έτσι, κατόπιν τούτου, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν εξαντλήσει τα εγχώρια νομικά μέσα και θα αγωνίζονται στην Α2 κατηγορία τη νέα σεζόν. Για την ώρα, είναι άγνωστο το αν θα προσφύγουν σε κάποιο ανώτατο δικαστήριο (π.χ. CAS) και αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το πως θα πορευθεί στο εξής το ελληνικό πρωτάθλημα, που απέκτησε πλέον άλλη μία ηχηρή απουσία, μετά και τις διαφαινόμενες αποχωρήσεις του Χολαργού, της Κύμης και του Πανιωνίου.

http://www.sport-fm.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Ο Ολυμπιακος υποβιβάζεται. Ανηκουστο. Η τρελλα του παραλογου στην Ελλαδα απόπου και να προερχεται "δινει και παιρνει" Μπουγαγαααα

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Όντως παράλογα πράγματα φίλε μου και εγώ δεν περίμενα να ρίξουν τον Ολυμπιακό  στην Α2.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγω ομως φιλε μου καπου διαβασα οτι ο ιδιος ο Ολυμπιακος επεδιωξε να τον ριξουνε στην Α2. Για αυτο αναφερω για το σχετικο θεατρο του παραλογου :classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...