Jump to content

Το Netflix αυξάνει τις τιμές των 2 εκ των 3 πακέτων του στην Ελλάδα

Αξιολογήστε το θέμα


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

f2993c209736004fc503ded31a490b69_XL.thumb.jpg.61e85646b7a98b865c9e4b2335fc3f14.jpg

Το Netflix αυξάνει τις τιμές των 2 εκ των 3 πακέτων του στην Ελλάδα

 

Μετά τις πρόσφατες αυξήσεις στο Ηνωμένο Βασίλειο, την Αυστρία, και τη Γερμανία το Netflix ανακοίνωσε πως προχωρά σε αύξηση τιμών σε μία σειρά χωρών στην Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική (ΕΜΕΑ), μία εκ των οποίων είναι και η Ελλάδα. 

Έτσι από σήμερα 20 Ιουνίου οι τιμές που θα ισχύουν για τα πακέτα συνδρομών του Netflix στην ελληνική αγορά προσαρμόζονται όπως παρακάτω αναλυτικά:

Η τιμή του basic πακέτου παραμένει στα 7,99 ευρώ.

Το standard πακέτο θα αυξηθεί από 9,99 σε 10,99 ευρώ

Το premium πακέτο θα αυξηθεί σε 13,99 από 11,99.

Οι αλλαγές θα εφαρμοστούν στα υπάρχοντα εγγεγραμμένα μέλη εντός των επόμενων εβδομάδων και σε όλα τα νέα μέλη άμεσα. Τα υπάρχοντα μέλη θα ενημερωθούν με e-mail καθώς και μέσα από την εφαρμογή του Netflix πριν οι νέες τιμές εφαρμοστούν σε αυτούς.

Στα τρία παρεχόμενα προγράμματα παραμένουν ως έχουν οι επιλογές για τις οθόνες που μπορεί να έχει στη διάθεσή του ο χρήστης για ταυτόχρονη θέαση, κοινώς μία οθόνη για το Basic Streaming (SD), 2 οθόνες για το Standard Streaming (HD) και 4 για το Premium Streaming (HD+Ultra HD).

Πηγή : digitaltvinfo

 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Έχει βάλει κάποιος  Netflix είτε με συνδρομή είτε δοκιμαστικά να μας πει εντυπώσεις? Πχ ποιότητα εικόνας και τέτοια. Βγω βασικά μέχρι σήμερα δεν εχει τύχει να δω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

 Όχι εγώ δεν έχω Netflix αν και η τηλεόραση μου υποστηρίζει αυτή την εφαρμογή....αντίθετα  έχω δοκιμάσει  την εφαρμογή IPTV αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την ποιότητα της εικόνας και την εγκατέλειψα.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...