Jump to content

Πλεονασματική η ΕΡΤ και το 2019


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

ERT-PANTOU-.jpg.e8d1acc204b031eabe555f3503e62531.jpg

Πλεονασματική η ΕΡΤ και το 2019

05/03/2019

Πλεονασματικός θα είναι ο προϋπολογισμός του 2019 για την ΕΡΤ. Τα έσοδα εκτιμώνται σε 197.574.400 ευρώ, τα οποία θα προέρχονται κατά κύριο λόγο από το ανταποδοτικό τέλος, και τα έξοδα σε 173.574.400 ευρώ. Το ισοζύγιο είναι θετικό κατά 24.000.000 ευρώ, τα οποία θα κατευθυνθούν υπέρ του Ελληνικού Δημοσίου. Το 2018, με αποφάσεις του ΔΣ της ΕΡΤ, μετά τη συμφωνία για την απόκτηση των δικαιωμάτων ομάδων της Super League, υπήρξαν δύο αναθεωρήσεις-αυξήσεις των εξόδων, αρχικά σε 169.500.000 ευρώ και στη συνέχεια σε 173.500.000, και αντίστοιχη μείωση ισοζυγίου σε 30.000.000 και σε 26.000.000 ευρώ. Σημειώνεται πως η υποχρέωση της διάθεσης χρημάτων από το ανταποδοτικό τέλος υπέρ του Δημοσίου λήγει για την ΕΡΤ.

Πηγή  Τυπολογίες

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μπραβο στην ΕΡΤ.Αυτα να τα βλεπουν οι αδυσωπητοι κριτες της κρατικης μας τηλεορασης που κατηγορουνε ακομη και τωρα την ΕΡΤ για σπαταλη και μη πλεονασματικη. Παντως εχω την εντυπωση οτι παιξανε τον ρολο τους και τα μνημονια και εγινε νοικοκυρεμα στις κρατικες δαπανες. Καιρος ητανε.  Δεν μας εφταιγε η Μερκελ, το κακο μας χαλι εφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αν και καθιστός..... μιλάς πολύ ορθά ...σωστά τα λές αφού είμαστε μόνοι μας  ....ρεμπεσκέδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Λαθος, δεν ειμαι καθιστος, ειμαι ξαπλωμενος φαρδια πλατια, βλεπω τα ζωακια στην τηλεοραση και γραφω παραλληλα στο λαπτοπ :computer:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

 Αααα!!  μάλιστα.....δουλεύεις στόν ....ξαπλόπουλο  έτσι; Ωραίος εργοδότης σε αυτόν εργάζομαι και γώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καλα κανουμε. Ας δουλεψουνε και οι νεοι οπως δουλευαμε σαν ιλωτες  εμεις τοτε και μετα να πανε για ξαπλες. Ομως τα πραγματα αλλαξαν, αρκετοι νεοι τωρα θελουνε μασες, ξαπλες και αραλικι. Ευτυχως τα παιδια μου δεν ανηκουνε σε αυτην την κατηγορια, μοιασαν στον μπαμπα :k05164:

Επεξεργάστηκε από tasos.cz
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

 Ούτε τα δικά μου Τασούλη  και είμαι πολύ περήφανος για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Να χαιρομαστε τα παιδια μας Γιαννακη :ADFADF1:

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...