Jump to content

Neosat" ,νέα βουλγαρική δορυφορική τηλεοπτική πλατφόρμα στα σκαριά.

Αξιολογήστε το θέμα


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

Neosat" ,νέα βουλγαρική δορυφορική τηλεοπτική πλατφόρμα στα σκαριά.
96275973_10158335936629798_2140633518760263680_n.thumb.jpg.c442cf0f161bbfc319591126a0e828b3.jpg

Στο δορυφόρο "BulgariaSat-1 @ 1.9° East" η νέα βουλγαρική συνδρομητική δορυφορική πλατφόρμα (DTH) με τη σήμανση "Neosat" ετοιμάζει για την 1η Ιουνίου την έναρξή της .Το παραπάνω δορυφορικό πακέτο θα περιλαμβάνει γύρω στα 210 τηλεοπτικά προγράμματα,εκ των οποίων τα 120 με υψηλής ευκρίνειας ποιότητα εικόνας (HD) .Προοπτικά ο pay-TV πάροχος σχεδιάζει την εισαγωγή 4K UHD καναλιών και βίντεο κατ'απαίτηση (video-on-demand) υπηρεσιών .

Επιμέλεια : ioanis

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Δημοσιεύτηκε (επεξεργασμένο)

Είμαι γεμάτος περιέργεια να δω σε ποιό σύστημα κωδικοποίησης θα εκπέμπει το πακέτο σε conax  ή σε Bulcrypt.....έχω τους δικούς μου λόγους.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Μέλος

Στον NeoSat της Βουλγαρίας ο Γιώργος Σκίκος

20/05/2020

neosat.jpeg.bb35c472e9a0a13a11f7c2d44f2884ce.jpeg

Από τον HellasSat στον NeoSat της Βουλγαρίας! Μια νέα υπηρεσία δορυφορικής τηλεόρασης προστίθεται στη γείτονα χώρα με άρωμα…ελληνικό από την 1η Ιουνίου. Ιδρυτές της είναι ο Maxim Zayakov, ένας από τους πρώην ιδιοκτήτες της Bulsatcom και ο Γιώργος Σκίκος, πρώην  τεχνικός διευθυντής Hellas Sat, νυν μέτοχος της Neosat. Η πλατφόρμα θα χρησιμοποιήσει τον BulgariaSat-1 και θα περιλαμβάνει 4 πακέτα με 210 τηλεοπτικά κανάλια, ενώ τους δυο πρώτους μήνες θα προσφέρεται δωρεάν, χωρίς κρυπτογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...