Jump to content

Mistral U35 Auto


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

Mistral U35 Auto

7f2ec31b7fcc10340617557712d478e2_XL.thumb.jpg.f5f1226e335fde7449b0d33a8fd2df88.jpg

Ένας νέος διαφορετικός ενισχυτής

O U35 Auto είναι ένας νέος ενισχυτής κεραίας που έρχεται να συμπληρώσει την γκάμα ενισχυτών της Mistral. Διαθέτει αυτόματη ρύθμιση απολαβής της ενίσχυσης, με αποτέλεσμα ο τεχνικός ή ο ιδιώτης εγκαταστάτης να μην χρειάζεται ιδιαίτερες τεχνικές γνώσεις για την ρύθμισή του, καθώς ο ενισχυτής δεν διαθέτει κάποιο ρυθμιστικό ενίσχυσης. Όλα γίνονται αυτόματα, αφού o ενισχυτής παρακολουθεί την ένταση του σήματος στην περιοχή που εγκαταστάθηκε και ρυθμίζει την ενίσχυση τόσο, όσο να παρέχει το μέγιστο της ισχύος εξόδου, χωρίς να υπεροδηγείται με τα γνωστά αποτελέσματα. Η στάθμη εξόδου σταθεροποιείται στα 105 dB/μV. Για να ενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία θα πρέπει να λάβει στην λήψη σήματα από 70 dB/μV έως 90 dB/μV. Με σήματα της τάξης των 70 dB/μV στην είσοδο η ενίσχυση είναι 35 dB, ενώ με σήματα λήψης 90 dB/μV η ενίσχυση περιορίζεται στα 15 dB αυτόματα. Τέτοιας έντασης σήματα συναντάμε συνήθως κοντά στις πόλεις. Επίσης, οι μεταβολές της διάδοσης του σήματος λόγω καιρικών συνθηκών, σταθεροποιούνται στα 105 dB/μV, εφόσον βέβαια η λήψη κυμαίνεται στα όρια που προαναφέρθηκαν. Διαθέτει ενδεικτικό LED που επιβεβαιώνει ότι ο αυτοματισμός έχει ενεργοποιηθεί. Το προϊόν είναι ήδη διαθέσιμο με την ονομασία U34 Auto ή U35 Auto και με κωδικό 1213.

Mistral, τηλ.: 210-6047940.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αν και αργησα λιγο να απαντησω 

προσωπικα  ειμαι λατρης της mistral  ( Ενα παραπανω οτι ειναι και ελληνικη εταιρεια )

αλλα αυτο που δεν μου εχει αρεσει καθολου στον καινουργια ενισχυτη σε σχεση με τον παλιο

ειναι οτι δεν ειναι θωρακισμενος με βυσμα τυπου F οπως ο παλιος

αλλα με καλωδιο ( γερναμε πισω παλι σε αλλες εποχες) φυσικα απο τι καταλαβα ειναι μάλλον θεμα κοστους

 αλλα νομιζω οτι ποιοτικος ειναι λιγο χαμηλοτερα  ποσο μαλλον τωρα που περιμενουμε και το περιφημο  lte

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγώ δεν κάνω χρήση κάποιας επίγειας κεραίας και επομένως ούτε κάποιου ενισχυτή γιατί εδώ που ζώ έχω  όλα τα κανάλια συμπεριλαμβανομένων και των επιγείων.....τα λαμβάνω  όλα μέσω δορυφόρου Άστρα 19,2 Ανατολικά.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα τα λες φιλε μου γιαννη παντα για την γερμανια  ωμος

αλα επειδη  ειμαστε στην ελλαδα  

και επειδη χρισιμοπιουμε συχνα ενισχυτες ιστου

και επειδη υποτίθεται  οτι θα παμε και στο περιφημο LTE κτλ κτλ

νομιζω οτι ο κοσμος θα πρεπει να γνωριζει τι θα αγοράσει

για να μην τα ξανα αγορασει δυο φορες τα ιδια πραγματα

 απλα εμεις ενημερώνουμε τον κοσμο

σε ευχαριστω

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Έτσι ....έτσι γι.αυτό αναρτώ διάφορα θέματα για την επίγεια λήψη ώστε να ενημερώνετε σωστά ο κόσμος που μας διβάζει.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...