Jump to content

Bandscan fm ορεινή Μεσσηνία

Αξιολογήστε το θέμα


Michaeldx

Recommended Posts

  • Μέλος

Στην περιοχή αυτή είναι το χωριό μου,και βγάζω αρκετούς ραδιοφωνικούς σταθμούς.Οι λήψεις γίνονται με mls smartphone κινητό.

87.5 blackman μέτρια από Λυκόδημο.

87.7 blackman μέτρια από Ζατούνα.

88.0 life fm μέτρια από Λυκόδημο

88.3 Πρώτο μέτρια από Τσεμπερού

88.6 Κανάλι 20 μέτρια από Λυκόδημο

88.8 εκκλησία μέτρια από Σπάρτη

89.0 kiss μέτρια από Λυκόδημο

89.2 γλέντι μέτρια από Αγρίνιο

89.3 ερα 3 μέτρια από Λυκόδημο

89.4 Σκάι Πάτρας μέτρια από Αροή

89.5 εκκλησία της Ελλάδος μέτρια από  Υμηττό με διαλήψεις μόνο όταν έχει τροποσφαιρική διάδοση

89.6 my radio με διαλήψεις μέτρια από Κόρινθο μόνο όταν έχει τροποσφαιρική διάδοση

89.7 fly μέτρια από Σπάρτη

89.8 Δρόμος fm μέτρια με διαλήψεις σαν σποραδικό αλλά δεν είναι σποραδικό ε μόνο όταν έχει τροποσφαιρική

90.1 παραπολιτικά μέτρια με διαλήψεις από Υμηττό μόνο όταν έχει τροποσφαιρική

90.3 τρίτο πρόγραμμα μέτρια από Τσεμπερού

90.5 παλμός μέτρια από Λυκόδημο

90.7 κόσμος μέτρια από Αγρίνιο

91.1 Ίλιδα stereo rds καμπάνα από Φραγκαπήδημα

91.3 Δεύτερο πρόγραμμα μέτρια από Ακαρνανικά,έχει την καλύτερη κεραία στα Ακαρνανικά

91.5 Δρτ μέτρια από Δολιανά,έχει αυξήσει ισχύ

91.6 πρώτο μέτρια από Πάρνηθα

92.0 Ακαρνανία μέτρια από Αγρίνιο

92.7 Μουσικός ερασιτέχνης μέτρια από Λυκόδημο

92.9 kiss fm μέτρια από Υμηττό με διαλήψεις,μόνο όταν έχει τροποσφαιρική 

93.2 Ερα Ζακύνθου καμπάνα από Αίνο

93.4 μουσικός ερασιτέχνης stereo rds καμπάνα από Αετό

93.6 κόσμος μέτρια από Πάρνηθα

95.1 music life μέτρια από Αγρίνιο

95.3 ερα Σπορ stereo rds καμπάνα από Τσεμπερού

95.5 ιονιον fm stereo rds καμπάνα από Σμέρνα

95.9 Αρκαδική ραδιοφωνία μέτρια από Δολιανά,έχει αυξήσει ισχύ

97.5 ράδιο καρπενήσι μέτρια από Κρίκελο μόνο όταν έχει τροποσφαιρική

98.6 Ελλάδα fm stereo καμπάνα από Σμέρνα

98.9 δεύτερο πρόγραμμα καμπάνα από Αίνο

99.4 Greca καμπάνα από Φραγκαπήδημα

99.9 Εναλλάξ stereo rds καμπάνα από Φραγκαπήδημα

100.1 non stop stereo rds καμπάνα από Δολιανά

100.6 kiss fm μέτρια από Αίνο

101.0 Χριστιανισμός μέτρια από Λυκόδημο

101.3 κέφι stereo rds καμπάνα από Σμέρνα

101.9 ρυθμός Λευκάδας,μέτρια από Λευκάδα

102.5 Ερα Πύργου καμπάνα από Σμέρνα

105.1 venus stereo rds καμπάνα από Φραγκαπήδημα

107.1 Λαικός stereo rds καμπάνα από Σμέρνα

107.4 aria fm stereo rds καμπάνα από Αγρίνιο

107.6 Εκκλησία της Ελλάδος stereo rds καμπάνα από Φραγκαπήδημα

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Έχω βγάλει,και τον Μινόρε 106.5 από Υμηττό τον παράνομο,με μέτριο σήμα,με διαλήψεις,μέσω τροποσφαιρικής διάδοσης ,στο χωριό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Θα ηταν ενδιαφέρων μια αναφορά για το ποιους από τους αθηναίικους βγάζεις στο χωριό σου και με τι σήμα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Έβαλε πομπό,στην Σμέρνα ο greca 99.4 σύμφωνα με το fmscan.org,άρα θα λαμβάνεται καλύτερα στην περιοχή μου στο χωριό,δηλαδή sfn με το Φραγκαπήδημα.Όταν πάω,στο χωριό,μου θα σας πω.Με κλειστό φέτος τον venus 105.1 μια φορά,είχα λάβει ερα σπορ 105.0 από Γεράνεια,με χαμηλό σήμα,και διαλήψεις.Όπως επίσης που είτανε την ίδια μέρα κλειστός και ο εναλλάξ 99.9 είχα βγάλει μέτρια το Δεύτερο πρόγραμμα 99.9 χωρίς διαλήψεις.Βγάζω μόνιμα την Πάρνηθα το 91.6 πρώτο πρόγραμμα,και χειμώνα και 93.6 κόσμος με μέτριο σήμα.Ο Υμηττός,δεν έρχεται πάντα,μερικές φορές όταν έχει τροποσφαιρική διάδοση με διαλήψεις στο σήμα σαν σποραδικό ε αλλά δεν είναι σποραδικό ε. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off η ΕΡΑ Καλαμάτας 104.4 από Αετό.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off από Λυκοδημο 100.4 ΕΡΑ σπορ,107.2 ΕΡΑ Καλαμάτας,με φέρον 89.3,92,2.Και το 94.2 λειτουργεί κανονικά.Φερον και ο Κέφι 101.3 από Σμέρνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθαν τα κρατικά από Λυκοδημο.Ακομα με φέρον ο κέφι 101.3 και off 104.4.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθε ο κέφι 101.3.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Βελτίωση εδώ και 1 χρόνο έχει ο παλμός 98.3 από Αίνο.Παλια δεν τον λάμβανα καθόλου και τώρα τον λαμβάνω με λίγα χιόνια.Νεο φέρον στους 105.3 μάλλον από Αετό.Ο μουσικός ερασιτέχνης από τους 93.4 μετακινήθηκε στους 93.0 μάλλον από Αετό στους 92.7 συνεχίζει.Δεν λαμβάνω το ράδιο Πάτρα στην περιοχή μου 106.5 γιατί μετακινήθηκε στο Παναχαϊκό.Ενω παλιά τον λάμβανα με μέτριο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Παίζει λαϊκά ο 105.3.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Μέλος

Έχει επανέλθει εδώ και καιρό η Έρα Καλαμάτας 104.4 από Αετό,με τηλέφωνο που είχα με συγγενείς,όταν κατέβω τέλος Ιουλίου μάλλον θα σας πω αν εκπέμπει.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Έχω βγάλει και Κρήτη στην Ορεινή Μεσσηνία,μόνιμα βγάζω το 92.9 πρώτο πρόγραμμα από Σκλόκα και χειμώνα με ύψος κεραίας πολύ ψηλά 150 μέτρα η κεραία και ισχύς 100 kw,με χαμηλό σήμα.Έχω βγάλει και από Χανιά μέσω τροποσφαιρικής Οκτώμβριο μήνα 89.6 Zarpa,και star fm 97.7 με μέτριο σήμα.Επίσης έχω βγάλει κάποιο κοράνι με μέτριο σήμα στους 90.1 μέσω τροποσφαρικής τα βγάζω το καλοκαίρι αυτά,και έναν με κοράνι στους 105.5 με χαμηλό σήμα μάλλον από Λιβύη.Επίσης έχω βγάλει καμπάνα μια φορά έναν να λέει ειδήσεις στα ξένα μάλλον από Λιβύη στους 105.5,μέσω τροποσφαιρικής.Από Λακωνία βγάζω καμπάνα τα 102.3 planet και με rds,και 88.8 Εκκλησία Σπάρτης μέτρια,ο antenna νοτίου Ελλάδας 97.2 δεν τον λαμβάνω από Σπάρτη,ίσως άλλαξε κατεύθυνση ή χαμήλωσε ισχύ δεν ξέρω ,γιατί παλιά τον λάμβανα με μέτριο σήμα.Μου κάνει εντύπωση πως βγάζω το δεύτερο πρόγραμμα 91.3 με μέτριο σήμα από Ακαρνανικά μάλλον επειδή έχει καλή κεραία,ενώ τα αλλά δεν τα βγάζω.Και από Καρπενήσι βγάζω το ράδιο Καρπενήσι με μέτριο σήμα στους 97.5 μέσω τροποσφαιρικής.    

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Με 20 kw εκπέμπει το πρώτο,από Σκλόκα 92.9. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Μέλος

Και ναι έχει επανέλθει η ΕΡΑ Καλαμάτας 104.4 από Αετό.Στούς 90.0 ελληνικά τραγούδια με μέτριο σήμα μάλλον από Λυκόδημο.Επίσης στους 106.2 άλλος παίζει ελληνικά με μέτριο σήμα μάλλον από Λυκόδημο.Στούς 105.3 τα γνωστά λαϊκά καμπάνα σε σήμα φέρον

 μάλλον από Αετό.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Βελτίωση στο σήμα του έχει ο aquarius 105.5 εκεί που παλιά τον λάμβανα με μέτριο σήμα τώρα τον λαμβάνω καμπάνα.Επίσης πρώτη μου φορά βγάζω σχεδόν καμπάνα το πρώτο 91.6 από Πάρνηθα,είναι πολύ καλός ο ραδιοφωνικός δέκτης κινητού alcatel smartphone.Παλιά με άλλους δέκτες το λάμβανα με μέτριο σήμα το 91.6 από Πάρνηθα.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Το 105.3 τελικά παίζει από Λυκόδημο και όχι από Αετό βάζει ελληνικά και ξένα τραγούδια.Επίσης παίζει το ίδιο πρόγραμμα και στους 106.5 με μέτριο σήμα από Λυκόδημο.Το 105.8 από Λυκόδημο παίζει χρόνια φέρον με θόρυβο στον ήχο.Ανοιχτός τώρα στους 92.7 ο μουσικός ερασιτέχνης,και ο 90.0 fm λέγεται λαϊκός που παίζει λαϊκά τώρα είναι κλειστός.Και τέλος έβαλε rds η ΕΡΑ Καλαμάτας στους 107.2,ενώ το 104.4 από Αετό δεν έχει rds.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Off το τρίτο πρόγραμμα 89.3 από Λυκόδημο.Εχθές έπαιξε για λίγο ο μουσικός Ερασιτέχνης στους 89.8 από Αετό καμπάνα σήμερα είναι κλειστός.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθε το 89.3.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Έβγαλα επίσης τον fly 89.7,με χαμηλό σήμα από Λακωνία,και 94.5 με λίγα χιόνια από Λακωνία μουσικός παλμός.Επίσης στους 105.6 έπαιζε πρώτη φορά την Παρασκευή πριν 1 εβδομάδα άγνωστο από που ελληνικά με μέτριο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος

Κατάφερα,και έβγαλα το καλοκαίρι με το κινητό μου το alcatel smartphone,από Σκλόκα Κρήτης 92.9 με μέτριο σήμα το πρώτο πρόγραμμα στην Ορεινή Μεσσηνία. 

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δυνατό πιλότο στην Μεσσηνία έχει ο Απόλλων 98.1 από Λυκόδημο και το rds του βγαίνει εύκολα και με λίγα χιόνια στο σήμα του,επίσης δυνατό πιλότο είχε ο best 97.3 από Λυκόδημο αλλά τώρα δεν έχει πιλότο δυνατό έχει χαμηλό και το rds του για να ανοίξει πρέπει να έχει σήμα δυνατό.Στην Ηλεία δυνατό πιλότο είχε ο Vox 103.3 από Φραγκοπήδημα πριν 1 χρόνο ακόμα και με λίγα χιόνια στο σήμα του άνοιγε το rds εύκολα,τώρα το αφαίρεσε το rds.Επίσης καλό πιλότο έχει και εκκλησία 107.6 από Φραγκοπήδημα,και βγαίνει εύκολα το rds ακόμα και με λίγα χιόνια στο σήμα.Τον life 91.6 δεν τον έλαβα φέτος το καλοκαίρι στην Ορεινή Μεσσηνία,ενώ τον Μάρτιο τον λάμβανα κανονικά,μήπως παίζει με χαμηλή ισχύ;ή έκλεισε στο ίντερνετ παίζει κανονικά.Επίσης έβγαλα καμπάνα την Δημοτική ραδιοφωνία 91.5 σε κάποια σημεία από Δολιανά.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Από Αγρίνιο δεν βγάζω καθόλου το 93.7 Agrinio,και 102.2 radio Agrinio στην Ορεινή Μεσσηνία.Χαμηλά βγάζω το 97.8 live fm και Δυτικά 92.8.Τα υπόλοιπα από Αράκυνθο τα βγάζω από μέτριο σήμα έως καμπάνα.Το ποιό δυνατό σήμα στο Αγρίνιο το έχει ο Aria fm 107.4 που βγάζει και rds.Επίσης δεν έβγαλα τον Ρυθμό 101.9 από Λευκάδα το καλοκαίρι δεν ξέρω τι έχει κάνει χαμηλώσει ισχύ ή αλλαγή κατεύθυνσης.Τον Μάρτιο τον έβγαζα φέτος με μέτριο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Μέλος

Έβαλε rds η Έρα Καλαμάτας στους 104.4 από Αετό.Επίσης έβγαλα πριν λίγο τον kiss fm 92.9 με διαλήψεις με λίγα χιόνια και χάθηκε από Υμηττό.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τροποσφαιρική διάδοση από Μέση Ανατολή εδώ και 1 ώρα μάλλον από Λιβύη με μέτριο σήμα στους 104.0 άγνωστο από πού,σταθερό σε σήμα με διάφορα τραγούδια και τσιφτετέλια.Εχτές βράδυ έπαιζε ο Μουσικός Ερασιτέχνης από Αετό στούς 89.8,σήμερα δεν εκπέμπει.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Τελικά είναι ο Top fm από Αλβανία στους 104.0 με 14 kw,το είδα μέσω live stream και δεν είναι από Λιβύη και τώρα τον λαμβάνω καλύτερα με λίγα χιόνια μέσω τροποσφαιρικής.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Βγάζω στην Ορεινή Μεσσηνία παρά την χαμηλή ισχύ με λίγα χιόνια τον 102.0 από Φραγκοπήδημα,τον Vox 103.3 καμπάνα αλλά δεν έχει rds,και λαμβάνω ξανά τον 91.6 life με μέτριο σήμα.Πρώτη φορά βγάζω τον max 93.4 από Καλάβρυτα με χαμηλό σήμα.Πάρνηθα 100.9 Έρα Σπορ με λίγα χιόνια, Zeppelin 106.7 με μέτριο σήμα , 92.9 Πρώτο Πρόγραμμα με χαμηλό σήμα και 97.9 Πρώτο πρόγραμμα με μέτριο σήμα με διαλήψεις μέσω τροποσφαιρικής.Οι λήψεις γίνονται με κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Άλλαξε συχνότητα ο blackman από 87.5 στους 87.6 από Λυκόδημο με rds OMEGA Fm.Επίσης ξανά βγάζω τον Ρυθμό 101.9 με λίγα χιόνια από Λευκάδα.Πρώτη φορά βγάζω Έρα Πάτρας 93.9 με μέτριο σήμα από Καλάβρυτα,ράδιο Αγρίνιο 93.7 με λίγα χιόνια πρέπει να αύξησε ισχύ γιατί παλιά δεν λαμβανότανε καθόλου.Αύξησε ισχύ η Έρα Καλαμάτας 107.2 και λαμβάνεται λίγο καλύτερα στην Ορεινή Μεσσηνία.Αλλά καλύτερα περνάει στην Ορεινή Μεσσηνία ο Λαϊκός 107.1 με rds από Σμέρνα.Πάντως πριν λίγες μέρες έβγαιναν σχεδόν για 4 ώρες την νύχτα μόνο, όλα από Αγρίνιο καμπάνα και με rds ο music life 95.1 και aria fm 107.4.Πάντως βγάζω μόνιμα και την ΕΡΤ Χανίων με χαμηλό σήμα στους 104.0 .Από Αγρίνιο καλύτερο και δυνατό σήμα έχει ο Aria fm 107.4 δηλαδή βγαίνει εκεί που δεν βγαίνουν οι άλλοι από Αγρίνιο,έχει καλή κεραία και λίγη ισχύ,αλλά ποιό πολύ μετράει η κεραία και το  ύψος παίζει με 1 kw ο Aria fm 107.4 από Αράκυνθο.Έκλεισε το φέρον στους 105.8 που είτανε χρόνια από Λυκόδημο.

Επεξεργάστηκε από Michaeldx
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος

Σύμφωνα με το fmscan.org το κανάλι 20 88.6 μετακινήθηκε στους 107.5 στην παλιά του συχνότητα με 1 kw ισχύ.Όταν κατέβω στο χωριό μου τέλος Μαίου θα το επιβεβαιόσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος

Και ναι μετακινήθηκε στους 107.5 το κανάλι 20.Επίσης off ο blackman 87.7 από Ζατούνα,ακούω και το ράδιο Αστέρι 88.5 από Αερεόπολη με λίγα χιόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Επανήλθε ο blackman 87.7 από Ζατούνα επίσης το κανάλι 20 παίζει και από τους 88.6 δηλαδή σε 2 συχνότητες.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...