Jump to content

Χάθηκα!

Αξιολογήστε το θέμα


Δημητρης

Recommended Posts

  • Super Συντονιστής

Γεια σας! τι κανετε? Ξέρω χάθηκα για αρκετες μέρες αλλα συνέβησαν μερικά δυσάρεστα πράγματα. Έγινε διάρρηξη στο σπιτι μου και ευτυχώς που δεν ειμαστε μέσα γιατί δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχε όλο αυτό. Μετά από 10 λεπτά ενώ ημουν μέσα στο αυτοκίνητο, εγινε ληστεία μου έσπασαν το αυτοκίνητο μου έκλεψαν το κινητό και από το χτύπημα με την πέτρα στο χέρι με έστειλαν και στο Θριάσιο νοσοκομείο. Μέτα από μερικες ημέρες μου καίγεται το καταγραφικό (DVR) που εχω για της κάμερες και ειναι του ιδιοκτήτη. 120 ευρώ η ζημιά και άντε να τον πίσω οτι δεν έφταιγα εγω που κάηκε. Μέτα από μερικες ημέρες ξαφνικά ένα από τα 3 σκυλιά που μου εχει αφήσει ο ιδιοκτήτης του σπιτιού, δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του. Τρέξιμο σε γιατρούς να κανω υπέρηχο, ενέσεις ορούς και τέτοια για 10 μέρες. Απ οτι καταλάβαμε η έπαθε εγκεφαλικό η την έχουν χτυπήσει. Ίσως ο διαρρήκτης να την χτύπησε γιατί ήταν πολυ καλή φύλακας μυριζόταν και γάβγιζε σαν τρελή γύφτους από 100 μέτρα μακριά. Το πηρε μια γνωστή του ιδιοκτήτη στην Αθήνα να την πάει σε ένα κάλο γιατρό. Ακόμα δεν εχω νέα αν ειναι ζωντανή η οχι.....

Με ολα αυτά δεν είχα ούτε χρονο ούτε διάθεση να ασχολειθώ με τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Με τόσα που σου συμβαίνουν μάλλον θα χρειαστείς να κάνεις κανα ευχέλαιο μπάς και σταματήσει το κακό.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Περαστικά βρε άνθρωπεεεε!!! Κρίμα που σου ήρθαν όλα τόσα άσχημα, ελπίζω και εύχομαι το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Περαστικά βρε άνθρωπεεεε!!! Κρίμα που σου ήρθαν όλα τόσα άσχημα, ελπίζω και εύχομαι το καλύτερο!
Πάντος πολλά τα στραβά που του έτυχαν του ανθρώπου και όλα αυτά χωρίς να φταίει.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Περαστικά βρε άνθρωπεεεε!!! Κρίμα που σου ήρθαν όλα τόσα άσχημα, ελπίζω και εύχομαι το καλύτερο!
Πάντος πολλά τα στραβά που του έτυχαν του ανθρώπου και όλα αυτά χωρίς να φταίει.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Δεν έτυχαν μόνο αυτά, ξεχασα κάτι! Έχω 2 μικρές γατούλες μέσα στο σπιτι. Η μια ειναι δική μου και στειρωμένη με εμβόλια κ.τ.λ.π και μια αλλη που την ειχα βρει στον δρόμο και την μάζεψα. Η δικη μου ειναι τόσο έξυπνη που εχει δει πως ανοίγουμε της εσωτερικές πόρτες με το πόμολο και πηδάει πάνω και με το χέρι της της ανοιγει συχνά! Προχθές ενω εγω ημουν έξω από το σπιτι το ίδιο και η αδερφή μου ακούμε γαυγίσματα και φωνές γάτας.

Πάμε στο σπιτι και η μια γάτα είχε ανοίξει την κεντρική είσοδο του σπιτιού (πρώτη φορά).Την είχαν βάλει τα σκυλιά σε μια γωνιά και εγινε χαμός. Με τα χίλια ζόρια την αρπάζει με τα χέρια η αδερφή μου αλλα λόγο που είχε φοβηθεί από τα σκυλιά της δάγκωσε τα χέρια και ήταν μέσα στα αιματα. Τρεξίματα μετά στο κέντρο υγείας και ευτυχώς εφημέρευε εκεινη την μέρα να της κάνουν αντιτετανικό όρο, αλοιφές για τα δαγκώματα και δεν συμμαζεύεται....Ακόμα δεν της έχουν περάσει.

Η γατούλα μου είπε η γιατρός οτι ίσως πεθάνει μια και μάλλον εχει εσωτερική αιμορραγία από τα δαγκώματα. Αλλα ευτυχώς πάει καλά τρώει και δίχνει να ειναι ήρεμη. :eek:

Ξέχασα να σας πω ότι οι 4 από της 9 κάμερες που εχω στο σπιτι μου, έχουν καταγράψει όλο το περιστατικό με την διάρρηξη και την ληστεία. Δώθεικαν τα video στην ασφαλεια. Σε μερικές ημέρες με κάλεσαν για αναγνώριση. Τον έπιασαν ευτυχώς και θα μεινει μέσα μέχρι να γινει το δικαστήριο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Super Συντονιστής

Moυ εχει έρθει κλήση να παραβρεθώ στο δικαστήριο την δευτέρα για την υπόθεση με τον ρωμα που έκανε την διάρρηξη στο σπιτι και που με χτύπησε. Για να δούμε τι θα γινει. 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Oπως σας έγραψα σήμερα ήταν η δικη. Από της 7.00 το πρωί είμαι στο πόδι και γύρισα σπιτι στης 6.00 το απόγευμα. Η υπόθεση μου ήταν η πρώτη και ευτυχώς τελείωσε γρήγορα. Ουτε ενας ούτε δύο αλλα μαζί με εμένα ήταν συνολικά 21 μαρτυρίες και αρκετοί από την περιοχή μου για υποθέσεις παρόμοιες που είχε κανει το εν λόγο άτομο. Απο τους 21 οι 10 περιπου ήταν μόνο παρόν. Η τελική απόφαση του δικαστηρίου ήταν συνολικά για όλα τα αδικήματα να φάει 21,5 χρονια χάρεις δικαίωμα έφεσης. Αλλα απ οτι το συζητούσα με κάποιον αστυνομικό, το πολύ κα κάτσει μέσα τα 8 και μετά θα τον βάλουν. :default_akyhne_evil:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Δυστυχώς έτσι είναι......δεν θα κάτσει μέσα όλα τα χρόνια .....θα βγεί έξω νωρίς  και θα αρχίσει τα ίδια.......τι σόι νόμοι είναι αυτοί εγώ δεν τους καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...