Jump to content

Πεδιόμετρο


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

51y5UNYvQEL.thumb.jpg.bae2183b20b277d86e2690b96d3a81e0.jpghttps://www.amazon.de/dp/B00KXJY1DA?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=apde-ysm1-21&ascsubtag=yMR2myFw30ARL_0OkcDE6w

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για αυτό εδώ το μηχανάκι , έχω ξεμείνει απο πεδιόμετρο και είμαι στό ψάξιμο.

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Γενικώς τα Satlink είναι πολύ καλά πεδιόμετρα !!!!! Το τελευταίο που είχα πάρει από αυτή την εταιρεία ήταν το 6980.
Ar2f8ok.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος ειναι λάθος (satfinder) ψάχνεις οχι πεδιόμετρο! Πολλοί τείνουν να τα μπερδεύουν αυτά τα δυο.Καλά ειναι τα satlink για ερασιτεχνική χρήση. Το συγκεκριμένο εχει ένα + το ότι εχει μεγαλη οθονη. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 9/4/2019 καί ώρα 4:46 ΜΜ, Ο ioanis έγραψε

51y5UNYvQEL.thumb.jpg.bae2183b20b277d86e2690b96d3a81e0.jpghttps://www.amazon.de/dp/B00KXJY1DA?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=apde-ysm1-21&ascsubtag=yMR2myFw30ARL_0OkcDE6w

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για αυτό εδώ το μηχανάκι , έχω ξεμείνει απο πεδιόμετρο και είμαι στό ψάξιμο.

 

Τι έγινε Γιάννη, το AMIKO X FINDER έπαυσε να δουλεύει, δεν κάνεις πια την δουλειά σου με αυτό?

merak-amiko-x-finder-combo-dvb-s-s2-t-t2

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Το xfinder είναι σχετικά ακριβό satfinder  και με μετρήσεις όχι τόσο ακριβείας. 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Εγω φίλε Pd1 το ΑΜΙΚΟ xfinder 2 το χρησιμοποιω κατα κορο στις εγκαταστασεις μου και με εχει βοηθησει  να κανω ευκολα την δορυφορικη εγκατασταση

Επιπλεον το  ΑΜΙΚΟ xfinder 2 το χρησιμοποιω και σαν φορητο δορυφορικο δεκτη στο τροχοσπιτο

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 11/4/2019 καί ώρα 4:08 ΠΜ, Ο tasos.cz έγραψε

 

Τι έγινε Γιάννη, το AMIKO X FINDER έπαυσε να δουλεύει, δεν κάνεις πια την δουλειά σου με αυτό?

merak-amiko-x-finder-combo-dvb-s-s2-t-t2

το AMIKO X FINDER τάσο  το έχω αφήσει στην Ελλάδα...δεν το έχω εδώ, άλλωστε  είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το έχω πάνω στην στέγη...ποιό πολύ το αγόρασα να το έχω και σαν δέκτη.

Στής 12/4/2019 καί ώρα 5:11 ΜΜ, Ο Pd1 έγραψε

Το xfinder είναι σχετικά ακριβό satfinder  και με μετρήσεις όχι τόσο ακριβείας. 

Τό έχω περάσει ένα σπασμένο λογισμικό και οι μπάρες σήματος ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

023.thumb.jpg.924cd6ffe5ed5c84a5ad235bfc7b5b93.jpg

Μέχρι τώρα δούλευα αυτό εδώ και 10 χρόνια  Satlink 6912 S  S2....αλλά στο τουνερ δεν έχω ποιά ταση και επόμενο είναι να μην δουλευουν οι μπάρες....με άλλα λόγια το μηχανάκι είναι νεκρό προφανος η ζημιά είναι απο βραχυκύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μόλις βρώ λίγο χρόνο θα το στείλω στην αντιπροσωπεία για επισκεύη...αν βέβαια συμφέρει η επισκεύη....μήν μας βγεί ο κούκος αηδόνι.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 17/4/2019 καί ώρα 12:36 ΜΜ, Ο ioanis έγραψε

το AMIKO X FINDER τάσο  το έχω αφήσει στην Ελλάδα...δεν το έχω εδώ, άλλωστε  είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το έχω πάνω στην στέγη...ποιό πολύ το αγόρασα να το έχω και σαν δέκτη.

Τό έχω περάσει ένα σπασμένο λογισμικό και οι μπάρες σήματος ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά.

Στείλε  Γιαννάκη το λογισμικό αυτο για  να βλέπω και εγώ στο δικο μου AMIKO X FINDER  οι μπάρες σήματος  να ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά :captain:

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Δεν εννοούσα της μπάρες αλλά η ακρίβεια στης μετρήσεις δηλαδή οι ενδείξεις σήματος.,,Ίσως με το λογισμικό που έχεις βάλει να είναι βελτιωμένες.Παλια που το είχα δεν μου άρεσε

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 9/4/2019 καί ώρα 4:46 ΜΜ, Ο ioanis έγραψε

51y5UNYvQEL.thumb.jpg.bae2183b20b277d86e2690b96d3a81e0.jpghttps://www.amazon.de/dp/B00KXJY1DA?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=apde-ysm1-21&ascsubtag=yMR2myFw30ARL_0OkcDE6w

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για αυτό εδώ το μηχανάκι , έχω ξεμείνει απο πεδιόμετρο και είμαι στό ψάξιμο.

Το Satlink WS 6951 HD είναι ένας φορητός μετρητής SAT (DVB-S, DVB-S2) με έγχρωμη οθόνη για εύκολη ευθυγράμμιση δορυφορικών κεραιών και φωτογραφικών μηχανών.
Satlink WS 6951 HD είναι πλήρως συμβατό HDTV διαθέτει οθόνη LCD 4,3 «HD και είναι εύκολο στη χρήση. Satlink WS έχει 6951 HD με ενσωματωμένη μπαταρία και θύρα USB για την ενημέρωση του λογισμικού.

Τεχνικά στοιχεία:

Εύρος τοπικής συχνότητας 950MHz έως 2150MHz
οθόνη TFT LCD υψηλής ευκρίνειας 4,3 ιντσών
Πλήρως συμβατό με DVB-S / DVB-S2, MPEG-2 / MPEG-4
Αποκωδικοποίηση υλικού MPEG-2 / H.264
Ψηφιακή οθόνη για την ένταση και την ποιότητα του σήματος
Υποστηρίζει αυτόματη σάρωση, τυφλή, χειροκίνητη ή NIT
Ειδοποίηση ήχου και φωτός για σήμα αποκλεισμού
Το αυτοκίνητο υπολογίζει τις γωνίες από την AZ, EL
Υποστήριξη DiSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2, 0/22 kHz
Ενσωματωμένα ηχεία
Υποστηρίζει τόσο την έξοδο AV όσο και την AV-in
Προστατέψτε το LNB από το σύντομο
Συμπεριλαμβάνεται μπαταρία ιόντων λιθίου 7.4V / 3000mAh
Αναβάθμιση λογισμικού μέσω θύρας USB
Γλώσσες: Γερμανικά, Γαλλικά, Αγγλικά, Πορτογαλικά, Ιταλικά, Ισπανικά, Πολωνικά, Ολλανδικά, Σουηδικά, Δανέζικα, Τσεχικά

ΑΠΟ  ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ  GOOGLE

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
23 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Στείλε  Γιαννάκη το λογισμικό αυτο για  να βλέπω και εγώ στο δικο μου AMIKO X FINDER  οι μπάρες σήματος  να ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά :captain:

Δέν ξέρω που το έχω αποθηκεύει....μόλις το βρώ θα στο στείλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

009.thumb.jpg.ff108cb24778b9c43f7759f7f209e6a6.jpg

Από χθές έχω το μηχανάκι στα χέρια μου......Εντυπώσεις : Θα έλεγα ότι είναι ένα ( Μέτριο Sat Finder) , η ανταπόκριση μπάρας στην ανευρεση σήματος είναι λίγο .....τεμπέλικη δεν ανταποκρίνεται αστραπιαία, έχει μεγάλη ΄οθόνη, κάνει τυφλή σάρωση αλλά δυστυχώς αποσιάζει η φασματική ανάλυση αλλά αυτό δεν επιρεάζει άμεσα την εύρεση σήματος , καλό θα ήταν να υπήρχε για να μπορεί κάποιος να ψάχνει για Feeds. Γενικά θα έλεγα ότι εμένα δεν με πολυκαλύπτει αλλά πρέπει να πορευτώ με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καλορίζικο φίλε μου και καλές λήψεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
Στής 18/4/2019 καί ώρα 7:01 ΜΜ, Ο tasos.cz έγραψε

Στείλε  Γιαννάκη το λογισμικό αυτο για  να βλέπω και εγώ στο δικο μου AMIKO X FINDER  οι μπάρες σήματος  να ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά :captain:

Τασούλη πες μου πιό λογισμικό έχεις στον ΑΜΙΚΟ Χ FINDER.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Στον ΑΜΙΚΟ Χ FINDER εχω το 2.0.23 EMU

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
11 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

009.thumb.jpg.ff108cb24778b9c43f7759f7f209e6a6.jpg

Από χθές έχω το μηχανάκι στα χέρια μου......Εντυπώσεις : Θα έλεγα ότι είναι ένα ( Μέτριο Sat Finder) , η ανταπόκριση μπάρας στην ανευρεση σήματος είναι λίγο .....τεμπέλικη δεν ανταποκρίνεται αστραπιαία, έχει μεγάλη ΄οθόνη, κάνει τυφλή σάρωση αλλά δυστυχώς αποσιάζει η φασματική ανάλυση αλλά αυτό δεν επιρεάζει άμεσα την εύρεση σήματος , καλό θα ήταν να υπήρχε για να μπορεί κάποιος να ψάχνει για Feeds. Γενικά θα έλεγα ότι εμένα δεν με πολυκαλύπτει αλλά πρέπει να πορευτώ με αυτό.

Καλορίζικο το νεο σου "μηχανάκι" Γιαννάκη :k0561:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
14 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Στον ΑΜΙΚΟ Χ FINDER εχω το 2.0.23 EMU

Θα σου στείλω το   2. 0. 48... δοκιμασέ το....αλλά για καλό και για κακό κράτα αντίγραφο απο το παλιό.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

X-Finder

X-Finder 2

X-Finder 3

X-Finder Plus

Ποιό απο τα τρία έχεις Τάσο;  αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι κάτοχος του X-Finder 2....έτσι δεν είναι ;

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Καλορίζικο το μηχανημα ιωαννη καλές μετρήσεις! 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
21 ωρες πριν , Ο ioanis έγραψε

X-Finder

X-Finder 2

X-Finder 3

X-Finder Plus

Ποιό απο τα τρία έχεις Τάσο;  αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι κάτοχος του X-Finder 2....έτσι δεν είναι ;

Πράγματι έχω το ΑΜΙΚΟ X-Finder 2

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
1 ωρα πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Πράγματι έχω το ΑΜΙΚΟ X-Finder 2

Ωραίος.....δοκίμασες το λογισμικό που σου έστειλα ; προσπάθησα να το ανεβάσω εδώ στο φορουμ αλλά δεν μου το επιτρέπει γιατι είναι μεγάλο το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Θα το δοκιμάσω αγόρι μου με την πρωτη ευκαιρια. Τωρα προεχει το κτημα και οι αγροτοδουλειές :default_akyhne_police:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Μέλος
Στής 17/4/2019 καί ώρα 12:46 ΜΜ, Ο ioanis έγραψε

023.thumb.jpg.924cd6ffe5ed5c84a5ad235bfc7b5b93.jpg

Μέχρι τώρα δούλευα αυτό εδώ και 10 χρόνια  Satlink 6912 S  S2....αλλά στο τουνερ δεν έχω ποιά ταση και επόμενο είναι να μην δουλευουν οι μπάρες....με άλλα λόγια το μηχανάκι είναι νεκρό προφανος η ζημιά είναι απο βραχυκύκλωμα.

Χθές έστειλα μειλ στην εταιρεία αν μπορούν να αναλάβουν την επισκευή αλλά δεν μου απάντησαν......το πρόβλημα είναι στο τούνερ  δεν στέλνει τάση στο lnb....δεν γνωρίζω αν στην Ελλάδα υπάρχει κάποια αντιπροσωπία που να διακινεί αυτά τα μηχανάκια.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Με τις επισκευες στα ηλεκτρονικα ετσι οπως τωρα βγαινουνε φασον ολα τα μηχανηματα δεν συμφερει η επισκευη, καλυτερα να αγορασεις καινουργιο μηχανημα για να εχεις εγγυηση 

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
8 ωρες πριν , Ο tasos.cz έγραψε

Με τις επισκευες στα ηλεκτρονικα ετσι οπως τωρα βγαινουνε φασον ολα τα μηχανηματα δεν συμφερει η επισκευη, καλυτερα να αγορασεις καινουργιο μηχανημα για να εχεις εγγυηση 

009.jpg.a483b687cffc699d7956cdf4b1a134d9.thumb.jpg.daa5c54503b9f52e5cbaadffdd730986.jpg

Έχω αγοράσει αυτό εδώ αλλά θα ήθελα να επισκευάσω και το παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...