Jump to content

Ψηφιακό Πολύμετρο Με Οθόνη LCD UNI-T UT39+


ioanis

Recommended Posts

  • Μέλος

Ψηφιακό Πολύμετρο Με Οθόνη LCD UNI-T UT39+

23,00 €

100768963_3058902757568617_2642721410480340992_n.thumb.jpg.4cc172da09ce21bc6bc9f0544e732f42.jpg

Λεπτομέρειες

Ψηφιακό Πολύμετρο με Οθόνη LCD UNI-T UT39+

Χαρακτηριστικά:

Πλήρες φάσμα Μέτρηση τάσης 1000V DC Μέτρηση τάσης AC 750V Μέτρηση ρεύματος DC / AC 10Α Αντίσταση/Χωρητικότητα hFE Δοκιμή διόδου/Συνέχειας CAT II 1000V / CAT III 600V Τάση συνεχούς ρεύματος (V) 400mV / 4V / 40V / 400V / 1000V ± (0,5% + 5) Τάση εναλλασσόμενου ρεύματος (V) 4V / 40V / 400V / 750V ± (0,8% + 3) Ρεύμα DC (A) 400uA / 400mA / 10A ± (0,8% + 3) Ρεύμα εναλλασσόμενου ρεύματος (A) 4mA / 400mA / 10A ± (1% + 2) Αντίσταση (Ω) 400Ω / 4000Ω / 40kΩ / 400kΩ / 4MΩ / 40MΩ ± (0.8% + 2) Χωρητικότητα (F) 4nF / 40nf / 400nF / 4uF / 40uF / 400uF / 4mF / 10mF ± (4% + 5) Συχνότητα (Hz) 10Hz ~ 1MHz ± (1% + 4) Θερμοκρασία -40 ℃ ~ 1000 ℃ ± (1% + 4) -40 ℉ ~ 1832 ℉ ± (1,5% + 5) Απόκριση συχνότητας 40Hz ~ 400Hz √ Χειροκίνητη επιλογή εύρους Δοκιμή συνέχειας Φωτισμός Ένδειξη χαμηλής μπαταρίας Αυτόματη απενεργοποίηση.

Praxisvision e-shop

https://www.facebook.com/ESHOP.electronic.products

 

Επεξεργάστηκε από ioanis
Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Αυτά τα πολυμετρα συνηθως δεν κάνουν για νέους και άπυρους χρήστες. Οι πολλες επιλογές κλίμακας μέτρησης, μπερδεύουν και μπορεί να ρυθμιστεί σε λάθος κλίμακα και να γινει ζημιά στο οργανο. Εγω χρησιμοποιώ πάντα με αυτόματη κλίμακα και  με ελάχιστες επιλογές στον επιλογέα του οργάνου, πχ V AC - DC  A AC -DC ΩΜ  κ.τ.λ.π. Εκτός αυτού κάνεις ποιο γρήγορα μια μέτρηση. Γιατί αν δεν γνωρίζεις πόση ειναι περιπου η τάση που μετράς ώστε να βάλεις τον επιλογέα στο περιπου, πρέπει να κάνεις μέτρηση και μετά να αλλάξεις κλίμακα ώστε να συμπέσει στην σωστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Αυτό που λες είναι σωστό μπορεί εύκολα κάποιος που δεν έχει και πολλές γνώσεις από πολύμετρο να το καταστρέψει πολύ εύκολα βάζοντας τον  σε λάθος επιλογή. Παρακάτω βλέπουμε το ίδιο όργανο με λίγο πιό χαμηλή τιμή στο Γερμανικό EBAY.ΕΔΩ

 

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Παντως τα συγκεκριμενα κάνουν για ερασιτεχνική χρήση και μόνο. Ενας επαγγελματίας ηλεκτρονικός πρέπει να εχει όργανα ακριβείας. Εγω για προσωπικη χρήση εχω ένα φτιανιάρικο το εχω 15 χρόνια περίπου ένα proteck και του εχω κάνει και μια μετατροπή για να δουλεύει όταν το εχω στον πάγκο με τροφοδοτικό για να μην χαλάω τσάμπα μπαταρίες!. Στο μαγαζί ;έχουμε 2 fluke που ειναι η κορυφή στα όργανα και φυσικά δεν το αλλάζω με κανένα άλλο πολύμετρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Μήπως στο μαγαζί έχετε ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Οχι δεν ειναι αυτό, θα κοιτάξω όταν πάω στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος
16 λεπτά πριν, Ο Δημητρης67 έγραψε

Οχι δεν ειναι αυτό, θα κοιτάξω όταν πάω στο μαγαζί.

ή μήπως ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...