Jump to content

Παράκεντρη λήψη κατόπτρου 100εκ. με κέντρο 39Ε

Αξιολογήστε το θέμα


tasos.cz

Recommended Posts

  • Μέλος

Παράκεντρη λήψη 28,2Ε με κάτοπτρο 100εκ. με κέντρο 39Ε.

Θα ηθελα την γνώμη σας. Θελω να στησω  σταθερο κατοπτρο 100 εκατοστων Gibertini με κεντρο τις 39Ε για να εχω απροβληματιστη ληψη της ΕΡΤ εδω στην Τσεχια και να μην χανω την ΕΡΤ οποτε εξω βρεχει καταρακτωδως η οταν χιονιζει. Παραλληλα θα ηθελα να βαλω παρακεντρα και αλλα lnb για να βγαλω και αλλους δορυφορους. Πιστευετε οτι μπορει με την Gibertini να βγαλω με παρακεντρη ληψη τις 28,2Ε ? Τον Τουρκο στις 42Ε με την παραπλευρη ληψη πιστευω οτι θα τον βγαλω σχετικα ανετα. Η μηπως κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Καθόλου λάθος δεν κάνεις, τους δορυφόρους που ανέφερες τους βγάζεις άνετα...ακόμα και τις 26, και 23 μοίρες θα βγάλεις μήν σου πω  ότι παιζει να βγάλεις και συχνότητες απο τις 19,2 αν βέβαια χρησιμοποιήσεις μεγάλο Halterung.

https://www.ebay.de/itm/Multifeedhalter-4-fach-fur-Gibertini-Multifeedhalterung-Feedhalter-LNB-Halter/261946870331?hash=item3cfd400a3b:g:3LYAAOxyqKVRgTYM

Link to comment
Share on other sites

  • Super Συντονιστής

Αν ρωτουσες για nonane κάτοπτρο θα ήμουν επιφυλακτικός αλλά με το gibertini της 10 περίπου μοίρες θα της βγάλεις νομίζω ανετα

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Tασούλη  οι γιορτές.....τελειώνουν, τό επόμενο Σαββατοκύριακο να ασχοληθείς με το μεγάλο κάτοπτρο  φίλε μου ....να το βάλεις και να μας πείς και τι ψάρια έπιασες.:classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

  • Μέλος

Θα ερθει και η  ωρα του κατοπτρου των 100 εκ. της Gibertini. Τωρα προεχουν οι αγροτογεωργικες δουλειες :smileJap:

Link to comment
Share on other sites

Μπές στην κουβέντα!

Μπορείτε να δημοσιεύσετε τώρα και να εγγραφείτε αργότερα. Εάν έχετε λογαριασμό, Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε με τον λογαριασμό σας.

Επισκέπτης
Απάντηση

×   Τοποθετείται ως πλήρες κείμενο.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...